Forum Dragon Ball Nao

» Systemy operacyjne

Strony:   1, 2, 3, 4, 5

Jaki masz system?

Jaki masz system?
Windows 95-XP 71,88% 23 71,88%
Windows Vista 15,63% 5 15,63%
Linux 0,00% 0 0,00%
Mac OS 3,13% 1 3,13%
Inny 9,38% 3 9,38%
Wszystkich głosów: 32
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Cóż... XP wycofany, ech, to był mój ulubiony system. Ale trudno, w końcu powstaną kolejne, lepsze. Taka jest kolej rzeczy.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.862
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Wycofany, nie znaczy ze nie możecie z niego korzystać po prostu niektóre przyszłe programy mogą już nie obsługiwać tego systemu, skoro ten nie będzie miał już żadnych aktualizacji.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Windows 8 porażka. Interfejs Metro, może fajny, ale dla ekranów dotykowych, a nie normalnych komputerów. Za pomocą samej myszki chyba nie da się zmieniać w nim okien, a przynajmniej ja nie mogłem. Do tego jeszcze logowanie do systemu poprzez Microsoftowego e-maila (może być zwykły, ale sam fakt logowania przez adres e-mail to badziewie). Zainstalowałem, ale zaraz wróciłem do Windowsa 7.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Od 2 miechów mam laptopa i na nim windows 7. Nie narzekam,dobrze mi się go obsługuje.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Po ponad roku uzytkowania moge smialo stwierdzic,ze Windows 7 do dobry system. Nie wiem jak inni,ale ja jestem z niego zadowolony.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.413
Posty: 251
A ja wraz z nowym laptopem dostałam Windows 8 i nie widzę większych zmian, jak na razie. Irytuje mnie trochę fakt z tym wejściowym pulpitem rodem z Xbox'a, bo prawie, że na nic się nie przydaje (jedynie pogoda i wiadomości mi się spodobały). Poza tym i tak typowy pulpit jest, nie ma co prawda paska menu start, ale jest trochę inny dostęp do tego poprzez boczne paski, przecież wszystko jest do załatwienia.
Minus był taki, że wywalało mi błąd, ale po zaktualizowaniu wszystkich sterowników i przeczyszczeniu go z niepotrzebnych asusowskich programów działa, jak należy.

Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.862
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Od prawie dwóch tygodni używam Windows 10. Jak na razie nie mam z nim żadnych problemów. Wszystkie programy których używam nadzień działają, nie mam żadnych crashy ani system sam niczego nie instaluje na siłę. Interfejs jest nowoczesny i ma parę przydatnych widżetów jak pogoda czy poczta pod którą podpinam konto z gmaila i nie muszę wchodzić przez przeglądarkę i jej sprawdzać bo jeśli coś przyjdzie to dostaje powiadomienia na pulpicie. Jeżeli zaś chodzi o przeglądarkę to następca IE - Microsoft Edge nie zachęcił mnie i po 1 godz użytkowania zainstalowałem poczciwego lisa.


Co do Win Store i DX12 to obczaje sobie na Forzy, bo Killer Instinct, który nie ma prawa źle chodzić i który jako darmowy ma tylko 1 postać nie dał miżadnej odpowiedzi. Wtedy też zadecyduje czy zostanę z nim na dłużej czy powróce do 7.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
Jeśli nie masz żadnych problemów, to bym zostawił 10 na stałe, bo od stycznia 2015 Microsoft zaczął wycofywać wsparcie dla 7.

Ja poza problemem ze sterownikami karty graficznej nie mam zastrzeżeń, a i tak to nie wina Windowsa, tylko nVidii. Znalazłem stabilną wersję i od tego czasu problemy się skończyły. Po formacie, który planuję na maj, powinno być w ogóle bezproblemowo.

Kolejnym aspektem, dla którego warto zostawić 10 jest szybkość. Na SSD widać różnicę pomiędzy szybkością ładowania systemu, gdzie najszybszy jest właśnie on, potem 8.1, a na końcu 7.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.862
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Endzik napisał(a):
Na SSD widać różnicę pomiędzy szybkością ładowania systemu, gdzie najszybszy jest właśnie on, potem 8.1, a na końcu 7.
No nie tylko, na HDD także to widać. Zainstalowałem kilkanaście gier i programów i ilekroć uruchamiam kompa spojrze się gdzie indziej a pulpit już stoi gdzie 7 po kilku zainstalowanych programach ładował się dłużej.

Jak zawsze w przypadku windowsa najlepiej bedzie poczekać na service packa albo wersje ".1" jak w przypadku 8 i być może po raz kolejny utwierdzi się reguła, że Microsoftowi wychodzi co drugi Windows.

Mogliby tylko trochę zluzować z tym monopolem, bo to nie zachęcą potencjalnych, przyszłych użytkowników. Wciskanie produktu na siłę (ponoć 7 nawet i bez naszej ingerencji może zaktualizować się do 10) czy też straszenie, że następna generacja intelów będzie korzystać tylko i wyłącznie z tego systemu.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
Nie miałem systemu na HDD od pięciu lat, to mogę tylko o SSD się wypowiedzieć

To prawda z tym samoistnym instalowaniem - mi się tak zrobiło, a odszedłem od kompa tylko na 1.5 godziny. Gdyby nie to, czekałbym do ostatniej chwili gdy był za darmo dostępny.


Katz napisał(a):
czy też straszenie, że następna generacja intelów będzie korzystać tylko i wyłącznie z tego systemu.
Już się wystraszyłem, że Intela pogrzało, ale szybki google i widzę, że Microsoft mówi o wsparciu dla swoich systemów, dla procesorów wszystkich producentów.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.862
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Pograłem chwilę w Quantum Break czyli najnowszą mega hiper uber produkcje tylko na windows 10 i XONE wykorzystująca DX12 i po tym jak GoW: UE okazał się takim samym niewypałem można śmiało stwierdzić, że te rewolucje o której trabili z wykorzystaniem DX12, że gry będą wydajniejsze można włożyć między bajki.

Tak gra prezentuje się na maksymalnych ustawieniach (teoretycznie w Full HD):
http://i.imgur.com/7Uw27mB.jpg

Napisałem teoretycznie bo momentami wygląda jakby 720p skalowana do 1080p. Nie powiem animacje, ruch i mimika twarzy robią wrażenie, ale cała reszta maskowana jest tylko efektami świateł. GTX 970 nie wyrabia przy niej na maksymalnych, obniżenie do high pomaga i da się grać, ale gdy przychodzi strzelanie i te zaburzenia w czasie potrafi przymulić. Gra podobno jest też krótka, ponoć na 10h sam nie wiem, bo dopiero jestem jeszcze w akcie pierwszym i fabuła jedynie zachęca do dalszej gry, bo dodając do tego kiepskie sterowanie na klawiaturze mamy antyreklame nowego dziecka MS i to za ponad 200zł

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Mi chyba chciał się wgrać Windows 10, mimo że zaznaczałem, że nie chcę aktualizacji. Komputer od tego czasu nie chce się włączyć, nie czyta, że jest system operacyjny.

Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.862
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Endzik napisał(a):
Kolejnym aspektem, dla którego warto zostawić 10 jest szybkość. Na SSD widać różnicę pomiędzy szybkością ładowania systemu
U mnie przeciwnie. Nie wiem, co takiego skomplikowanego dzieje się przy uruchamianiu, ale na Win 7 po wejściu na pulpit moje autostartowe programy załączały się od razu i można było działać, a tutaj po zalogowaniu pulpit wisi przez kilka sekund i dopiero po chwili przypomina sobie o autouruchamianiu. Inna sprawa, że cały komputer uruchamia się wolniej niż mój poprzedni. Sprzęt nowszy, droższy, szybszy, ale już na starcie widać regres.

System strawny, niemniej plusów prawie nie widzę, a minusów trochę. Nie podoba mi się parę prostych rzeczy zmienionych w porównaniu do Win 7 - np. "okienko szczegółów" w folderach przeniesione z dołu na prawo (zupełnie bez sensu) czy wyświetlanie zewnętrznych nośników USB na jednej liście razem z normalnymi dyskami (w rezultacie nowa ikonka pojawia się raz na początku listy, raz na końcu). Niby pierdoły, ale obecnie poprawić się tego nie da.

Dzisiaj natomiast nagle, normalnie pierwszy raz w życiu, bez przyczyny odłączyło mnie od sieci (a mam po kablu). "Brak połączenia z internetem" i spadaj. W dzienniku zdarzeń jakaś nawijka o resetowaniu sterownika sieciowego raz, drugi, trzeci, trzydziesty. Zresetowałem komputer i wróciło do normy.

Najgłupsza sprawa w tym systemie to dwa panele sterowania

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5

Forum DB Nao » » » » Systemy operacyjne
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook