Forum Dragon Ball Nao

» Aborcja ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Nie po studiuję tyle lat by pisać jak dziecko z gimnazjum, Ty mieszasz do tego wiarę, wiec i ja mogę budować swoją wypowiedź na postawie różnych poglądów. Nie czepiaj się ta kurczowo 5 mies. bo ciąża nie u każdej kobiety przebiega jednakowo. Odpowiedź dałam Ci we wcześniejszym poście. Nie czuję się odpowiedzialna za czyjeś zachowania. Jadnak jeżeli chcesz odpowiedzi, tak niech sobie usunie. Ja mogę spać z tym spokojnie. Co do zła już też się wypowiedziałam pod Twoim postem nawet.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Miyako napisał(a):
To nigdy by ode mnie nie zależało
1) Postawiłem Cię w sytuacji hipotetycznej, a Ty mi mówisz, że się w takiej nie znajdziesz. No nie znajdziesz, ale nie o to chodzi.

Miyako napisał(a):
nie po to mówię o niezależności kobiet w tym aspekcie bym miała za kogoś podejmować decyzję
2) Nie mówiłem o podejmowaniu decyzji za tę kobietę, lecz o tym, że to Ty mogłabyś jej przyzwolić na zabieg lub nie, czyli kobieta już wcześniej podjęłaby decyzje, że chce usunąć dziecko.

Miyako napisał(a):
Nie ma wyrzutów sumienia za czyjeś postępowanie
3) Nie pytałem o wyrzuty sumienia z powodu czyjegoś postępowania, tylko z powodu twojego postępowania, kiedy np, Ty ustalałabyś prawo i zezwalała lub nie na aborcję.

Miyako napisał(a):
Jakie tu widzisz mniejsze i większe zło? Skoro mówisz, że to zło w ogóle to widzisz tu jakieś jego stopnie?
4) Rozróżniam zło na większe i mniejsze, to chyba normalne, czasem bywa, że nie ma dobrego i złego wyjścia, lecz oba wyjścia są złe - jedno bardziej a drugie mniej.

Miyako napisał(a):
Nie po studiuję tyle lat by pisać jak dziecko z gimnazjum
5) No to nie pisz jak dziecko z gimnazjum, tylko ustosunkowuj się do pytań albo powiedz, że nie wiesz, zamiast tego Ty je po prostu omijasz.

Miyako napisał(a):
Ty mieszasz do tego wiarę, wiec i ja mogę budować swoją wypowiedź na postawie różnych poglądów
6) No oczywiście, że możesz budować swoje zdanie na podstawie różnych poglądów, ale czy prawo jest w tym przypadku poglądem czy może wyznacznikiem jakiegoś poglądu? Co innego powoływać się na wiarę pisząc o swoim stosunku nt. aborcji, a co innego zamykać swój pogląd na ten temat, bo ogranicza Cię prawo, a takie wrażenie odniosłem.

Miyako napisał(a):
Nie czepiaj się ta kurczowo 5 mies. bo ciąża nie u każdej kobiety przebiega jednakowo.
7) No nie każdej, zresztą to nieważne czy 5, czy 4, czy 3, czy 2 (dla mnie), pytałem bo chciałem wiedzieć, czy zezwoliłabyś na aborcję, kiedy za powiedzmy dwa tygodnie czy tydzień, dziecko byłoby w stanie przeżyć w warunkach szpitalnych?

Miyako napisał(a):
Nie czuję się odpowiedzialna za czyjeś zachowania.
8) J.w. pytałem o Twoją decyzję a nie czyjaś.

Miyako napisał(a):
Jadnak jeżeli chcesz odpowiedzi, tak niech sobie usunie. Ja mogę spać z tym spokojnie.
9) Znów omijasz główne pytanie... czyli czy czułabyś wyrzuty sumienia za to, że zezwoliłaś na zabieg (możesz się nie zgodzić!) czy byś mogła spać spokojnie?

Obraz
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Lecisz sobie ze mną w kulki, czy nie czytasz dokładnie moich wypowiedzi? Nie mam zamiaru pisać wprost, bo mam inny styla, a nie wszystko jest czarno-białe, by pisać tak/nie.
Miyako napisał(a):
niech sobie usunie. Ja mogę spać z tym spokojnie.
<- Odpowiedź na pkt. 9. Dodam dla pełnej jasności: nie mam wyrzutów sumienia; prościej już nie umiem Ci napisać.
Mateusz napisał(a):
bo ogranicza Cię prawo, a takie wrażenie odniosłem.
A Ty jesteś poza prawem? Nie lubię filozofowania i fantazjowania, jak np.o królowej, bo to się na nijak do rzeczywistości.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Mateusz, nie ma co z Miyu dalej rozmawiać. Ciężko jej coś udowodnić i ogólnie ma swój styl wypowiedzi, dość ograniczony dobry nie zwykłe lanie wody.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Obecnie w PL mamy trochę napiętą sytuację dotyczącą aborcji. Chyba nadal w większych miastach odbywają się strajki osób, które są przeciwni zaostrzaniu prawa aborcyjnego. Z tego co rozumiem, po "wyroku" Trybunału Konstytucyjnego aborcja ze względu na wady wrodzone płodu będzie (a może już jest?) zabroniona w PL.

Mateusz napisał(a):
Jestem przeciwny aborcji, nawet w przypadku gwałtu. Jeśli kobieta byłaby zagrożona śmiercią, jeśli urodzi dziecko, to w tym przypadku - nie mam zdania.
Uważam, że jeśli ktoś dokonuje aborcji, nawet w najwcześniejszym stadium, to jest to zabicie innego człowieka, i powinno być to surowo karane. lekarz jak i kobieta, która na to zezwala, a także osoby, które o zabiegu wiedziały, a nie doniosły.
Moje zdanie nt. aborcji uległo dość poważnym zmianom. Mianowicie osobiście nadal uważam, że zarodek to nowe życie ludzkie, więc zabicie go traktuję jako zabójstwo. Jednak... nie jestem już tak przekonany do zabraniania tego pod względem prawnym. Z jednej strony jest to organizm ludzki, który ma jakąś wartość. Pytanie ile warte jest takie życie, czy jest bezcenne? Czy można w ogóle wartościować życie? Moim zdaniem można, choć to może rodzić duże nadużycia. Jeśli życie ludzkie ma wartość to nabywa ją za sprawą czynów i więzi, płód nie wykonał żadnych "czynów", a więzi ma tylko z ojcem i matką. Tak więc jeśli oboje zdecydują, że nie chcą takiego dziecka, myślę, że powinni mieć prawo wyboru jego zabicia (dopóki dziecko nie będzie w stanie samodzielnie przeżyć w szpitalu), choć dla mnie tacy ludzie etycznie są skreśleni.

Sam nie wiem co o tym myśleć, może przez ciągłe bombardowanie w mass mediach propagandy pro aborcyjnej pomieszało mi się w głowie? A może zatracam prawdziwe wartości? Czy może też dojrzewam i łagodnieję?

Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Podtrzymuje swoje poparcie dla aborcji. Nadal uwazam, ze sa okolicznosci ja usprawiedliwiajace i ze pojecie zycia nienarodzonego dziecka definiuje stopien rozwoju plodu. W tej kwestii nic sie u mnie nie zmienilo.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mateusz napisał(a):
dopóki dziecko nie będzie w stanie samodzielnie przeżyć w szpitalu
Tylko co to zmienia, zwłaszcza jeśli chodzi o jego wartość definiowaną przez czyny albo więzi? I co to właściwie oznacza w praktyce - od którego tygodnia dziecko jest w stanie przeżyć poza ciałem matki? I dlaczego, mimo że w końcu byłoby w stanie przeżyć, kobieta miałaby je donosić?

Mateusz napisał(a):
Tak więc jeśli oboje zdecydują
To nie przejdzie, bo to jej ciało, jej macica. Wyczytałem natomiast, że przykładowo w Japonii wymagana jest zgoda męża, a sama aborcja wg prawa nie jest dostępna na zawołanie (choć w praktyce jest).

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Mateusz napisał(a):
Jeśli życie ludzkie ma wartość to nabywa ją za sprawą czynów i więzi, płód nie wykonał żadnych "czynów", a więzi ma tylko z ojcem i matką.
Czyli jesteś za aborcją do samego końca ciąży. Bo jakie czyny wykonał płód na godzinę przed porodem? Kopnął?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Tylko co to zmienia, zwłaszcza jeśli chodzi o jego wartość definiowaną przez czyny albo więzi? I co to właściwie oznacza w praktyce - od którego tygodnia dziecko jest w stanie przeżyć poza ciałem matki? I dlaczego, mimo że w końcu byłoby w stanie przeżyć, kobieta miałaby je donosić?
Sam nie wiem. Może zmienia to, że dziecko jest bardziej niezależne od matki, jednak rzeczywiście idąc po mojej logice, to matka powinna mieć prawo przynajmniej do wywołania porodu.


Czyli jesteś za aborcją do samego końca ciąży. Bo jakie czyny wykonał płód na godzinę przed porodem? Kopnął?
Ogólnie jestem przeciw aborcji, gdyby to było moje dziecko. Patrząc na Wasze uwagi, mam obawy, że:
A może zatracam prawdziwe wartości?
Bo moje argumenty racjonalnie można sprowadzić do tego, żeby aborcja była legalna cały okres ciąży. Ale czuję, że tak być nie powinno.

Obraz
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Moje zdanie? Lekko zmienione. Powiem TAk aborcji jak chodzi o tzw ,,cieżkie" niepełnosprawności jak warzywko czy zagrożenie zdrowia/życia matki. Ale NIE jak chodzi o niepełnosprawność a'la zespół Downa/ktoś głuchy/niewidomy czy wpadki- sorki dorosłość polega na ponoszeniu konsekwencji własnych działań a nie robienie z siebie ofiary bo ewentualnie się pojawiło nie w tym momencie. Jak ktoś np nie lubi dzieci/kompletnie nie chce niech się wysterylizuje. W dodatku nie oszukujmy się jak niepełnosprawni umiejący samodzielnie funkcjonować dadzą sobie radę w życiu tak sprowadzanie ,,roślinki" która nie umie sama funkcjonować i będzie wymagała opieki 24h na dobę.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Mateusz napisał(a):
Tylko co to zmienia, zwłaszcza jeśli chodzi o jego wartość definiowaną przez czyny albo więzi? I co to właściwie oznacza w praktyce - od którego tygodnia dziecko jest w stanie przeżyć poza ciałem matki? I dlaczego, mimo że w końcu byłoby w stanie przeżyć, kobieta miałaby je donosić?
Sam nie wiem. Może zmienia to, że dziecko jest bardziej niezależne od matki, jednak rzeczywiście idąc po mojej logice, to matka powinna mieć prawo przynajmniej do wywołania porodu.


Czyli jesteś za aborcją do samego końca ciąży. Bo jakie czyny wykonał płód na godzinę przed porodem? Kopnął?
Ogólnie jestem przeciw aborcji, gdyby to było moje dziecko. Patrząc na Wasze uwagi, mam obawy, że:
A może zatracam prawdziwe wartości?
Bo moje argumenty racjonalnie można sprowadzić do tego, żeby aborcja była legalna cały okres ciąży. Ale czuję, że tak być nie powinno.
A mi się wydaje, że się asekurujesz na wypadek alienacji towarzyskiej. Stąd "jestem przeciw, ale jednak za legalizacją".

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Rebirth Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Rebirth
Wiek: 33
Dni na forum: 1.191
Posty: 17
Jestem przeciwny Strajkowi Kobiet, gdyż wydaje mi się, że to ruch skrajnej lewicy nastawiony na obalenie demokratycznie wybranego rządu, poza tym liderki chcą się dzięki temu w jakiś sposób wybić w przestrzeni publicznej. Co do aborcji tutaj już kwestia dyskusyjna, bo to powinna być decyzja kobiety.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Forum DB Nao » » » » Aborcja
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook