Forum Dragon Ball Nao

» [Film] Dragon Ball Z: Light of Hope

Strony:   1, 2, 3  
miyamoto1 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
miyamoto1
Wiek: 34
Dni na forum: 3.719
Posty: 120
Skąd: Kraków
Niestety dostałem ostatnio informację iż prace się przedłużają i niestety premiera przesunie się o co najmniej 2-3 miesięcy.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
To słabo, a podano jakiś konkretny powód?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.862
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Dzisiaj dali dupy, albo rzeczywiscie im cos nie pykło, albo chcieli napędzić trochę hype'u skoro nagle jako nagrodę wytrzasnęli DB Xenoverse.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Ta, mogliby chociaż wskazać orientacyjny czas, kiedy można się spodziewać, a tak to człowiek odświeża, bo może zaraz się pojawi. Nic to, do rana pewnie będzie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Całkiem okej im to wyszło. Może mogliby dodać więcej rozmowy, bo tak to akcja jest strasznie szybka. Spokojnie można oglądać po angielsku, nawet ja zrozumiałem. Wiadomo kiedy kolejny odcinek?

Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.862
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
No jest już: https://www.youtube.com/watch?v=opji5DgE_nQ

I kolejny przykład, że jak się chce to można zrobić fajny live-action DB, chociaż tutaj akurat sprawa była prosta, bo to chyba jedna z najłatwiej do zobrazowania historii. Spodobało mi się latanie, o wiele lepsze jak lewitacja w DBE. Walka uszła chociaż jak zwykle za dużo matrixowskiego spowolnienia. Niezła gra aktorska chociaż Trunks mi się nie spodobał. Mogli się jakoś bardziej określić w strone własnej inwencji lub czystego cosplayu, bo to trochę chaotyczne, że Android 18, 17 i Trunks wyglądają jak żywcem wyjęci z anime, a Gohan i Bulma już lekko zmodyfikowani.

Polecam obejrzeć i czekam na drugi odcinek, pewnie w okolicach Fukkatsu no "F" się pojawi co?

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
eleneli Kobieta
Cargo
Cargo
eleneli
Wiek: 31
Dni na forum: 3.603
Posty: 29
Skąd: Przasnysz
O rany, ile ja na to czekałam . No i zgodnie z moimi oczekiwaniami jest świetnie. Nie będę się czepiać detali, bo w przypadku robienia filmu z rysunkowej animacji niemożliwym jest uzyskanie ideału, a to co udało się stworzyć reprezentuje i tak wysoki poziom. Zresztą i tak znajdzie się ktoś, kto zmiesza tę produkcję z błotem i tego nie da się nigdy uniknąć.
Trunks? Może nie jest idealnie dobrany, ale pewnie ciężko było znaleźć dzieciaka w takim wieku, co podpasowałby w każdej płaszczyźnie, zarówno wizualnej jak i aktorskiej. Może w następnej części jego postać zyska mocniejszy charakter, w końcu nadchodzące wydarzenia dadzą mu wielkiego kopa. Co do odwzorowania wyglądu postaci, hmm, cosplaye ani też pewne modyfikacje nie rażą mnie chyba w ogóle. 17 i 18 - genialni, Gohan i Trunks - całkiem dobrzy, Bulma - fajnie, że ją trochę odmłodzili, jej wygląd w anime był jak dla mnie odrażający.
Z niecierpliwością będę wyczekiwać kolejnego odcinka, gdyż ten mnie porządne wciągnął .
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Ja się trochę zawiodłem. W odcinku brak powera typowego dla tej serii. Efekty przyzwoite, walka też dobra, jednak muzyka podczas bitki powinna być dynamiczniejsza. Gdyby tylko mogli wykorzystać soundtrack i dźwięki z DB, to wtedy pewnie byłaby miazga, japoński dubbing też by swoje zrobił. No ale to takie czcze gadanie. Aktorzy i aktorstwo dają radę. Można obejrzeć, ale nie przypuszczam, bym jeszcze do tego wracał.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.728
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Akurat uważam, że muzyka z DB jak i pójście w jak najwierniejsze odwzorowanie strojów byłoby komiczne. Pewnych rzeczy po prostu nie powinno się przekładać z animacji na film aktorski. Muzyka jest jak najbardziej OK - filmowa. A to jest filmowa adaptacja anime, a nie anime, więc muzyka charakterystyczna dla animacji tu nie pasuje.

Jestem zaskoczony grą aktorską. Aktor odgrywający rolę C17 wypada genialnie. C18 też niczego sobie. Odrobinę gorzej jest z Gohanem, ale wierzę że będzie lepiej. Trunks również mi się podobał, chociaż wygląda nieco zbyt młodo jak na 13-14 lat. W dzisiejszych czasach dzieciaki w tym wieku wyglądają już doroślej i nie seplenią tak

Zdecydowanie najlepsza fanowska produkcja osadzona w świecie smoczych kul. Dragon Ball Ewolucja jeszcze bardziej traci w moich oczach po obejrzeniu pierwszego odcinka Light of Hope.

Oczywiście z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki ^^
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Jak ja słyszę przykładowo oryginalny dźwięk ładowania Kamehamehy, to mózg od razu się pozytywnie nastawia. To samo z soundtrackiem. Krążyła w zeszłym roku przeróbka* bodajże intra z jakiegoś dużego eventu związanego z grami, w której podłożono dźwięk z DB - aż chciało się oglądać. Być może kwestia przywiązania albo jestem bardziej czuły na takie sprawy. W każdym razie muzyka buduje klimat. A jeśli chcemy zachować klimat z DB, to jest to prosta droga. Stroje i fryzury to całkiem inna bajka.

No ale tego nie oczekuję, bo jestem świadom, że nie chcą i nie mogą tak wprost łamać praw autorskich, niemniej podtrzymuję, że muzyka mogłaby być dynamiczniejsza i lepiej dopasowana. Plus jednak za to, że gra przez cały film.

Więcej elementów mi nie grało, ale jak na amatorski film jest bardzo dobrze.


Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.862
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
https://www.youtube.com/watch?v=-bb04amfq_Y

Będą jeszcze 2 odcinki a w trzecim Trunks ma się przenieść do przeszłości gdzie będzie Goku i Vegeta i zagra go nowy aktor. Ma też się pojawić tajemnicza postać, chyba nie trudno się domyśleć, kto to będzie po fioletowym pytajniku na białym tle ; p

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.810
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Przecie mówią, że F. Trunks nie spotyka Goku i Vegety ani nikogo takiego (tak samo jak nie walczy z Cellem).

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.862
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Zmienili nieco plany. Chcą wypuścić 2 i 3 odcinek jednocześnie oraz mają w planach 4, dodatkowy odcinek skupiający się na Future Trunksie. Kiedy to nastapi nie podali, ale zdjęcia do drugiego i trzeciego odcinka są skończone i są na etapie końcowego montażu.
https://www.facebook.com/RobotUnderDog/photo ... =3&theater

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.862
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.862
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.862
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Wczoraj opublikowali, już dostepne z polskimi napisami:
https://www.youtube.com/watch?v=NH04ys6y2Ko

Kawał dobrej roboty. W walkach nadal czuć było amatorszczyznę no ale to nie jest Hollywood. Dobry klimat nie najgorszy scenariusz udowadnia to, że jak się chce to można, choć nie była to trudna historia i postacie do zrealizowania.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007
No, wyszło naprawdę świetnie. Aż nie chce mi się narzekać.

Wiesz co, Katz, ja bym tak z tą „amatorszczyzną” w walkach nie przesadzał. W produkcjach Hollywoodu też często walki trącą myszką zalatują kiczem i zawsze tak było. Jak chcesz dobrą choreografię scen, w których się biją, to tylko Jackie Chan i kino azjatyckie (z naciskiem na chińskie). Choć pewnie nie o to ci chodzi. Bardziej już bym katował za drewnianą grę aktorską, ale to przecież Dragon Ball – całość jest drewniana od pierwszego rozdziału komiksu.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.325
Posty: 232
Skąd: Szczecin
Jak dla mnie świetna robota, mimo długiego czasu oczekiwania - było warto! Trochę mnie twórcy zaskoczyli, bo byłam pewna, że Gohan straci jedynie (albo i aż) rękę, a tutaj postanowili to rozwiązać inaczej. Właściwie ciekawe jak dalej to pociągną, czy jeszcze wprowadzą jakieś zmiany. Może kiedyś stworzą alternatywną wersję wydarzeń, trochę inną niż w DB.

Klątwa - Dragon Ball
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007
O, właśnie, przypomniało mi się. Wkurzająca była plująca się Bulma, ale przynajmniej kolor włosów się zgadzał.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » [Film] Dragon Ball Z: Light of Hope
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook