Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball Super Movie: Broly (2018) ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3 ... , 26, 27, 28  
Jaght Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 1.983
Ostrzeżenia: 2
Posty: 114
Mogliby zrobić dwuczęściowy, pracy jak nad 10ma odcinkami w dobrej jakości a ile hajsu, lepsze to niż wydawanie dvd czy sponsoring pod TV
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Obraz

Zaprezentowano (na AnimeJapan 2019, jak sądzę) mapę świata z zaznaczonymi państwami, w których do marca pokazywany był film.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Serio? W Afryce puścili a u nas nie? Skwituję to tylko dwoma literami XD
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Polska wciąż sto lat za murzynami

Grupa Mirai
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Z najważniejszych państw obok Polski filmu nie było i nie ma zapowiedzi, że będzie, w Rosji, Izraelu i Chinach (tutaj to kwestia czasu), ale co rzuca się w oczy, w regionie nie jesteśmy osamotnieni. Jak się okazuje, jednak z premierą na Ukrainie to była bujda, ale hejt już się polał.

Też mnie ta Afryka dziwiła (nawet sobie nie potrafię wyobrazić tych ich kin), ale to wszystko są byłe kolonie francuskie bez własnego języka, więc droga ułatwiona.

Przypominam mapę z 2014 z zaznaczonymi premierami Battle of Gods:

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Przedmówcy i Indigerowi polecam:
.
Afryka to nie tylko lepianki, chałupy i naparzające się taliby, tak wbrew pozorom.

Lagos:
Obraz

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Czyli jest tam jakaś cywilizacja.

Z ważniejszych krajów brak tez premiery w RPA.

vegeta391 napisał(a):
Lagos
Tam akurat filmu nie ma

Zastanawia mnie, jakie są szanse, że to pierwszy film anime o tak dużym zasięgu.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Ja tam nie neguję tego, że Afryka też posiada swoje rozwinięte rejony. Chodzi bardziej o to, że dystrybucyjnie chyba lepiej byłoby puścić taki film w Polsce, gdzie masę konsumentów zna markę i ją lubi, niż w Afryce gdzie o Dragon Ballu raczej niewiele osób słyszało wcześniej.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Shounen napisał(a):
W Chinach nie miał jeszcze premiery
Będzie miał 24 maja.
Obraz

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.324
Posty: 232
Skąd: Szczecin
W skrócie: świetna I połowa, akcja z Freezą, efekty specjalne. II połowa słabsza, typowa, braki w fabule, dziwna kreska, kolory, słabszy Freeza, brak dramatyzmu, emocji.

No dobra, a teraz konkretniej: podobało mi się to delikatne odejście od kanonu, gdzie widzimy rodziców Goku przeczuwających koniec z rąk Freezy. I w efekcie wysyłający syna na Ziemię. Nakreślenie tych bohaterów może sugerować, że kiedyś coś o nich jeszcze zobaczymy. Podobnie fajne było ukazanie Saiyan na ich planecie, zwykłe życie, rozmowy. Rozbudowywanie świata to dla mnie zawsze przyjemność. Ojciec Vegety i jego mania "mój syn najsilniejszy, Broll'ego trzeba odesłać" - też fajne, pasujące.

Co na minus? To przyjście King Colda i Freezy, przedstawienie zbyt suche, no i ten tekst "mój syn jest okrutniejszy niż ja" - rany, serio?

Saiyanie z bronią palną też mi się jakoś nie komponowali.

Freeza niszczący planetę Vegeta - cieszy mnie, że nie było tam Saiyan w próżni kosmicznej. Czego zabrakło? Może lepiej wyglądałoby po prostu niszczenie tej planety na dole, bunty, krwawe walki. Tak, wiem, kanonicznie Freeza rozwalił planetę pociskiem, ale tak wiele rzeczy nie ma nic wspólnego z kanonem, że w sumie mogli sobie odejść od kanonu też w tym przypadku. To bardziej emocjonalne niż - buum - i koniec.

Aaa, no i w momencie usłyszenia o wybuchu planety... Jak oni narysowali tego Vegetę i Raditza? Serio? Przecież oni wyglądają jak chibi, a nie jak saiyańskie dzieci.

Także pierwsza część naprawdę ciekawa, wciągnęła mnie i śledziłam z zainteresowaniem.

Brolly i ojciec na planecie, gdzie są ciężkie warunki i trzeba przetrwać - lubię takie klimaty, serio. Dlatego oglądałam z równie dużą przyjemnością.

I co nagle nastąpiło? Nie wiem, jakieś kretyńskie rozwiązania, dziwne fabularne zwroty... Ech. Po kolei.

Nie kupuję Freezy znowu zbierającego swoje wojska pod nosem Goku i Vegety. Chyba wiedzieli, co robił w przeszłości (serio, Vegeta wiedział najlepiej, sam mu służył!). No przecież Vegeta chciał zabić grubego Buu, żeby nikomu nie zagroził, a tu nagle tak sobie pozwala Freezie siać spustoszenie w kosmosie? Typowe zagranie twórców, aby tylko wprowadzić Freezę na dłużej. Słabe.

Brolly, który gada i jest po prostu sterroryzowany przez ojca - spoko, ale w trakcie walki nie do końca mi coś tu grało.

Dobra, walki były naprawdę dobre (już przymykam oko na miliony kolorków, krzywe kreski, jakieś dziwne rozciąganie postaci...), fajnie się oglądało. Muzyka czasami dziwna, ale okej.

Życzenie Freezy - litości, dla mnie to nawet nie jest śmieszne, tylko żenująco słabe. Samo wybielanie Freezy, groteskowość jego postaci, to jakby odbieranie mu duszy. Przykre. Naprawdę lubię Freezę - to mój ulubiony czarny charakter z DB, ale to, co z nim robią, jak go eksploatują... Prawdziwy Freeza w grobie się przewraca.

Vegeta jak zwykle ustępuje Goku, standard. Scalenie - nie kupuję tego w takiej formie. Ogólnie to te sceny są rozczarowujące. I serio nie lubię, gdy postać tak sobie (bo reżyser tak chce!) osiąga mega super hiper poziom, a wcześniej nawet ssj nie znała. To niszczy lata treningów Vegety i Goku. Ja już wolę jak przychodzi ktoś silny i walczy, tyle. Takie "jestem na poziomie przed ssj, ale za 5 minut osiągnę poziom blue..." jest słabe. Po prostu.

Chyba tyle w temacie, bo trochę mnie zirytowało, że tak spartolili różnymi tanimi zagrywkami, schematami, które bolą.

Dodano po 4 minutach
Bili napisał(a):
Nie wiem, kto wymyślił te wstawki typu go go Broli Gogeta, ale według mnie wyszło to tandetnie.
Jak pierwszy raz to usłyszałam, to myślałam, że to w głowie Brolly'ego coś tak krzyczy, bo jest nienormalny. XD

Klątwa - Dragon Ball
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Pierwsza cześć filmu opiera się na rozdziale Toriyamy Dragon Ball Minus, dlatego wszystko jest tak, a nie inaczej, łącznie z wyglądem młodych Saiyan.

szarlej_3 napisał(a):
No przecież Vegeta chciał zabić grubego Buu, żeby nikomu nie zagroził, a tu nagle tak sobie pozwala Freezie siać spustoszenie w kosmosie?
Tylko w którym momencie Freeza sieje spustoszenie i to w obecności Vegety? Za przedstawienie im Broliego, ocalałego Saiyanina o legendarnych mocach, powinni mu raczej podziękować. Paragusa ma na sumieniu, ale zostało uznane, że to zły ojciec, więc nie mógł przeżyć. Przypuszczam zresztą, że Freeza jest teraz mniej więcej na poziomie Vegety.

Przypomnę, że w ostatniej części walki na Namek Goku wielokrotnie proponował Freezie, żeby odleciał i sobie żył gdzieś w kosmosie, a wiadomo, co Freeza nawyprawiał. Pewnie nie miał na myśli odbudowy armii, ale taka już jego natura, że nie mści się na słabszych, a Vegeta to akceptuje i nie działa na własną rękę.

szarlej_3 napisał(a):
Jak pierwszy raz to usłyszałam, to myślałam, że to w głowie Brolly'ego coś tak krzyczy, bo jest nienormalny. XD
Może coś w tym jest. To by wyjaśniało, skąd ten ich popęd do walki

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.324
Posty: 232
Skąd: Szczecin
Shounen napisał(a):
Pierwsza cześć filmu opiera się na rozdziale Toriyamy Dragon Ball Minus, dlatego wszystko jest tak, a nie inaczej, łącznie z wyglądem młodych Saiyan.
Okej, ale mimo wszystko razi mnie ten ich wygląd, po prostu jakoś psuje przyjemność z oglądania. W mandze to jeszcze jakoś ujdzie (chociaż też jestem na nie), ale w tych kadrach w anime to mi nie gra.


Shounen napisał(a):
Tylko w którym momencie Freeza sieje spustoszenie i to w obecności Vegety? Za przedstawienie im Broliego, ocalałego Saiyanina o legendarnych mocach, powinni mu raczej podziękować. Paragusa ma na sumieniu, ale zostało uznane, że to zły ojciec, więc nie mógł przeżyć. Przypuszczam zresztą, że Freeza jest teraz mniej więcej na poziomie Vegety.
A w którym momencie gruby Buu, nieprzytomny zresztą, i jeszcze chwilę temu ratujący im tyłki walką z Majin Buu, zagrażał światu? W żadnym, ale pomysł na zabicie był. Vegeta znał Freezę od lat, więc wiedział, do czego ten jest zdolny, sam miał zamiar wykończyć go w formie Gold. Niełatwo się domyślić, że Freeza robi coś złego, w końcu zbiera armię, odnajduje Brol'ego, nasyła go na nich... To chyba oczywiste, że zagraża Ziemi.

A co do Goku - jasne, to wiadome, dlatego nie poruszałam tego tematu, Goku wielu życie darował i tutaj się absolutnie nie czepiam. On nie myśli w kategoriach: "oszczędzę go, to wróci powybijać mi rodzinę" albo "daruję mu życie i ucierpią na tym inne rasy". Ale Vegeta powinien być bardziej zapobiegliwy, znając Freezę aż za dobrze. Po prostu dla mnie to typowa zagrywka twórców, bo "Freezę jeszcze wykorzystamy, więc nikt nie może go zabić".

Co do popędu do walki - w sumie ciekawie byłoby przyjąć, że Brolly ma rozdwojenie jaźni, więc raz jest w miarę grzecznym chłopakiem, a raz - demonem walki. I wtedy te głosy w głowie...

Klątwa - Dragon Ball
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Mnie się wydaje, że Freeza w tym filmie dopiero zaczął grandzić i jeszcze się nim zajmą, no chyba że się mylę...
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ale jak się zajmą? Chyba można już uznać, że Freeza trafił do stałej obsady. Raczej nie ożywili go po to, żeby pozbyć się w którejś tam kolejnej sadze.

szarlej_3 napisał(a):
Co do popędu do walki - w sumie ciekawie byłoby przyjąć, że Brolly ma rozdwojenie jaźni, więc raz jest w miarę grzecznym chłopakiem, a raz - demonem walki. I wtedy te głosy w głowie...
Przy czym miałem na myśli ogólnie Saiyan i ich popędy pchające w wir walki, bo to przecież dotyczy każdego.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.324
Posty: 232
Skąd: Szczecin
Shounen napisał(a):
Ale jak się zajmą? Chyba można już uznać, że Freeza trafił do stałej obsady. Raczej nie ożywili go po to, żeby pozbyć się w którejś tam kolejnej sadze.
No właśnie od turnieju przeczuwaliśmy, że dadzą Freezę do stałej obsady, co nie zmienia faktu, że mi się to nie podoba. Nie wiem, jakoś zawsze lubiłam Freezę jako okrutnika i nieczułego drania, a nie jako takiego stałego wroga, co knuje spiski, pojawiając się co kilka odcinków... Normalnie jak jakiś Zespół R z "Pokemonów" albo Grievous w "Wojnach Klonów".

Shounen napisał(a):
Przy czym miałem na myśli ogólnie Saiyan i ich popędy pchające w wir walki, bo to przecież dotyczy każdego.
Wiadomo, ale pierwszy raz usłyszałam "go go Brolly" i stąd te skojarzenia. A reszta Saiyan też za zdrowej psychiki nie ma ;p


EDYCJA: Haha, już jest Zespół R, a nie Z ;p

Klątwa - Dragon Ball

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez szarlej_3: 10.05.2019, 18:15
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ja go widzę raczej jako kolejnego Piccola czy Vegetę, którzy byli źli, ale okoliczności zmusiły do nawiązania współpracy. Jedyna różnica, że nie zamieszka na Ziemi, tylko we własnym kosmicznym imperium. Po wprowadzeniu motywu wszechświatów stało się to prostsze, bo teraz nawet Freeza ma czego bronić oprócz własnego życia.

Zgadzam się, że zrobienie z niego przeciwnika typu Zespół R to byłby najgorszy pomysł.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.324
Posty: 232
Skąd: Szczecin
Ale na kolejnego Piccolo czy Vegetę, on po prostu nie pasuje. Nie ma żadnych przesłanek co do tego. Piccolo był tylko synem złego Daimao, nie wychowywał go nikt okrutny, samo życie go po prostu kształtowało, nie mordował Ziemian miesiącami, a ostatecznie poznanie Gohana, uczyniło go lepszym.

Vegeta poznał Bulmę, wpływ miał na niego też Goku i wiele ich wspólnych przygód. Na Ziemi założył rodzinę i to pomogło mu odejść od dawnego życia, jakie wiódł.

A Freeza? Tu nie ma nic, co mogłoby wpłynąć na takiego tyrana. I wątpię, aby coś wymyślili. Raczej zrobią coś w stylu "jestem dobry, bo tak i już" albo dostaniemy wspomniany "Zespół R", co będzie smutnym pogrzebaniem potencjału tej postaci.

Aha, no i to "jestem dobry" to nie kontekście bycia dobrym jak Goku, ale po prostu dołączenie do paczki oraz zaprzestanie władania wszechświatem.

Klątwa - Dragon Ball
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.324
Posty: 232
Skąd: Szczecin
Trailer nadal wygląda fajnie

Czechy, fakt, są blisko, ale w Polsce to wiadomo, jak jest.

Klątwa - Dragon Ball
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... , 26, 27, 28  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook