Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» Koronawirus

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.792
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Wiem, że lincz się na mnie posypie, ale trudno. Od 15 kwietnia wracam do życia- nie będę tolerowała dalszego przedłużania kwarantanny, bo wiem, że będą to robić w nieskończoność. Kilka miesięcy to za długo. A szczepionkę mają wydać najwcześniej za rok.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.684
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Byczusia napisał(a):
Od 15 kwietnia wracam do życia- nie będę tolerowała dalszego przedłużania kwarantanny,
Mylisz sie. Poza tym Ty nie jestes objeta kwarantanna.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Frisky napisał(a):
którego nie ma nikt, kogo znam, ani nikt ze znajomy znajomych
Jeśli wirus rozprzestrzenia się w tempie 10% dziennie, to policz, ile mu zajmie, żeby objął cały kraj. Wtedy będziesz miał takich znajomych. U nas nie ma ognisk, a tysiąc zarażonych to nadal mało.

Byczusia, szczepionka w ogóle może nie powstać.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.851
Plusy: 27
Posty: 5.276
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Też w kwietniu częsciowo planuje powrót do normalności (szukanie innej pracy itp, jakas silownia, basen mam nadzieje ze otworzą bo ile na dupsku mozna siedziec). Odpuszczę tylko do lata wszelkiej masci imprezy (czy to sportowe, muzyczne czy tez towarzyskie).

Cała ta kwarantanna w Europe czy za oceanem to jest mit, wypaliła połowicznie. Dzisiaj ludzi mniej bo pogoda ale wczoraj w BDG 15 stopni i pełno ludzi wybywało 7x dziennie na spacer. Jedynie azjatycka dyscyplina wypaliła i tam już w Wuhan zaraz zapomną, że coś takiego miało miejsce, ale zajęło im to 3 miesiące.

Cała ta smieszna sytuacja z wyborami uświadomiła mi jedno, że chce, żeby one się odbyły, albowiem jak nigdy z rozkoszą zamierzam się na nie udać i postawić krzyżyk przy Kidawie albo przy kurduplu Bosaku albo kimkolwiek innym niż aktualnie urzędujący prezydent, aktualnie rządzącej partii, która za to odpowiada. To PiS doprowadził do rozdawnictwa przez co nie ma testów czy innych urządzen, to PiS dawał 500+ i motłoch olewał zagrożenia płynące z Włoch, bo przecież na ferie trzeba jechać, To PiS podjął najgłupszą z możliwych decyzji- sciągnięcia ludzi w ramach #lotdodomu, ludzi, ktorzy się X lat temu na Polskę wypięli a teraz zapragnęli wrócić bo się bali, że Johnson, Macron czy inni się na nich wypną.

Wydarzenia z przed kilku lat, nocne mziany czy konstytucje miałem z tego ubaw i nie przejmowałem się tym, zostawiałem to innym niech inni nad tym dumają ale teraz naprawdę włączył się we mnie taki Hayato i tej partii naprawdę nienawidzę za głupote i za ułudę, którą karmią ludzi.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Katz napisał(a):
Jedynie azjatycka dyscyplina wypaliła i tam już w Wuhan
Raczej zamordyzm?

Jak uważają, to niech wychodzą na spacery. W ten sposób się nie zarażą ani innym nie zagrażają.

Katz napisał(a):
sciągnięcia ludzi w ramach #lotdodomu, ludzi, ktorzy się X lat temu na Polskę wypięli
To nie są darmowe loty ani nawet nie tanie (to pretensje z drugiej strony). No i w najmniejszym stopniu dla ludzi, którzy mieszkają za granicą. Przede wszystkim chodziło o urlopowiczów, którzy nie chcieli czekać w niepewnym miejscu np. miesiąc na zarezerwowany powrót.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.193
Posty: 497
Shounen napisał(a):
Byczusia, szczepionka w ogóle może nie powstać.
Skąd ten sceptycyzm?

Do tej pory jak chodzi o pracę nad nowymi i złożonymi wirusami to były (w mojej ocenie) działania bardziej "pozorowane" tzn. interesował się tym zagadnieniem kto chciał, bo i sama mikrobiologia to dziedzina wiedzy typu "studnia bez dna" -> kosztowna, nierentowna, nierzadko niebezpieczna. Do tego zagrożenie zazwyczaj jest odległe (bądź dawno przeminęło), a że współczesny świat prawie dwa wieki temu zmienił priorytety to nikogo nie interesuje "przezorność". Co więcej praca nad tego typu zagadnieniami wymaga laboratoriów lub nawet całych ośrodków badawczych o skali BSL-3 wzwyż. Nie wspomnę o innych wymogach. Dlatego tak długo "cackano się" z taką Ebolą -> głównie tematem zajął się kanadyjski odpowiednik NFZ, a i tak mieli utrudnioną pracę m.in przez WHO.

To już fizyka kwantowa lepiej odnajduje się na "wolnym rynku" -> standardy podobne, ale przynajmniej rozbudza wyobraźnię wielu ludzi i ma swoje ujście w science fiction: film, literatura itd.

Obecnie jest zaangażowany potężny kapitał zarówno ludzki jak i finansowy i to na skalę globalną. W wyniku takiej burzy mózgów nie ma możliwości żeby proces nie przebiegał szybciej. Jakkolwiek i tak nie zmienia to faktu, że dobór naturalny zbierze swoje żniwo (co zresztą już wspomniałem w tym temacie).

Nakłady i zainteresowanie > złożoność danej cząstki infekującej.

Katz napisał(a):
ała ta smieszna sytuacja z wyborami uświadomiła mi jedno, że chce, żeby one się odbyły,
Obstawiam, że nie odbędą się -> ten cały teatr zdaje się być tylko po to żeby Pan Prezydent pokazał opinii publicznej, że jest "ojcem narodu" niezależnym od "złego Kaczora". Prędzej, czy później zorganizuje konferencję prasową w czasie której przemówi w typowym dla siebie tonie, że wybory odbędą się w innym czasie, a tydzień przed aktualnym terminem wprowadzenie stanu wyjątkowego (o którym pismaki już sieją dezinformacje co jest cholernie irytujące). No chyba, że epidemia z dnia na dzień "magicznie" się skończy.

Szkoda tylko, że tego typu zagrywki odbywają się w takiej sytuacji -> już taki tani i żałosny makiawelizm niech sobie PiS zostawi na stosunki międzynarodowe, a nie wewnątrz kraju

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Kenji Harima: 29.03.2020, 19:49
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.851
Plusy: 27
Posty: 5.276
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Shounen napisał(a):
Raczej zamordyzm?
Zamordyzm jest bardziej w Indiach gdzie leja teraz po dupie Pewne sytuacje wymagają radykalnych zachowan, tam podobno jest juz lepiej, podobno bo to Chiny i tez nie mozna brac ich na powaznie, ponoc problem byl juz w grudniu a Oni tuszowali.

Zobaczymy jak to w ruskach wypali, tam Putin zrobił 2 tygodnie wolnego i kazał wszystkim wyginać na dacze no ale to też mało wiarygodny kraj jezeli chodzi o statystyki.

Shounen napisał(a):
To nie są darmowe loty ani nawet nie tanie (to pretensje z drugiej strony). No i w najmniejszym stopniu dla ludzi, którzy mieszkają za granicą. Przede wszystkim chodziło o urlopowiczów, którzy nie chcieli czekać w niepewnym miejscu np. miesiąc na zarezerwowany powrót.
50/50 chyba jest, w bloku zauwazylem kilku ludzi ktorzy lata temu wybyli, a teraz magicznie tydzien temu magicznie sie pojawili. Ogólnie nie jest to zła inicjatywa, ale pop rostu te kwarantanny mozna miedzy bajki teraz wlozyc. Koles wysiada z samolotu i kaza mu na dwa tygodnie jechac do domu i siedziec, jechac do domu z 500km gdzie po drodze pozaraza mase ludzi jesli faktycznie go ma. Na lotnisku powinien byc zarezerwowany hangar i tam powinni siedziec po przylocie, chyba nie wszystkie kraje postąpiły podobnie, nie wiem jak z USA ale tydzien temu Trump mowił, ze nie bedzie wysylał, nie wiem jak teraz.



Kenji Harima napisał(a):
Obstawiam, że nie odbędą się -> ten cały teatr zdaje się być tylko po to żeby Pan Prezydent pokazał opinii publicznej, że jest "ojcem narodu" niezależnym od "złego Kaczora". Prędzej, czy później zorganizuje konferencję prasową w czasie której przemówi w typowym dla siebie tonie, że wybory odbędą się w innym czasie, a tydzień przed aktualnym terminem wprowadzenie stanu wyjątkowego (o którym pismaki już sieją dezinformacje co jest cholernie irytujące). No chyba, że epidemia z dnia na dzień "magicznie" się skończy.
Już dawno powinni byc odwolane, a nie bawic sie w szopki i tanie prowokacje. Wszyscy sugerują się tym, że u nas jeszcze tak tragicznie nie jest ale wiekszosc chyba zapomniała, że NFZ i bez takich klopotów mial problemy i choćiaż uwazam, że poziomu Włoch czy Hiszpanii raczej nie osiągniemy ale koło połowy moze się zakrecic co juz będzie dla społeczenstwa opłakane i politycy powinni przestac myslec o wlasnych interesach, bo zan iedlugo moze nie byc dla kogo tych interesów prowadzić, bo w szczególnosci dla PiSu najbardziej zagrozony jest ich elektorat XDD

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Katz napisał(a):
Na lotnisku powinien byc zarezerwowany hangar i tam powinni siedziec po przylocie
Wszyscy w jednym? Łatwo sobie wyobrazić, że w takich miejscach zaraz by był sajgon, wszyscy by się pozarażali, ucieczki, prawa obywatelskie itd. A granice lądowe? Mamy lepszą sytuację niż na zachodzie i to się liczy. A szkół mogliby już w ogóle nie otwierać.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.792
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Shounen napisał(a):
Byczusia, szczepionka w ogóle może nie powstać.
Już są testy

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.882
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Obczaicie w tej sytuacji Tajwan. Jakieś wnioski?

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.193
Posty: 497
Frisky napisał(a):
Jakieś wnioski?
Tylko takie -> gdyby Czang Kaj-szek zwyciężył walkę z Mao Zedongiem o władzę w Chinach to w ogóle byśmy nie uświadczyli tego wirusa.A tak na serio to prawdopodobnie pomogło doświadczenie wyniesione po pierwszej epidemii SARS. Dalekowschodni Azjaci zawsze byli przezorni.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.792
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
LiliLost
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 1.446
Posty: 1
Zasady zapobiegania Covid-19
* zaloguj się, aby zobaczyć link *
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
W Japonii od przełożenia igrzysk nagle zaczęło szybko przybywać zarażonych, a rząd zaczął wprowadzać nowe obostrzenia (całkowity zakaz wjazdu dla niemytych obcokrajowców). Pewnie przypadek.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.684
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Shounen napisał(a):
Pewnie przypadek.
A myslales, ze tylko polski rzad manipuluje statystykami?

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.227
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
A więc japoński rząd też cynicznie ukrywa trupy przez opinią publiczną? Czy w ich przypadku to taka dobra manipulacja co by za bardzo społeczeństwa nie strwożyć a tylko u nas odbywa się cyniczna gra?

A tak na serio, to jak pojawia się epidemia, okres inkubacji choroby jest długi, do tego nie jest do końca znany odsetek osób, którzy przechodzą chorobę bezobjawowo, a któzy wciąż zachowują pewien potencjał zarażania innych. Dlatego okres od którego krzywa zachorować zaczyna sięwyginać na nasżą korzyść jest długi, a przez początkowy okres szybko rośnie. Dopiero wykrycie większości ognisk, izolacja chorych, poddanie podejrzanych kwarantannie i masowe stosowanie się do reguł bezpieczeństwa pomoże nam w powrocie do normalności. Polska jest jeszcze w okresie wzrostu. Wydawać się mogło, że powoli wzrost hamuje (to znaczy malaeje dzienny przyrost procentowy chorych, ale jako że sumarycznie chorych i tak jest z dnia na dzień coraz więcej to nominalnie nowych chorych na dzień też przybywa jeśli ten procent spada zbyt wolno). No tak uogólniając to jeszcze trochę potrwa, i nawet po szczycie zachorowań środki ostrożnoci muszą być jeszcze zachowane. I to nie jest zamach na wolność, nawet jeśli te środki wprowadza PiS. To jest epidemia i z nią nie ma żartów, bo choć w większości przypadków choroba ma umiarkowany przebieg, a śmiertelność nie jest wysoka, to wzrośnie przy niedoborze aparatury medycznej, a suma chorych i ich wybycie z miejsc pracy spowoduje jeszcze glębszy kryzys niż kontrolne włączenie gospo na umiarkowane tory jak to ma miejsce teraz. Po prostu trzeba ten cięższy okres w życiu przejść.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.937
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Al Ed Upek napisał(a):
do tego nie jest do końca znany odsetek osób, którzy przechodzą chorobę bezobjawowo, a któzy wciąż zachowują pewien potencjał zarażania innych
Z informacji, które czytałem w oficjalnych wytycznych dla fizjoterapeutów padała wartość 80%. 4/5 zarażony nie ma żadnych objawów.

Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.851
Plusy: 27
Posty: 5.276
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Obowiązkowe maseczki od przyszłego czwartku lol. Po pierwsze nie lepiej zostawić je dla szpitali, a po drugie czmeu dopiero od przyszłego czwartku skoro wirus hula w najlepsze.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Pewnie dlatego, że trzeba się w nie najpierw zaopatrzyć. Przypuszczam, że większość ludzi jednak nie ma ich w domu, a żeby kupić, to trzeba wyjść.

Tymczasem w Japonii od wczoraj stan wyjątkowy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.792
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
https://kobieta.onet.pl/koronawirus-szkoly-z ... cu/tqsgpx3
Może jeszcze 3 razy przedłużmy ten okres . Ogólnie- wczoraj byłam na długim spacerze- widziałam jak 3 razy w ciągu kilku minut policja krążyła akurat na jednej ulicy. Czy dostałam mandat? Odpowiedź prosta nie- i nie mam zamiaru przyjmować mandatów.
15 kwietnia jest strajk przedsiębiorców. Popieram ich całym sercem. Niestety ,że do stolicy mi daleko nie jadę.
A zapomniałabym- jestem na 100% pewna, że wkrótce pojawi się fala samobójstw.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  

Forum DB Nao » » » » Koronawirus
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook