Forum Dragon Ball Nao

» Kim lub czym jest dla Was Bóg?

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Srając na to co dzieje się powyżej, bo dyskusja na poziomie "ja myślę tak i jestem lepszy [ ort! ] " mnie raczej nie interesuje, odniose się to innego aspektu który został ( pewnie Mianowicie :

Son-Gohaten napisał(a):
Nauka. To ona jest najbradziej logiczna. Mam wierzyc w wiele naukowo potwierdzonych rzeczy (głównie chodzi mi o powstanie świata i początki życia na Ziemi) czy w bajki? I to mi nawet wystarczy ale tego wszystkiego jest więcej...
Na ten temat mam swoją teorię tj. nauki szczegółowe są w stanie zbliżyć się na coraz mniejsze milisekundy do pseudopoczątków istnienia , ale jak dla mnie to zbliżanie będzie trwało i trwało , a nigdy i tak nie pokaże akurat tego momentu , więc nie odpowie na fundamentalne pytania filozoficzne. Podobnie ma się sprawa z AI. Myślący komputer nie może powstać , i nie powstanie. A przynajmniej obie te sprawy nie mają możliwości zaistnienia puki filiozofia nie rozwiąże tych problemów , gdyż są to sprawy istotowe , i sama forma nie ma nic do gadania. Jeśli ktoś chce podjąć dyskusje to tutaj , i nie piszcie mi że to nie ten temat , gdyż kożeń jest ten sam.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Nikky Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Nikky
Dni na forum: 6.077
Posty: 106
Skąd: z księżyca :)
źle mnie w ogóle [ ort! ] już na początku zrozumieliście. Już ^Dai Kaiosama źle ziterpretował moją wiadomość Ja wierze w boga tylko (tu przyznaję się do błędu- po prostu [ ort! ] czytając wpis ^Dai Kaiosama zaponiałam) to jest bardziej taki pogląd typu "Co by było gdyby..." po prostu [ ort! ] chciałam Was w jakiś sposub chwycić czy macie choc mały skrawek fantazji i czy czytacie dokładnie. Co prawda sama zawaliłam w moim 2 poście na tej stronie ale widzę, że jednak nie poszło i tak i siak tak jak chciałam. Wierze w boga, a do kościoła chodze po to (chyba jak wszyscy- no może nie wszyscy) żeby się spotkac z Jezusem, żeby się spowiadać lub dostać komunię świętom itd itp Więc zleksza was przepraszam za głupi błąd, bo sama nie myslałam kiedy czytałam post ^Dai kaosina, a zaówarzyła błąd w poście Ishido, mimo wszytko muszę się nauczyć pisać jaśniej, a żeby nie było znowu takiej wpadki kiedy ktoś źle czyta, a potem ja odpisuje bzdury. jeszcze raz przepraszam.

PS: jesli coś w tym poście jest nie tak lub jeśli ktoś uważa [ ort! ] że jest nie na temat to po prostu [ ort! ] go usuńcie

POZDRAWIAM

,,Wiele serc jedno bicie...Dragon Ball na całe życie!"
_______________________________________________
ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA O DBRAGON BALL
www.db-nikky.xx.pl
CZEKAM NA KOMCIE I WASZE INNE ŻYCZENIA!
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
To może, cholera, utworzymy osobny temat o BOGU i osobny o KOŚCIELE. Bo o Bogu tematy są 3, a o jako takiej instytucji Kościoła Katolickiego ani jednego. A tutaj mieliśmy dyskutować o właśnie Bogu, a nie KK.

Aha, i ustalam próg: w tym temacie (i obocznych) mogą się wypowiadać tylko te osoby, które urodziły się przed 18.03.'91.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
franqey napisał(a):
Myślący komputer nie może powstać , i nie powstanie.
Hmm racja, do tego mózgownica potrzebna jest i system krążących neuronów w nim krążących i przetwarzających miliardy informacji w ciągu sekundy.

franqey napisał(a):
nauki szczegółowe są w stanie zbliżyć się na coraz mniejsze milisekundy do pseudopoczątków istnienia
Powstanie Wszechświata? Czy powstania na Ziemi czy gdziekolwiek pierwszej "żyjącej" komówki czy czegoś w tym stylu?

Co do pierwszego i drugiego, nigdy tego raczej nie poznamy, zarówno , jak powstał cał Wszechświat. Dziwne mi się wydaje, że na samym początku był stłoczony do punktu zbliżonego wielkością zwykłego atomu, który nagle się rozpier* tak, że wszystko co jest we Wszechświecie- powstało.

Co do drugiego, ciekawi mnie, jak nagle tchnęło się życie na Ziemi. Była woda i godne warunki do życia przystosowanych do życia w kolosalnych warunkach bakterii. No, ale jak to wzięło swój początek? Żeby coś powstało, musi ktoś to stworzyć. Tak samo z siebie? Z różnyc hminerałów nieożywionych - żeby powstało coś o cechach pierwotnego żyjącego organizmu ... dziwne...


Nikky napisał(a):
chciałam Was w jakiś sposub chwycić czy macie choc mały skrawek fantazji i czy czytacie dokładnie.
można też wierzyć w inne bóstwa, jakby jakiś mityczny Ashapola, który jest porównywany do Tego Boga..

Nikky napisał(a):
a zaówarzyła błąd w poście Ishido,
no widzisz , czytaj i zrozumiej ;p

Nikky napisał(a):
jeszcze raz przepraszam.
Gitara, że zrozumiałaś pewne sprawy

Aha, i ustalam próg: w tym temacie (i obocznych) mogą się wypowiadać tylko te osoby, które urodziły się przed 18.03.'91.

tsss, czyli od 16 roku bytu
Son-Gohaten
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 6.050
Posty: 41
Skąd: Z Vegety
To może, cholera, utworzymy osobny temat o BOGU i osobny o KOŚCIELE. Bo o Bogu tematy są 3, a o jako takiej instytucji Kościoła Katolickiego ani jednego. A tutaj mieliśmy dyskutować o właśnie Bogu, a nie KK.
Tylko, że KK jest ścisle powiązany z Bogiem.

Aha, i ustalam próg: w tym temacie (i obocznych) mogą się wypowiadać tylko te osoby, które urodziły się przed 18.03.'91.
A co ma wiek do inteligencji? Weź czasem pomysł za nim coś napisesz bo to jest po prostu żałosne. Swoją drogą to ciekawe jak ów wiek będziesz sprawdzał.

Żeby coś powstało, musi ktoś to stworzyć. Tak samo z siebie? Z różnyc hminerałów nieożywionych - żeby powstało coś o cechach pierwotnego żyjącego organizmu ... dziwne...
Opisana przez Ciebie sytuacja jest strasznie podobna do jednej z ,,hipotez'' które szłyszałem. Zakłada ona, że Bóg musiał byś stworzony przez kogoś innego bo sam się stworzyc nie mógł ale ,,twórca'' Boga sam się stworzyc też nie mógł, więc go stworzył ktoś inny i tak dalej. Po prostu błędne koło .

Człowiek się zawsze będzie głowił nad wszystkim i zawsze znajdzie coś trudnego nawet jeśli odpowiedź jest prosta. Nad takimi rzeczami nawet nie warto się głowic.
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Tylko, że KK jest ścisle powiązany z Bogiem.
Pierogi są ściśle powiązane z mąką, ale czy to znaczy, że w temacie o mące mamy rozmawiać o pierogach?
God damn it.

A co ma wiek do inteligencji? Weź czasem pomysł za nim coś napisesz bo to jest po prostu żałosne. Swoją drogą to ciekawe jak ów wiek będziesz sprawdzał.


No kochani, mówiłem Wam setki razy, ale powtórzę - subkonta są zakazane! Proszę takowych nie tworzyć a powyższe skasować.

A co do wieku, to akurat ja wiem o tym najlepiej. Ale nie zrozumiałeś żartu. Idź się powieś na pasku zadań.

---

Na litość boską. Co wy pieprzycie o nauce? O początkach istnienia?
Nawet KK nie jest aż tak ślepy, by wierzyć w Adama, Ewę, Drzewo Poznania Dobra i Zła, itd. Większość Starego Testamentu to fikcja literacka niosąca w sobie mnóstwo aluzji, rad i przykazań. Adam, Ewa, Kain, Abel, Hiob i reszta to bohaterowie równie prawdziwi jak Aragorn, Neo czy Geralt. Jak dla mnie (i dla oficjalnego stanowiska KK) ST jest po prostu księgą, która na przykładach (niektórych prawdziwych, niektórych nie) jest fundamentem wiary, księgą na której zostało spisane chrześcijańskie Credo i które to Credo chrześcijanie wyznają.

zdravim.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Łojezu, przez takie tematy zatracacie myślenie nawet średniowiecznych ludzi, Szaraku wiem, że to jest forum i tu każdy może wyrazic swoje poglądy, ale postaraj się mniej dobitnie je przedstawiać, jeśli nie wierzysz w Boga, a chcesz to ukryć przed środowiskiem, porozmawiaj sobie z księdzem, jednakowąż uważam, że wiek dorastania jest wiekiem buntowniczym i takie wypowiedzi powoduje u Szaraka. Szaraku radzę Ci porozmawiaj sobie z księdzem lub z psychologim i wyciągnij wnioski z tych rozmów. Ja tu nie chce być po atronie ani, jednych ani drugich, ale widać, że na forum nie znajdziemy jednak odpowiedzi na wiele pytań nurtujących Szaraka. Nie pochwalam jednak kościoła wtrącającego się w polityke.

Szarak: ?! Kto powiedział że ja chcę cokolwiek ukryć przed środowiskiem? Jaki wiek dorastania? Na co mi, *, psycholog?! Jakie znowu nurtujące mnie pytania? OMG, jesteś kolejnym subkontem, prawda? Gotenks, pozwól tu na chwilę...
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Son-Gohaten napisał(a):
Opisana przez Ciebie sytuacja jest strasznie podobna do jednej z ,,hipotez'' które szłyszałem.
Ja tam nigdzie takiej nie słyszałe, tylko ciągle mnie to nurtuje, te pytanie.....

Son-Gohaten napisał(a):
Zakłada ona, że Bóg musiał byś stworzony przez kogoś innego bo sam się stworzyc nie mógł
Kolejne dobre pytanie. Żyć od zawsze ... I być Wszystkim ... Całą mądrością. Nie możemy w doczesnym życiu poznać istoty Boskiej.. Jest dla nas zbyt odległa, byśmy, my- zwykli śmiertelnicy mogli ją poznać.
Np. wyobraźmy sobie rozszerzający się Wszechświat... Na początku nie było NIC... Przesrzeni, dosłownie niczego. Wytworzył się z "czegoś" punkt o prawie nieskończonej masie i energii, ale z czego? Ota tak, z niczego? ... Heh.. dobre..

Son-Gohaten napisał(a):
Człowiek się zawsze będzie głowił nad wszystkim i zawsze znajdzie coś trudnego nawet jeśli odpowiedź jest prosta.
To tak, jak z szukaniem wzorów matematycznych...

Szarak napisał(a):
ST jest po prostu księgą, która na przykładach (niektórych prawdziwych, niektórych nie) jest fundamentem wiary, księgą na której zostało spisane chrześcijańskie Credo i które to Credo chrześcijanie wyznają.
no, można tak to zinterpretowac ^^
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Bóg czy Szatan co za różnica, dawno straciłem wiarę, nie wierzę w żadną mistyczną siłę, sam o sobie decyduję. Bóg jest wymysłem ludzi, ludzie muszą w coś wierzyć, jakoś wytłumaczyć swoje istnienie, stąd taka popularność Boga.
Wychodzę z założenia, że jeżeli niema Boga, to my jesteśmy najbardziej świadomymi istotami na ziemi, więc powinniśmy żyć pełnią życia, nie zawracając sobie głowy Bogiem, który dawno o nas zapomniał.

Jeżeli, obraziłem kogoś uczucia religijne, to przepraszam, ale zdania nie zmienię. Pozdrawiam.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Piechu, do końca nie zgodzę się z Twoją wypowiedzią, gdyż nie ma dowodów na to, że Go nie ma , a na to, że Jest przemawiają co najmniej kilkanaście dowodów z Biblii , czy Pisma Świętego, podam prosty przykład, gdy Anioł Gabriel mówi Maryi, że zostanie niepokalanie poczęta, a np. Cuda w Kannie Galilejskiej jak zamienienie wody w wino, i na koniec podczas ukrzyżowania, gdy Umierał rozstąpiło się niebo i Powiedział: "Wasze grzechy zostały odpuszczone" (nie wiem, czy to dokładny cytat Jak to wytłumaczyć? Czy wszyscy wierzący, w tym ja wymyślili to sobie, a może jednak przemawia za tym historiia i źródło wiary jakimi są niewątpliwie Biblia i Pismo Św. Pan Bóg nigdy nas nie opuszcza [ ort! ].
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.503
Posty: 885
Hmm... czyli uważasz Freez, że Biblia to rzecz, której nie można podważyć, aż tak mocno jesteś pewny, że to co tam jest napisane, jest prawdą? Każda religia, ma swe niepodważane dowody, na istnienie ich Boga, więc skąd mamy wiedzieć, która jest ta właściwa. Mówisz o cudach, ale czy one się zdażyły, kto je opisał, tak naprawde nie wiadomo, tak samo jak nie wiemy czy Bóg istnieje, bądz nie, a jeśli już tak, to czy 'nasza' wiara, jest tą właściwą, nie gadaj bzdur Wazonku, bo Biblia tak naprawdę, nie jest żadnym dowodem.
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Jak sam zauważyłeś, niema dowodów, opierasz się na Biblii inaczej zwanej Pismem świętym, która nawiasem mówiąc, niczego nie wyjaśniania.
Pytanie, które musimy sobie zadać, to skąd tak naprawdę wiemy, że Biblia jest Słowem Bożym, a nie jedynie dobrą książką? Co różni Biblię od innych napisanych książek o religii? Czy są dowody na to, że Biblia naprawdę jest słowem Bożym? na dobrą sprawę większość historyków, nie uznaję Biblii za dokument historyczny, drogi Wazonie.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Gdybyśmy mieli jakiś konkretny dowód, nie wierzylibyśmy w Boga. Wiedzielibyśmy wtedy, że on jest. A opierając się jedynie na przypowieściach, Biblii i domysłach dajemy pole do popisu wierze.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Mart napisał(a):
Gdybyśmy mieli jakiś konkretny dowód, nie wierzylibyśmy w Boga.
No to, chyba tylko ja bym wierzył

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Piechu napisał(a):
Mart napisał(a):
Gdybyśmy mieli jakiś konkretny dowód, nie wierzylibyśmy w Boga.
No to, chyba tylko ja bym wierzył
Wtedy byś wiedział.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Wiedział i uwierzył, jeżeli chodzi o jasność mej wypowiedzi.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.503
Posty: 885
Wiara nie polega na tym, by wiedzieć, ze coś istnieje w 100%, lecz wierzyć w coś, nawet jeśli się nie ma tej pewności, wiara to coś, za czym idziemy, choć nigdy tak naprawdę nie mieliśmy dowodów, na istnienie danej rzeczy/osoby. Gdybyś wiedział, że Bóg istnieje, nei byłaby to wiara, a gdyby wszyscy ludzie wiedzieli, to by ślepo i kultowo podążali za Bogiem, tylko po to, by zostać zbawieni, jest w tym sens jakiś?
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Wiesz tak samo w wierzę, niema sensu, ludzie ślepo wierzą, nie zastanawiają się, idą w niedzielę do kościoła jak do marketu, zresztą o jakim my Bogu mówimy, co prawda 90% w Polsce, to katolicy a spytaj się o dziesięć przykazań?
Założę się że jakaś polowa, nie zdoła odpowiedzieć. Większość ludzi wierzy, bo zostali omamieni od najmłodszych lat, nie mając innej perspektywy.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Piechu napisał(a):
ludzie ślepo wierzą, nie zastanawiają się, idą w niedzielę do kościoła jak do marketu
Na przykład Jan Paweł II?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.503
Posty: 885
Hmm... wiem, widze ludzi chodzących co niedziele do kościoła, sama nie chodze, choć wryli mi wiare, co nowe pokolenie, rodzice wyuczają wiare, a na religii tak zwanej, każą się nauczyć wszystkich regułek, wiem, każdy to przechodził, cóż, ale nie wszyscy idą ślepo za swoją wiarą, są i tacy, którzy wierzą naprawdę (i znam takową osobe, czego nie żałowałam i nie żałuje:) ), może to i głupie, ale człowiek musi w coś wierzyć, tak mamy zakodowane w genach.

Edit.
Gotuś, od kiedy Jan Paweł II chadzał do kościoła? Sam był jego 'głową' i On tworzył kosciuł, wiec trudno by chadzał tam. Nom ale właśnie przez takich ludzi jak On, warto choć troche zastanowić się nad wiarą w Boga.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  

Forum DB Nao » » » Kim lub czym jest dla Was Bóg?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook