Forum Dragon Ball Nao

» [Problem] Vegetto/Gogeta SSJ czy SSJ2

Turles SSJ Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Turles SSJ
Wiek: 31
Dni na forum: 5.829
Posty: 8
Jedna rzecz mnie zastanawia. Czy Vegetto podczas walki z Buu zamienił się w SSJ czy SSJ2??? Tak samo Gogeta podczas walki z Janembą. Piszcie co wiecie na ten temat.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
To już było poruszane, ale zawsze w innym temacie...
Do końca nie wiadomo, jak z tym jest.

Dawno nie oglądałem ale...
Gdy Vegetto się przemiał pojawiły się wokół niego błyskawice, które przy podstawowym SSJ nie powinny były się pojawić. Pewna poszlaka.
Co do Gogety, to jak na SSJ miał olbrzymią moc, ale z kolei nie miał żadnych błyskawic... dodatkowo występował tylko w filmie, a one są raczej nieścisłe.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Stacja pierwsza: Łamanie zastanych praw.
Miałem nadzieję, że w temacie wypowie się większa ilość ludzi. Byłoby kogo bojkotować i strzelać klapsy po niewinnych tyłkach. Kto wie, może i poszedłbym za to siedzieć.
Przede wszystkim istnieją dwie drogi rozumowania.
1) Tkwienie w błocie i ocieranie się o poglądy innych fanów. Wspólne waśnie i ślepe patrzenie na swoje, często puste argumenty. Taką opcje preferuje większość.
2) Opcja nielicznych, być może ze względu na małą szansę kontaktu. Chodzi mi o zreasumowanie wiedzy i przedstawienie FAKTÓW. Nie teorii.
Daizenshuu to "biblia DB", ten kto ośmieli się podważać jej prawdziwość jest zwykłym idiotą. To autoryzowane dzieło, z podpisikiem mistrza Toriyamy.
W Tomie drugim Daizenshuu (pt. "Story Guide" ) bezpośrednio stwierdzone jest, że Vegetto 'załączył' tylko SSJ1. Pomimo wszystko jego moc była większa od SSJ3.
I to tyle.
Dlaczego miał wokół siebie charakterystyczne pasma elektryczne, pozostaje zagadką. Może to efekt potęgi kolczyków, potężnej mocy osobników scalonych i tak dalej, można gdybać. SSJ1 jest faktem, potwierdzonym. To, że do Daizenshuu dostęp jest utrudniony powoduje wśród fanów plotki, spekulacje i szarżowanie na ślepo. Róbcie co chcecie, ja wierzę w słowa padające wprost z ust mistrza.
Co do Gogety, to w Daizenshuu #6 (czyli kinówki i specjale) powiedziane jest, że pojawia sie on na poziomie SSJ1.
Możecie gdybać, dąsać się od ściany do ściany i poszukiwać własnych odpowiedzi. Tworzyć sobie teorie, marzenia i spekulacje. Ja wolę autoryzowane dane.
Wprowadziłbym też w zacytowane przeze mnie słowa poprawkę:
"Do końca TO wiadomo, jak z tym jest, tyle, że nie każdy jest tego świadom".
Pozdrawiam.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Gogeta podczas walki z Janembą osiągnął ssj2. Sądze tak, iż mu włosek tak odstawał.
A Vego podczas walki z Bubu- ssj.
Vego1920 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Vego1920
Wiek: 33
Dni na forum: 5.392
Ostrzeżenia: 1
Posty: 43
Vego podczas walki z Buu zmienil sie w SSJ 2 na pewno [ ort! ] mila te charkterystyczne wlosy jak na SSJ 2 przystalo a Gogeta tak samo w tej walce z Janeba tez mial SSJ
pewien jestm tego co napisalem

Vego SSJ 2
Rzadzi !!!!
Duustin Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Duustin
Wiek: 33
Dni na forum: 5.672
Posty: 59
Napisałbym coś, ale Mistrzu jak zwykle wszystko wyjasnił i jeżeli ktoś się z tym nie zgadza to jego problem
angar
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 36
Dni na forum: 5.022
Ostrzeżenia: 1
Posty: 16
Skąd: 33333333
mistrzu ma racje.a jesli chcecie dowodow to macie je w mandze 42. tam jest wyraznie napisane "jestem Vegetto a teraz bede super Vegetto"Super to chyba ssj1 co nie?hiper to ssj2, tak jak goku pokazujacy ten poziom buu tlumaczyl wszystko.
co do gogety sie nie wypowiadam bo nie uznaje kinowek bo sa niescisle z fabula db
Nordbard Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Nordbard
Wiek: 32
Dni na forum: 5.165
Posty: 38
Skąd: Solstheim
ByczusiaX napisał(a):
Gogeta podczas walki z Janembą osiągnął ssj2. Sądze tak, iż mu włosek tak odstawał.
Co za niebywale niemądre stwierdzenie. "Włosek mu odstawał" także w normalnej formie, wystarczy spojrzeć na grubego Gogetę, który powstał w wyniku nieudanej fuzji. Podobny grubasek wyszedł z niepomyślnego użycia Fusion Dance przez Gotena i Trunksa, lecz włosy pozostały bez zmian. Tak więc teoria loczka poszła się (...).
angar napisał(a):
co do gogety sie nie wypowiadam bo nie uznaje kinowek bo sa niescisle z fabula db
Ale są oficjalnym i autoryzowanym dziełem Toriyamy, więc nic nas nie rusza Twoje ograniczenie się do serii Mimo, że dużo w nich niezgodności - to jest oficjalny DBZ, czy tego chcesz czy nie.
Btw, skoro Vegetto i Gogeta byli AŻ TACY SILNI na zwykłym SSJ, to wolę nie myśleć, jaką moc pokazaliby na SSJ3, który to poziom z łatwością mogli osiągnąć
@DOWN: Może z tym "dziełem" przesadziłem, ale faktem jest, że Akira to autoryzował i potwierdził autentyczność, czy uznał jako DBZ, jak kto woli.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Nordbard: 10.08.2010, 21:02
angar
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 36
Dni na forum: 5.022
Ostrzeżenia: 1
Posty: 16
Skąd: 33333333
"Ale są oficjalnym i autoryzowanym dziełem Toriyamy, więc nic nas nie rusza Twoje ograniczenie się do serii "

Akira nie byl tworca kinowek!
mimik Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
mimik
Wiek: 27
Dni na forum: 4.972
Posty: 20
Skąd: Baranów Sandomierski
Smokofenek Mężczyzna
Cargo
Cargo

Wiek: 33
Dni na forum: 4.802
Posty: 29
Skąd: Podróżnik
Tak się akurat składa, że jestem w trakcie Buu Sagi. Przez ostatnie kilka dni oglądnąłem z 50 odcinków, jak jeszcze Buu był gruby i pokonał Gohana.

A dosłownie przed chwilą zauważyłem różnicę między SSJ a SSJ2. Mam nawet screeny. Dotyczą one jednej sytuacji, gdy Goku przemienia się z SSJ na wyższe poziomy. Oto one:

Goku SSJ1:
http://img607.imageshack.us/img607/2412/gokussj1.png

A to Goku kilka sekund później, już na SSJ2:
http://img233.imageshack.us/img233/728/gokussj2.png

W ty drugim przypadku, dodatkowo widać wyładowania elektryczne, lecz na screenie ich akurat nie ma.
Widać więc, że przy SSJ2 włosy są bardziej szpiczaste i kierują się ku górze, gdy na SSJ1 jeszcze leżą i kiwają się lekko na dół.

Pragnę zauważyć, że takie są FAKTY, przyglądałem się wielokrotnie różnicom w SSJ, głównie jeśli chodzi o wyładowania. Przy SSJ2 one są, przy SSJ1 nie za bardzo widziałem.

Mistrzu zaś sam mówi o faktach, lecz nie skupia się wcale na nich a jedynie na pogłoskach, bo tak napisane zostało w "dziele mistrza".
Widzę tu sprzeczność.
Nie zaprzeczam, że Akira Toriyama był świetny i dzięki niemu powstało Dragon Ball, które uwielbiam, ale sądzę, że nie na miejscu jest takie czczenie go.
Poza tym kolejnym faktem, wypowiedzianym ze słów Toriyamy jest to, że on zapomniał o tym wszystkim co stworzył. Nie pamięta wszystkiego (i trudno mu się dziwić, koro DB jest tak obszerne), stąd niespójności. I nie uważam Daizensguu jako jedynego ważnego źródła informacji. Dla mnie ważniejsze są fakty, czyli to, co jest w odcinkach DBZ, co stworzył właśnie Toriyama. Więc to powinno być brane pod uwagę w pierwszej kolejności.

Kwestia Vegetto. Oto jego screen (nie robiony przeze mnie):
http://images.wikia.com/pl.dragonball/images/a/a0/1209659785_f-1-.jpg
Z tego powyższego wynika więc, że Vegetto miał SSJ2. Włosy sterczą mu do góry i miał wyładowania, które pojawiają się tylko przy drugim poziomie Super Saiyanina.
Sam jestem trochę rozczarowany bo sądziłem, że jest taki silny na SSJ1.
Chociaż teraz sobie coś przypomniałem.
Nie wiem na ile to prawdziwe, ale... Vegetto walczył chyba na SSJ1 i potem zmienił się w SSJ2. Gdy Buu ogarnęła złość i prawie otworzył inny wymiar. Wtedy nie dawał mu rady, więc skoncentrował się i być może przemienił w SSJ2.
Zaraz to z resztą oglądnę. Nie, pomyłka. Cały czas był w drugim stadium. Na samym początku przemiany w SSJ także od razu był na SSJ2.

Czemu sądzę, że wyładowania elektryczne świadczą o SSJ2?
Ponieważ Gohan gdy osiągnął ten poziom miał je. Nikt wcześniej nie miał wyładowań. Za każdym razem jak ktoś zmienia się w SSJ2 ma wyładowania. Nigdy zaś ich nie ma w SSJ1.

Czemu uważam, że czupryna...?
Ponieważ Goku w przeciągu sekund zmienił włosy. Bo za każdym razem jak ktoś zmienia się w SSJ2 ma inaczej ułożone włosy. Gohan także walcząc z Cellem zmienił fryzurę na szpiczastą. Dzieje się tak za każdym razem.

Tak więc moim zdaniem Vegetto był na SSJ2 a nie SSJ1. Patrzę na FAKTY, czyli to co jest w DBZ, dziele Akiry Toriyamy.
Może mówił co innego ale także powiedział, że nie pamięta wszystkiego. Człowiek nie jest nieomylne, także Toriyama ma prawo się pomylić. Może zapomniał o tym, że zrobił Vegetto wyładowania i taką czuprynę?

Pozostała sprawa kinówek. Ja także ich nie uznaję. Jak zostało powiedziane, są niespójne. Co prawda oglądnąć oglądnę, ale nie uważam ich za część DBZ.
Akira Toryama ich nie stworzył, jedynie je zatwierdził. Nie był ich autorem. Dragon Ball był wtedy popularny, więc zrobił (sorry, zatwierdził) kinówki.
To jest podobne do gry Tomb Raider i filmów. Oba mają się jak kamień do lizaka. Czyli nie mają nic wspólnego.
Tutaj jest podobnie, tyle że w kinówkach liczy się fabuła oryginalnego DBZ, ale w DBZ nie liczy się fabuła z kinówek.
Poza tym podobnie GT nie jest dziełem Toriyamy. Tak samo je tylko zatwierdził i poprawiał. Przez wielu fanów jest nieuznawany, albo uznawany za dodatkowa część. Wiele osób uważa, że po klęsce Buu był koniec a DB GT to taki "deser".
I mają w sumie trochę racji, gdyż dużo jest tam rzeczy, które fanom oryginalnej serii się nie podoba.
Nie widzę więc powodów by uznawać kinówki na poważnie. Dla mnie to są bajeczki, takie dodatkowe odcinki, które nie wliczają się w całość. Dokładnie jakby to był odcinek fana. Bo nie stworzył go autor Dragon Balla a kto inny.

Co do Gogety w kinówce. Nie za bardzo pamiętam, więc nie wypowiem się na jego temat. Oglądałem to dawno temu. Ale jeśli włosy mu sterczały i miał wyładowania to był SSJ2, jeśli nie - SSJ1.

Wybaczcie za odkopa, ale chciałem dodać też zdanie od siebie na ten temat.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Smokofenek napisał(a):
Kwestia Vegetto. Oto jego screen (nie robiony przeze mnie):
http://images.wikia.com/pl.dragonball/images ... 5_f-1-.jpg
Z tego powyższego wynika więc, że Vegetto miał SSJ2. Włosy sterczą mu do góry i miał wyładowania, które pojawiają się tylko przy drugim poziomie Super Saiyanina.
Nie widzę tych wyładowań

Obraz
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Chapter 504 mangi, strona druga - Vegetto zmienia się w SSJ z wyładowaniami. Tak, dla mnie to podstawowa oznaka SSJ2, bo i pierwszy raz w takiej formie pojawiły się przy Gohanie.

Położył bym łapy na tym całym Daizenshuu, ale nigdzie go nie mogę znaleźć. Wyłapałem tylko pierwszą część z obrazkami.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Dla osób które mają z tym problem: zarówno Vegetto jak i Gogeta byli tylko SSJ. Przeczytajcie post Mistrza, jednakże jeśli wciąż to za mało...

Jestem na etapie oglądania sagi Buu i właśnie mam odcinek z Vegetto. Gdyby był SSJ2, to cały czas byłyby wyładowania, ale tak nie jest. To, że pojawiają się na początku świadczy jedynie o ogromnej mocy. Gohan jak stawał się Mystic to też leciały błyski, a niewiele miało to wspólnego z SSJ2

Inny dowód na to, że byli tylko SSJ - wykaz postaci z oficjalnych gier DBZ: http://www.daizex.com/general/tidbits/sparki ... ters.shtml

Grupa Mirai
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Yasiek napisał(a):
Inny dowód na to, że byli tylko SSJ - wykaz postaci z oficjalnych gier DBZ: http://www.daizex.com/general/tidbits/sparki ... ters.shtml
W niektórych grach jest jako SSJ2, nawet Future Trunks jest jako SSJ2, więc nie ma co się sugerować.

Sprawdziłem jak wygląda sprawa z wyładowaniami przy SSJ3 i one też często znikały przy Goku, jednak tylko Vegetto miał je jedynie na początku. Sam nie wiem.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Odcinek 271 jakby ktoś szukał Wyraźnie widać po aurze, fryzurze i braku wyładowań, że to SSJ.

Grupa Mirai
Gokules Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.472
Posty: 4
Skąd: Sokółka
Jak dla mnie to tak:
Taniec fuzyjny jest tymczasowy więc raczej silniejszy (świadczy o tym poziom normal na którym byli Goku i Vegeta podczas fusion dance. ) czyli Gogeta raczej z braku możliwości zejścia na niższy poziom został na wyjściowym (SSJ2) . A poza tym Gogeta był na tyle silny że w czasie fuzji pewnie mógł wejść nawet na SSJ3 !

A Vegetto był słabszy niż Gogeta, znów wg mnie dowodem jest poziom wyjściowy wojowników i Vegetto ( 3 x normal ). Poza tym wchodząc na poziom SSJ2 nie da się pominąć SSJ ( zawsze podczas transformacji np Goku są różnice w aurze ) a w przypadku Gogety wojownik od razu został (... hmm nie wiem jakie słowo tu użyć więc stworzę nowe )
fuzjo-stworzony na poziomie SSJ2 więc w jego przypadku to jest możliwe.

Czyli wynik:
Gogeta SSJ2
Vegetto SSJ

Kreon Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Kreon
Wiek: 32
Dni na forum: 4.837
Posty: 12
W mandze, gdy Vegetto przemienia się w SSJ mówi: "A to jest Super Vegetto", więc stawiałbym jednak na SSJ. W przypadku SSJ2 powiedziałby pewnie to Hiper Vegetto.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Problem] Vegetto/Gogeta SSJ czy SSJ2
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook