Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 131, 25.03.2018 ocena: 8,33 (głosy: 3)110

Strony:   1, 2, 3, 4  
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Piotrek66 napisał(a):
Swoją drogą, życzenie #17 może mieć związek z fabułą nadchodzącego filmu. Smok miał przecież przywrócić wymazane wszechświaty - niewykluczone, że nie tylko te, które Zeno "zniknął" podczas turnieju, ale i dawniej.
Życzenie dotyczyło tylko wszechświatów usuniętych podczas turnieju.

Edit: coś mi sie ubzdurało

Grupa Mirai

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Yasiek: 28.03.2018, 19:36
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
To nie zostało sprecyzowane, że dotyczy tylko wszechświatów z turnieju, więc jest taka możliwość.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Bardzo dobre zakończenie serii. Cieszę się, że twórcy nie postawili na jakąś ckliwość zważając na fakt, że nie żegnamy się z bohaterami, co zostało jasno dane do zrozumienia. Momentami kreska lepsza niż w poprzednim epizodzie: coś na miarę odcinka 122.

Trzeba przyznać, że "przywrócenie" wszystkich, zniszczonych Wszechświatów było dość wzruszające. Podobało mi się również to, że Frizer nie chciał marnować czasu na jakąś integrację tylko od razu wrócić do piekła... Iskierka nadziei, że nie będą próbować pakować tej w postaci w ramy "nawróconego".

Bardzo ciekawe jest , że Zen-Oh mimo wszystko posiada szlachetne pobudki -> kto wie, może to całe dziecinne zachowanie i to w gorszym wydaniu niż Buu jest tylko swojego rodzaju maską, a w rzeczywistości dąży by wynieść śmiertelników na bardziej wzniosły poziom zarówno moralny jak i psychofizyczny (stąd taki "kult siły' w Dragon Ballowym uniwersum, który wpisuje się w tę filozoficzną stronę sztuk walki, choć ostatnim razem tego typu wątek tzn. przed Super miał miejsce podczas treningu u Kamesenina). Jakkolwiek daruje sobie takie przemyślenia, bo to nie jest seria przeznaczona do tego.

Tak jak przewidywałem UI mógł być tylko jednorazowym wybrykiem lub ta forma będzie używana tylko w momencie gdy Goku będzie na "granicy". Oficjalnie można więc uznać Vegetę za mocniejszego.

Gniew odnośnie tego, że "Goku znowu nie wygrał samodzielnie" zdążył rozejść mi się po kościach i przelać na wcześniejsze posty więc przemilczę tę jedyną skażę na całym odcinku.

Łukasz napisał(a):
Po co? On naprawdę liczy, że zbuduje armię i będzie w stanie zagrozić Goku?
Jeśli twórcy nadal uznają, że ów tyran ma większy potencjał od Saiyan (a znając wybryki Super to pewnie zdążyli dawno o tym zapomnieć, czy nawet celowo ignorować) to Frizer w przeciągu kolejnych lat treningu powinien być co najmniej na poziomie Whisa.
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Shounen napisał(a):
Łukasz napisał(a):
na końcu nieśmiertelne Cha-La Head-Cha-La w wersji instrumentalnej!
Hm?


Noo chodzi o muzykę z DB SUPER z "przypomnienia odcinków" - przecież to Cha-La-Head-Cha-La tyle, że w wersji instrumentalnej.
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
1. Chciałbym kiedyś walki Goku i Jirena, ale na śmierć i życie, a nie coś w stylu "kopnę Cię, ale muszę pamiętać by nie zbyt silnie, bo takie warunki turnieju"

2. Freeza buduje armię, tutaj czekam, aż zdobędzie super smocze kule i zrobi armię z bogów, nie bez potrzeby o tym wspominał i nie bez potrzeby wyszedł z piekła, a nie sądzę by taka zwykła armia z 1000 ludków go satysfakcjonowała po takim turnieju...

3. Chciałbym jednak wersji wskrzeszenia wszystkich wszechświatów, również tych wymazanych dawno temu przed turniejem, bo to kolejna fajna furtka

4. I jeśli chcą kontynuować to nie obraziłbym jakby pogłówkowali nad nowymi technikami, takie coś jak podstawianie min wybuchowych przez Goku, bo ciągła kame hame ha, choć fajna to wypuszczona milion razy też się nudzi

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Piotrek66 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 33
Dni na forum: 3.108
Posty: 44
Skąd: Końskowola
Shounen napisał(a):
To nie zostało sprecyzowane, że dotyczy tylko wszechświatów z turnieju, więc jest taka możliwość.
Otóż to. Poza tym w angielskim tłumaczeniu (oczywiście nieidealnym, ale póki co oficjalnym) poproszono smoka o przywrócenie WSZYSTKICH wymazanych wszechświatów. Nie zdziwiłbym się, gdyby to miało konsekwencje w filmie i przyszłej serii anime.

Kenji Harima napisał(a):
kto wie, może to całe dziecinne zachowanie i to w gorszym wydaniu niż Buu jest tylko swojego rodzaju maską
Też przeszło mi to przez myśl - przynajmniej jeżeli Kapłan nie skłamał, mówiąc, że Zeno przewidział ostateczny rozwój wydarzeń. To mogłoby sprawić, że Królowie są jeszcze większą zagadką niż dotychczas.
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
A i chyba co ważne, jak na razie mało wskazuje, że ta historia to sen Goku, który miał po turnieju się obudzić itd. ....

Tylko jednego nie załapałem, jak oni chcą to połączyć z DB GT?

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Łukasz napisał(a):
Noo chodzi o muzykę z DB SUPER z "przypomnienia odcinków" - przecież to Cha-La-Head-Cha-La tyle, że w wersji instrumentalnej.
Nie nazwałbym tak tego, ale OK

Wracając do krytyki końcówki, zabrakło mi większej dawki klimatu. Gdyby piosenka była w pełnej wersji kosztem endingu, na pewno byłoby lepiej. Wyszło to cokolwiek dziwnie, gdy po prostu mogło być dużo lepiej.

Obok walki najbardziej w tym odcinku podobały mi się dialogi, jeden z lepszych odcinków pod tym względem, sporo napięcia i nieco humoru, głównie zasługa Freezy i #17.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.251
Posty: 365
Shounen napisał(a):
Znaczy się "fillerowego", którym przez całą tę serię się obrywało, bo były o niczym.
A tam od razu filerowego

w sumie jak na to teraz patrzeć względem mangi, to zarówno część, która obejmowała DB i część, która objęła DBZ, miała po prostu kilka scen po i tyle.

Wyjątkiem jest zakończenie DBZ i ostatni turniej.

Więc niby nie ma czego się czepiać, ale jakoś tak trochę brak mi tego jednego luźnego odcinka.
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Przecież to oczywiste, że DBGT nie istnieje już na ten moment w tej linii czasowej.
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.251
Posty: 365
bardyt napisał(a):
Tylko jednego nie załapałem, jak oni chcą to połączyć z DB GT?
DBGT już nie istnieje w tej linii czasowej, sam fakt, że Kaioshin i Kibito się rozłączyli po fuzji wystarczy by wykluczyć wydarzenia z DBGT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Shounen napisał(a):
Wracając do krytyki końcówki, zabrakło mi większej dawki klimatu. Gdyby piosenka była w pełnej wersji kosztem endingu, na pewno byłoby lepiej. Wyszło to cokolwiek dziwnie, gdy po prostu mogło być dużo lepiej.
Mam podobne wrażenie, zamiast endingu, powinna być ta pioseneczka i jakoś ten czas efektywnie wykorzystać. trochę dziwne, że Beerus może przywracać zmarłych do życia.

Trochę szkoda, że Jiren się nawrócił, wolałbym już, żeby mu całkiem odwaliło i w przyszłości chciał zniszczyć Goku.
Walki fajne, ogólnie odcinek mi się podobał, szkoda, że Goku nie potrafi używać Ultrainstynktu na zawołanie, ale tego można było się domyślać. No i myślałem, że efekty uboczne takiego wysiłku Goku będzie odczuwał przez parę miesięcy ;p

Obraz
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Diablo2020 napisał(a):
bardyt napisał(a):
Tylko jednego nie załapałem, jak oni chcą to połączyć z DB GT?
DBGT już nie istnieje w tej linii czasowej, sam fakt, że Kaioshin i Kibito się rozłączyli po fuzji wystarczy by wykluczyć wydarzenia z DBGT
Do wydarzeń z DBGT jeszcze jest daleko. Jeśli w przyszłości chcieliby jakoś połączyć te fabuły, to wcale nic nie jest "niemożliwe". Kaioshin i Kibito mogliby się połączyć ponownie, chociażby w obliczu zagrożenia zupełnie nowym wrogiem.
Kemot81
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 2.792
Posty: 105
Koniec odpowiedni inaczej być nie mogło. Wszyscy cali i zdrowi. Ogólnie seria wspominkowe szkoda Akira już nie musi pracować rozumiem. Nowi widzowie i starsi mieli co obejrzeć. Saga God ok berus i whish świetni. Saga freeza ok Freeza gold świetny. Te dwie sagi odgrzewane . Turniej świetny Hit i koioken 10. Saga zamasu to już prawdziwe mistrzostwo. I ostatni turniej pełno postaci i Jiren mega koks. Żegnajcie mam nadzieję że nie na kilka lat.
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.324
Posty: 232
Skąd: Szczecin
Początek zabawny, Jiren pyta Freezera o jego zaufanie do Goku. Poza tym tekst Jirena o pozostawianiu niezdolnych do walki na arenie jest bez sensu, bo Goku już nie pierwszy raz był ciężko ranny, aby później znowu przekroczyć granice.

Freezer w końcu ma swoje pięć minut. Podobała mi się wspólna walka C17 i Freezera, takie prawdziwe battle royale, ogólnie na turnieju trochę tego brakowało. Nawet jak były, to nie aż tak dynamiczne i nie tak ważne, jak ta. Oczywiście nie liczę ostatnich walk, jak był jeszcze Vegeta.

Wspólna walka Goku z Freezerem przedstawiona fajnie, ogólnie ten team na plus.

Tylko wielka szkoda za skrótowość, nie pokazali nic z Ziemi, jedynie urywki, bardziej jako fotki, mogli darować sobie gadkę Toppo-Jiren (swoją drogą, słabe to było, moralizatorskie) i pokazać reakcję Bulmy, Videl, Chi-Chi, wszystkich z Ziemi, kiedy nasi wojownicy wracają.

Zakończenie jednak trochę zawodzi, ten happy end też jakiś typowy, wymazywanie wszechświatów a później jednym życzeniem przywracanie ich, no a tekst C18 i jej zmartwiona mina bez sensu. ;/ Wiadomo, byłam pewna, że jakoś te wszechświaty przywrócą, ale wyszło zbyt standardowo - życzenie i tyle.

Jak dla mnie to po prostu furtka do kolejnej serii, samo to jak pokazywali inne wszechświaty, Goku obiecał Wszystkusiom, że się z nimi zobaczy, a na koniec gadał z Vegetą, że czekają na silniejszego przeciwnika, więc narrator od razu do nas, że my też mamy czekać. ;p

Indiger napisał(a):
Ja tam jestem ciekaw, ile sekund zostało w momencie wyrzucenia Jirena xD
Haha, jakich sekund? Jak w DBS chyba przez 3 odcinki mijało kilka minut, to tutaj raczej jakieś 0,0001 sekund.

Łukasz napisał(a):
Jeśli miałbym umiejscowić odcinek w rankingu "the best of DB SUPER" to z pewnością będzie to czołówka, chociaż i tak najbardziej podobała mi się saga Zamasu.
A oceniasz odcinki na filmwebie?

Mateusz napisał(a):
Trochę szkoda, że Jiren się nawrócił, wolałbym już, żeby mu całkiem odwaliło i w przyszłości chciał zniszczyć Goku.
Dla mnie też lepiej by było, gdyby chciał nadal zniszczyć Goku, przydałaby się taka postać, co ma wciąż nie lubi Goku.


Indiger napisał(a):
W ramach ciekawostki dorzucam link do filmu na yt gdzie nagrane jest wydarzenie wspólnego oglądania ostatniego odcinka DBS. Powiem wam że WOW https://www.youtube.com/watch?v=exWg1fkvI40
Link zablokowany

Klątwa - Dragon Ball
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
szarlej_3 napisał(a):
pokazać reakcję Bulmy, Videl, Chi-Chi, wszystkich z Ziemi, kiedy nasi wojownicy wracają
Oni nie byli świadomi sytuacji, a sam turniej trwał krótko, więc jakaś większa reakcja z ich strony byłaby cokolwiek przesadzona.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.324
Posty: 232
Skąd: Szczecin
Shounen napisał(a):
Oni nie byli świadomi sytuacji, a sam turniej trwał krótko, więc jakaś większa reakcja z ich strony byłaby cokolwiek przesadzona.
Dlaczego przesadzona? Nie musieliby robić "większej" reakcji, po pokonaniu Buu po prostu się przywitali wszyscy, nie było wielkich rozmów, wymiany wrażeń, mimo tak poważnej sytuacji wcześniej. Tutaj po prostu wystarczyłby sam powrót, zresztą nie obraziłabym się, gdyby wiedzieli o zagrożeniu wszechświata, np. od Dendiego.

Klątwa - Dragon Ball
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
szarlej_3 napisał(a):
zresztą nie obraziłabym się, gdyby wiedzieli o zagrożeniu wszechświata, np. od Dendiego.
Wiedza Dendie'go ogranicza się chyba do 7 wszechświata, raczej nie mógł dostrzec co się dzieje w miejscu w jakim była arena/

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
Tak racja, jego moc ogranicza się do wszechświata 7go, ale ale... czy nie mogli chociażby zrobić tak jak w przypadku tego Wszechświata "miłości" ? W sensie, komunikacji z Ziemianami poprzez moce Whisa i tej jego kuli, co kiedyś Bulma używała do rozmów gdy byli na swojej planecie z Beerusem... ? Wystarczyłoby ...

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 131, 25.03.2018
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook