Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball Super (manga) ocena: 10,00 (głosy: 3)110

Strony:   1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 46, 47, 48  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Alkis napisał(a):
Nic dziwnego, akcja dzieje się przed Końcem Z, więc Toyotaro z Toriyamą nie mogą za bardzo poszaleć by nie naruszyć zbytnio oryginalnej mangi.
Przecież w DBS tyle się już działo, że nikt się specjalnie nie przejmuje starym zakończeniem. Chodzi mi tylko o to, że w tej sadze nie wydarzyło się nic zaskakującego oprócz samego początku i motywu z Bogiem Wszechświata uwięzionym w Buu. Pojawił się Moro, czyli prawdopodobnie główny zły, już w pierwszych rozdziałach, bohaterowie postanowili potrenować, żeby móc go pokonać, i pewnie niedługo finał taki czy inny (niewątpliwie z udziałem Buu) - trochę to wszystko proste i nieskomplikowane. Ale może się mylę i najlepsze dopiero przed nami?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Harry Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 2.143
Posty: 48
Oby. W DBS brakuje mi tego co było w starym DB (głównie Zetce) - główny przeciwnik ujawniał się dopiero po jakimś czasie. Wątek rozwijał się powoli i mieliśmy na początku do czynienia z kompletnie innymi przeciwnikami. Przy Freezie byli to Sayianie, przy Cellu - Androidy, przy Buu - Babidi i Dabura. A co mamy w DBS? Beerus jest od razu, Golder Freeza też. Ale OK. To kinówki (jak Broly) więc można to zrozumieć. Ale co mamy dalej? Turniej 6. i 7. Wszechświata, gdzie Hit jest od razu kreowany na tego najsilniejszego, Black - od razu znany, Jiren - podobnie jak Hit od samego początku kreowany na głównego złodupca. I w tej sadze jest niestety to samo... Spokojnie dałoby się zrobić jakiś zwrot/przekierowanie wątku bez naruszania starego zakończenia.
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
DBZ: Z Buu się nie zgodzę, w końcu od razu było wiadomo, że to jego chce obudzić Babidi.

DB: Natomiast w sagach pierwszego DB takich niespodzianek nie było i też było fajnie, więc nie brakuje mi takich szybkich zmian "najsilniejszych wrogów".
Na turniejach zawsze było wiadomo, kto jest faworytem. Przez całe DB i DBZ.

DBS: Za to Black może i był znany, ale to Zamasu okazał się być wrogiem, więc pewne zaskoczenie było.

Nowości od grupy DBmangi
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Bo najlepiej jak lecimy schematami i zawsze wiemy, że to jeszcze nie jest ojciec chrzestny.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
DBZ: Z Buu się nie zgodzę, w końcu od razu było wiadomo, że to jego chce obudzić Babidi.
I dlatego ja nie pisałem o wrogach jako takich, tylko o zwrotach akcji. Po wylądowaniu na Namek Freeza został od razu przedstawiony, ale ile się działo, ile było starć, zanim doszło do walki właśnie z nim. Z Buu jasne, imię było znane od początku, ale jednak trochę upłynęło, zanim się pojawił, a ostatecznie, po niezliczonej liczbie walk, i tak głównym przeciwnikiem była niemal inna postać - a gruby Buu przekształcił się w dobrego.

Jeśli fabuła sagi z Moro jest autorstwa Toyotaro, jak chodzą słuchy, i miał co do niej wolną rękę, i naprawdę ma się już ku końcowi, to niestety, ale nie zdał egzaminu i nie nadaje się do przejęcia pałeczki.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Wszystko fajnie szło, na prawdę świetny rozdział, ale przy tej końcówce to mam wątpliwości...
Harry Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 2.143
Posty: 48
Końcówka faktycznie dziwna. Gęba Moro z czegoś unikalnego stała się bardzo generyczna dla DB. Nie spodobał mi się też motyw z Nameczanami, którzy leżeli sobie tak miesiącami i odżyli. Widocznie jeszcze będą mieli jakieś znaczenie dla fabuły. Znowu po cichu liczę, że złączą się z Piccolo. A na koniec jak pokonają Moro to Vegeta ich rozdzieli Nie rozumiem też czemu Moro zabił Shimorekkę.

Ogólnie widać było, że za łatwo wszystko idzie i będzie jakiś zwrot akcji. Fajnie, że villain podobnie jak Freeza, Cell i Buu przechodzi jakieś przemiany i ma powerupy, ale jednak jest ona mało oryginalna.
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
No dobra końca sagi nie ma, też czułem, że będzie zwrot akcji, ale nie, że aż taki czyli naszym jest potrzebny jakiś kolejny power-up

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Ja *... Wszystko było ok oprócz tempa wyciskania energii. Zbyt szybko to poszło przez co * się w schematy dbz. Cella tak samo * nasz księciunio i co było potem? Mam nadzieję, że Goku będzie co najwyżej jako wsparcie, a pokona tego * Vegeta, albo ktoś inny, byle nie marchewka.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Akurat z Cellem przegrał z powodu własnej głupoty, więc nie widzę tutaj podobieństwa.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Mi chodzi o przebieg historii, nie o szczegóły.

No kruca, że zaraz dostanie łomot i upokorzenie.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Harry napisał(a):
Znowu po cichu liczę, że złączą się z Piccolo. A na koniec jak pokonają Moro to Vegeta ich rozdzieli
Niestety, ale wątpię w takie rozwiązanie. Skoro na ToP Nameczanie z szóstego Wszechświata szału nie zrobili, choć skorzystali z tej metody to i małe szanse, że Piccolo łącząc się ze swoimi pobratymcami osiągnie podobny efekt. Pewnie nie dobiłby nawet do poziomu God Ki. Z drugiej strony jakiś logiczny power scaling trafił na śmietnik historii w tym uniwersum, więc można spodziewać się różnych rzeczy.

Frisky napisał(a):
Ja *... Wszystko było ok oprócz tempa wyciskania energii. Zbyt szybko to poszło przez co * się w schematy dbz. Cella tak samo * nasz księciunio i co było potem? Mam nadzieję, że Goku będzie co najwyżej jako wsparcie, a pokona tego * Vegeta, albo ktoś inny, byle nie marchewka.
Dlatego bardzo się cieszyłem, że w "Super" pojawiły się turnieje, bo w końcu było tak jak w takim One Piece albo innym Yu Yu Hakusho tzn. każdy walczył z odpowiednikiem swojego tieru. Sporadycznie pojawiały się walki "grupowe".

Saga może nie jest taka zła, ale mnie co innego boli... Jak długo zamierzają eksploatować U7??? Ile jeszcze ma być tych przeciwników z odmętów przeszłości, czy innych wymiarów/wskrzeszonych/odrodzonych/wzmocnionych/przeobrażonych itd., itd.? Jest tyle możliwości to wciąż jeden schemat=> U7 -> gdzieś tam Smocze Kule w tle -> Finał na Ziemi.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima napisał(a):
Z drugiej strony jakiś logiczny power scaling trafił na śmietnik historii w tym uniwersum, więc można spodziewać się różnych rzeczy.
Akurat z Piccolo to zawsze było pokręcone. Połączył się z Nailem (41k) i nagle przegonił Vegetę i mógł rywalizować z Freezą (1 mln). Później ze swoją drugą połówką i znowu przegonił Vegetę i mógł rywalizować z cyborgami. Jedyne wytłumaczenie dla tych z szóstego wszechświata może być takie, że oni od początku byli miernymi wojownikami.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Z piccolo to wgl akcja, należał do klanu smoka, więc był super nameczaninem, po rozdzieleniu i po złączeniu został jedynie wojownik.

Może w u6 nie było super nameczan?

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.548
Posty: 661
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Rozdział w porządku, mimo że ostatecznie tylko się bili (w niezbyt wciągający sposób) i dopiero na koniec jakiś konkretniejszy zwrot akcji.

Wspaniałe ujęcie:
Obraz

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Harry Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 2.143
Posty: 48
Jak dla mnie świetny rozdział. Akcja bardzo ruszyła do przodu (Whis, Dende, Merus) i ta brutalność! Wreszcie coś czego brakowało mi od bardzo dawna. W fajny sposób wybrnęli z niemożnością skorzystania z fuzji. Jestem bardzo ciekawy jak dalej się to potoczy.
bardyt
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 3.206
Posty: 292
Warto było czekać, a autorzy jeszcze potrafią napisać coś ekstra dla fabuły. Czekam na anime, mam nadzieję, że dobiorą muzykę i będą takie ciary jak podczas SSJ i Freezy a nawet lepsze

KierunekTrener.pl | plan dietetyczny online | PanTransporcik
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 46, 47, 48  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball Super (manga)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook