Forum Dragon Ball Nao

» Komentarze: Dragon Ball Super: Super Hero także w polskich kinach

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」

Dni na forum: 7.155
Posty: 15.253
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.525
Plusy: 1
Posty: 536
Dziękuję i liczę na dubbing.
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.830
Plusy: 1
Posty: 1.206
Skąd: Kraków
Nie mogli Brolly'ego wydać tylko to?

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Mogliby od razu dwa puścić, a najlepiej cztery

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.224
Posty: 497
Jak widać petycje, anglojęzyczne maile do VUE oraz bez wątpienia sukces Jujutsu Kaisen 0 w Polsce przyczyniły się do tego, że ktoś ruszył łbem i stwierdził "sprawdzam".

Bardzo dobra informacja, nie trzeba będzie jeździć za daleko po świecie
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.569
Posty: 667
Hidden napisał(a):
Nie mogli Brolly'ego wydać tylko to?

Ahh te statystyczne Polskie narzekanie...

Nie wydadzą źle bo nas zlewają, wydadzą źle bo wolę poprzedni film
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.882
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Historyczny chwila fajna sprawa, jest dodatkowa motywacja by obejrzec

Ciekawe jaki bedzie przedział wiekowy, czy rodzice z dzieciakami czy same dinozaury jak ja, ktore pojda przez pryzmat nostalgii.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.224
Posty: 497
Katz napisał(a):
Ciekawe jaki bedzie przedział wiekowy, czy rodzice z dzieciakami czy same dinozaury jak ja, ktore pojda przez pryzmat nostalgii.
Cztery lata temu w temacie o Brolim napisałem, że spokojnie można się spodziewać ludzi od 10 do 45 roku życia. Widziałem co się działo przy Jujutsu Kaisen 0 i to kilka dni po premierze, widziałem spam jaki był na portalach kinowych odnośnie "Super Hero", więc tym bardziej podtrzymuje swoją tezę. W kinie widać było nie tylko ewidentnych mangozj*bów, weaboosów, czy entuzjastów japońskiej animacji, ale też ludzi po prostu ciekawych widowiska.

Fakt "Jujutsu..." ma dobrą prasę jako "jeden z najlepiej zarabiających filmów anime w historii", ale w przypadku DB nadrobi spuścizna jaką ta seria zostawiła w Polsce. Tutaj pojawi się większy przedział widzów.

Jeśli postarają się o dobry dubbing to sądzę, że film lekko zrobi 250k$ co na ten region Europy będzie doskonałym wynikiem. Toei i Multikino nie rozczarują się. Nie zdziwię się jeśli Cinema City pójdzie za ciosem i również ogłosi premierę.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.733
Plusy: 5
Posty: 2.022
Suuuuper! Jak dojdzie do skutku, idę do kina, mur-beton!


Katz napisał(a):
Ciekawe jaki bedzie przedział wiekowy, czy rodzice z dzieciakami czy same dinozaury jak ja, ktore pojda przez pryzmat nostalgii.
Spodziewam się, że nastolatków może trochę być. Wydaje mi się, że dziś Dragon Ball jest bardziej popularny w Polsce niż na początku 21. wieku. Co i rusz spotykam młodych ludzi w koszulkach z DB, w komunikacji miejskiej widuję młodzież szkolną nawalającą na telefonach w jakieś Dragon Balle.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.224
Posty: 497
vegeta391 napisał(a):
Spodziewam się, że nastolatków może trochę być. Wydaje mi się, że dziś Dragon Ball jest bardziej popularny w Polsce niż na początku 21. wieku.
To swoją drogą, bo między innymi LPP S.A. (Cropp Town, House, Reserved etc.) co jakiś czas sprzedaje ciuchy z motywem Dragon Balla, ale prostu manga i anime na dobre weszła do mainstreamu. Nikt nikogo nie ześle na ostracyzm społeczny za "chińskie bajki" jak 20 lat temu, a rzesze oglądających produkcje z Japonii poszerza się coraz bardziej. Gry z tego uniwersum zazwyczaj były dobre, a nawet bardzo dobre, więc to jeszcze inna historia
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.733
Plusy: 5
Posty: 2.022
Kenji Harima, mnie to ciągle dziwi, jak idę z żoną na spacer z synem, a tu jakiś randomowy sąsiad idzie z psem w bluzie z Son Gokū, gęba od razu się cieszy, chce się zagadać. Dziwi mnie też popularność, bo zapominam, że światem rządzi Internet, nie RTL7, jak dawniej. Więc mimo iż DBS leciał na jakimś polsacie, którego nikt nie ogląda, wielu ludzi zapoznało się pobieżnie z tą serią w internetach. Zdaję sobie sprawę, że dla sporej części odbiorców Smocze Kule to sieczka nie do przejścia, ale dla tego procenta wśród milionów jest to motor napędowy do obejrzenia Zetki, a może nawet pierwszej serii i GT.

Jest to naprawdę piękne i budujące, że młodzi mimo majnkraftów, fortnajtów i innych takich znajdują czas i chęci na kreskówki dla grzecznych dzieci. Czyżby to nadal była ta egzotyka, która działa jak lep na muchy? Rozmawiałem ostatnio z koleżanką z podstawówki, fanką DB po fachu, można rzec, która wypisz-wymaluj wpisała się w twoją narrację, Kenji. Chociaż ja tego nie doświadczyłem – wydaje mi się – to w naszych czasach za chińskie bajki otrzymywało się wilczy bilet do ekipy fajnych ziomków, a wyobrażam sobie, że płeć piękna miała jeszcze bardziej pod górę.

Kenji Harima napisał(a):
ie zdziwię się jeśli Cinema City pójdzie za ciosem i również ogłosi premierę.
Mam nadzieję, bo multikino w Kato ma niedobry bufet xD O Ajmaksie można chyba pomarzyć, chociaż kto wie? Do dziś można było pomarzyć o premierze kinowej.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima napisał(a):
W kinie widać było nie tylko ewidentnych mangozj*bów, weaboosów, czy entuzjastów japońskiej animacji, ale też ludzi po prostu ciekawych widowiska.
A jak odróżniasz ludzi ciekawych widowiska od maniaków anime? Szczerze, jak ktoś nie lubi anime bądź chociaż filmów animowanych, to szansa, że z własnej woli kupi bilet na tego typu film, jest prawie zerowa.

vegeta391 napisał(a):
w naszych czasach za chińskie bajki otrzymywało się wilczy bilet do ekipy fajnych ziomków
Ale akurat DB chyba się do tego nie łapał, skoro "każdy" go oglądał.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.733
Plusy: 5
Posty: 2.022
Shounen napisał(a):
Ale akurat DB chyba się do tego nie łapał, skoro "każdy" go oglądał.
I tak, i nie. Jedno to grając w piłkę robić „nana-nana-na” niczym francuski Gokū, inne to utożsamiać się z pewną grupą zainteresowań. Dragon Ball swoją brutalnością, podobnie jak Tygrysia Maska, przebijał pewien szklany sufit. Inaczej rzecz się miała, gdy miałem 5-8 lat, a inaczej, gdy 15. We wczesnym dzieciństwie faktycznie Dragon Ball łączył, ale dla wielu był to przelotny romans, i szybko się z tego leczyli. Spośród takich „kumpli z placu” mało który kosztował później czegoś poza DB, jeśli idzie o animację Kraju Kwitnącej Wiśni.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
Spośród takich „kumpli z placu” mało który kosztował później czegoś poza DB, jeśli idzie o animację Kraju Kwitnącej Wiśni.
To się zgadza, ale jednak DB się nie wyrzekają (i możliwe, że teraz pójdą do kina, choć na żadne inne anime by nie poszli).

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.830
Plusy: 1
Posty: 1.206
Skąd: Kraków
Alkis napisał(a):
Hidden napisał(a):
Nie mogli Brolly'ego wydać tylko to?

Ahh te statystyczne Polskie narzekanie...

Nie wydadzą źle bo nas zlewają, wydadzą źle bo wolę poprzedni film
Jako konsument mówię, że film o Brollym na tyle by mnie ciekawił, że bym na niego poszedł. Na ten nie pójdę. Głosuję portfelem. To nie jest narzekanie, tylko deklaracja decyzji konsumenta.

Shounen napisał(a):
vegeta391 napisał(a):
Spośród takich „kumpli z placu” mało który kosztował później czegoś poza DB, jeśli idzie o animację Kraju Kwitnącej Wiśni.
To się zgadza, ale jednak DB się nie wyrzekają (i możliwe, że teraz pójdą do kina, choć na żadne inne anime by nie poszli).
U mnie na grupę 11 kumpli z gimnazjum/liceum DB oglądało 10, potem razem graliśmy w Budokai'e u mnie itp. Ale nie sądzę, by którykolwiek sie skusił na film. To jest faktycznie taka pieśń przeszłości dla większości, nawet tych, którzy anime dalej oglądają, ale raczej celują w jakieś Evangeliony czy inne Violet Evengarden. No, ale tak mała próba nie świadczy o całej populacji.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.272
Posty: 365
co za czasy wracają, to już 20 lat jak oglądałem w kinie filmy 12 i 13 z DBZ
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.224
Posty: 497
Shounen napisał(a):
A jak odróżniasz ludzi ciekawych widowiska od maniaków anime?
Poprzedni post napisałem trochę ironicznie, ale skoro pytasz...

Jeśli widzę grupę ślicznych nastolatek w spódnicach typu chusta szkocka, ciemnych zakolanówkach, lakierkach na modę japońskiej uczennicy plus bluza, top, czy inny element górnej garderoby z mangowymi akcentami, a na to wszystko kocie uszy, ogony, „hello kitty” i inne „kawaii” akcesoria to z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę stwierdzić, że są to mangozje.., a przepraszam, maniacy anime.

Jeśli widzę kobietę koło trzydziestki w stylówie gothic lolita, którą znacząco wyróżnia się na tle towarzyszących jej „przeciętnych” znajomych to z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę stwierdzić, że ta osoba jest weeaboosem. W takim pozytywnym znaczeniu, a nie pejoratywnym, bo skoro gothic lolita to visual kei, a jak visual kei to j-rock czyli trzeba było tej Japonii „liznąć” nieco więcej.

Jeśli widzę poważnego dżentelmena po czterdziestce w dopasowanej koszuli, spodniach chinosach i sztybletach to z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę stwierdzić, że ów człowiek lubi animacje jako taką, czy po prostu jest ciekawy widowiska. Oczywiście nie wyklucza to tego, że gość może w domu bawić się w cosplay, a w nocy kleić się do dakimakury ze swoją ukochaną postacią...

Taki to przekrój osób przewijał się w kinie przy wyświetlaniu Jujutsu Kaisen 0.

Dlaczego zatem przychodzi tak łatwo etykietowanie? Dlaczego mogę wydawać się butnym ignorantem? Ano dlatego, że mam świadomość, że część ludzi posiada wewnętrzną potrzebę by „szatą” podkreślać swoje zainteresowania. Chcą wskazać na to co lubią, co ich zajmuje i tak dalej i tak dalej. Subkultury są obecnie nieco na wymarciu, ale dam jeszcze inny przykład:

Jeśli zobaczyłbym dwóch kolegów z czego jeden miałby fryzurę typu mohawk, ramoneskę z ćwiekami, tatutaż typu „Punks Not Dead” bojówki, a drugi byłby ubrany w „baggy clothes”, full capa okręconego do tyłu, bizuterię i buty Nike Air to z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzę, że pierwszy jest punkiem i preferuje gitarowe brzmienie, a drugi jest wiggerem, czy też entuzjastą kultury stworzonej przez czarnoskórych Amerykanów w późnych latach siedemdziesiątych XX wieku i muzycznie preferuje rap.

Do takich wniosków w tym konkretnym przypadku (czyt. widzowie "Jujutsu...") wykorzystuję posiadaną wiedzę, doświadczenie oraz własne zdolności poznawcze i sądzę, że jest to wystarczające. Nie potrzebuję do tego magistra z socjologii, tysiąca badań statystycznych na przestrzeni ostatniej dekady, czy próby tysiąca osób z wszystkich kin w Polsce.

Podsumowując:

Empiryzm > Racjonalizm
John Locke > Voltaire

Shounen napisał(a):
Szczerze, jak ktoś nie lubi anime bądź chociaż filmów animowanych, to szansa, że z własnej woli kupi bilet na tego typu film, jest prawie zerowa.
Dalej będę twierdził, że kino rządzi się swoimi prawami, a że to jeszcze Dragon Ball to będą różnorodni widzowie. Pójdziesz na film to sam się przekonasz. Jeśli nie będzie to wystarczające doświadczenie to cóż... liczby nie kłamią. Za rok pewnie pojawi się box office, chociaż może nastąpi to szybciej skoro polska premiera pokrywa się z UK, Stanami i Kanadą. Bardzo mądra decyzja ze strony Multikina, że idzie za ciosem. Jeśli nie pojawią się liczby to pozostaje praktyka w przypadku gdyby film się przyjął: kolejny film albo eventy typu „noc z Dragon Ballem”.

vegeta391 napisał(a):
est to naprawdę piękne i budujące, że młodzi mimo majnkraftów, fortnajtów i innych takich znajdują czas i chęci na kreskówki dla grzecznych dzieci. Czyżby to nadal była ta egzotyka, która działa jak lep na muchy?
Ogólnie to dzieciarnia i obecna młodzież ma dużo większe spektrum zainteresowań niż na pozór się wydaje. Oni nie tracą czasu na produkowanie się w internecie (jak ja w tej chwili), bo zwyczajnie nie muszą. Wynika to głównie z tego, że:
1) Manga i anime weszły do mainstreamu, więc zazwyczaj mają znajomych z takimi samymi zainteresowaniami. W naszym przypadku jak ktoś był z mniejszego miasta (czyt. takiego do 200k mieszkańców) to zostawały konwenty.
2) Jeśli już robią „ruch w świeci” to bardziej w miejscach, które przyniosą im wymierną korzyść (najczęściej towarzyską), więc wchodzi instagram, TikTok, czy twitch.

vegeta391 napisał(a):
Mam nadzieję, bo multikino w Kato ma niedobry bufet xD O Ajmaksie można chyba pomarzyć, chociaż kto wie? Do dziś można było pomarzyć o premierze kinowej.
Cinema City zdecydowało się na Jujutsu Kaisen jakoś tydzień po Multikinie, więc jest duża szansa na to.

vegeta391 napisał(a):
Chociaż ja tego nie doświadczyłem – wydaje mi się – to w naszych czasach za chińskie bajki otrzymywało się wilczy bilet do ekipy fajnych ziomków, a wyobrażam sobie, że płeć piękna miała jeszcze bardziej pod górę.
Jak w przedszkolu z częścią grupy zrobiliśmy sobie pogadankę o „Sailor Moon” i każdy wymieniał swoją ulubioną postać to nagle koleżanka popadła w zadumę i rzekła z pełnym przekonaniem do mnie „Ale Czarodziejka z Księżyca jest tylko dla dziewczynek!!!”. Na chwilę zapadła niezręczna cisza. W sumie jakby skoncentrować się na walorach gatunkowych tej serii miała poniekąd rację. Niemniej nie załamało mnie to, gdyż kilka miesięcy później na bal przebierańców przyszedłem jako Tuxedo.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.733
Plusy: 5
Posty: 2.022
Hidden napisał(a):
Ale nie sądzę, by którykolwiek sie skusił na film.
Mnie już się udało dwóch namówić na wypad do kina. Zobaczymy, czy jeszcze ktoś dojdzie.


Kenji Harima napisał(a):
poważnego dżentelmena po czterdziestce
Jaki seksista.


Kenji Harima napisał(a):
Ale Czarodziejka z Księżyca jest tylko dla dziewczynek!!!
Dziś za taki tekst pani przedszkolanka robiłaby z rodzicami pogadankę, a w Skandynawii wszczęto by pewnie postępowanie o odebranie praw rodzicielskich iksde.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima napisał(a):
Dalej będę twierdził, że kino rządzi się swoimi prawami, a że to jeszcze Dragon Ball to będą różnorodni widzowie.
Na pewno będą różnorodni, bo i fani/dawni widzowie anime, a zwłaszcza samego DB są różnorodni. Przecież ci charakterystycznie się ubierający, których opisujesz w pierwszych akapitach, to jest mniejszość. Większości bliżej do tego pana dżentelmena.

Kenji Harima napisał(a):
W sumie jakby skoncentrować się na walorach gatunkowych tej serii miała poniekąd rację.
Bo Sailor Moon jest dla dziewczyn. Shoneny potrafią być bardzo popularne wśród płci przeciwnej, ale w drugą stronę to już nie działa.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.733
Plusy: 5
Posty: 2.022

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Komentarze: Dragon Ball Super: Super Hero także w polskich kinach
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook