Forum Dragon Ball Nao

» Szkoła

Strony: 1, 2  
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.148
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Smutna chwila dla nas, koniec wakacji, trzeba wracać do szkoły... Z czym kojarzy się wam szkoła? Czy kojarzycie swoją szkołę lub byłą szkołę, jako miejsce spotkań z przyjaciółmi, czy jako miejsce w którym tracicie czas?
W tym temacie możecie opisać swoją szkołę, możecie napisać gdzie chodzicie lub chodziliście, do jakiej placówki, w jakim mieście itp.
Jednym słowem WSZYSTKO O SZKOLE! Możecie na nią ponarzekać, możecie napisać co was w niej irytuje np.nauczyciele ITD.!

Ja chodzę do liceum profilowanego - plastycznego, niestety muszę do niego dojeżdżać, więc muszę wcześnie wstawać, gdzieś około 6 rano! Mam również sporo zajęć około 40 godzin w tygodniu, zajęcia plastyczne są bardzo wyczerpujące i czasami żmudne... Ale! Lubię to. W tym liceum są bardzo sympatyczni ludzie, naprawdę nigdy się z czymś takim nie spotkałem, znalazłem w niej prawdziwych przyjaciół!
Zmieniła się teraz kadra dyrektorska na dużo gorszą, na kobiet vel moherowy beret/wyznawczyni LPR, i dwaj wicedyrektorowie, prawdziwe dwie mendy!...
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.614
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
I klasa technikum. Mój kierunek, to technik mechanik z obsługą i naprawą pojazdów samochodowych. Szkoła ta niesłusznie ma nieciekawą opinie. Panuje powszechne przekonanie, że chodzą tam sami panowie z kryminalną przeszłością i działalnością przestępczą (no może trochę przesadzam, ale naprawdę ludzie myślą w ten sposób), co jest kompletną bzdurą. Choć być może był taki rocznik, ale na szczęście te czasy minęły (jeżeli oczywiście takowe miały miejsce).
Mam dość dużo lekcji, bo najmniej mam 8, a najwięcej 9... Codziennie na 7.45. Na szczęście mam blisko do szkoły, tak więc zazwyczaj wstaję o 06:30. Lekcje są dość męczące, po za tym nie przywykłem do wczesnego wstawania. Przychodzę do domu około 15:30, jem obiad, odpoczywam przy kompie, przychodzi kuzyn i szkoli mnie z matmy, potem nauka i lekcje. Tak zapewne od przyszłego tygodnia będzie wyglądać mój plan dnia, niestety...

Choć dużo pracy i obowiązków, to ciesze się, że wybrałem tę szkołę, bo mamy naprawdę odjechaną pracownie informatyczną ^^ Można też coś zjeść w sklepie (a raczej mini barze) szkolnym, no i chodzę do klasy z kumplami z podstawówki i S1monem (pisał na forum), także zawsze jest o czym pogadać. Nauczyciele raczej w porządku, jednakże baba od matmy i fizyki jest chora (i bynajmniej nie chodzi tu o przeziębienie czy choroby weneryczne ;p).
Pozdrawiam serdecznie.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.136
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
hah dla mnie szkola kojarzy sie jednoznacznie NUDA !! i tracenie czasu ;d
Spotkac sie z kolegami kolezankami moge po szkole
Teraz chodze do technikum profil technik handlowiec, wlasciwie to dopiero 3,4 dzien a ja mam dosyc... Tymbardziej ze codziennie mam 7 lekcji...Wiem ze to normalka ;d ale jstem nieprzyzwyczajony w gim mielaem srenio 6 w jednym dniu tygodnia mielismy 7...Do szkoly mam dosc blisko jedynie 15, 20 min drogi...Choc to i tak dalej niz mialem dotychczas...Chodze do szkoly ekonomicznej w Nysie i ogolnie jest spoko...ale irytuje mnie polski... 22 lektory do przeczytania ;o...i do tego codziennie zadanie domowe... Nom to by bylo na razie [ ort! ] tyle na pewno [ ort! ] sie jeszcze duzo zmnieni ;d wiec jak cos to bede pisac...Aha klasa ogolnie spoko choc jeszcze nie znam wszystkich ani nawet niektorych nie kojarze z wygladu :p Ale to tlyko kwestia czasu...

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.834
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Hm no to tak. W tym roku ukończyłem technikum budowlane w Szczecinie o profilu Architektura krajobrazu. Szkoła obecnie jest uważana, za 2 w Polsce, pod względem nauki o budownictwie. Dużo mówiło się, że do budowlanki chodzą same głąby, co jest kompletną bzdurą, gdyż nawet jeżeli już patrzeć czysto na oceny, moja klasa miała najniższy wynik z testu gimnazjalnego - 124 pkty na 200 możliwych ... Miałem bardzo dużo godzin tygodniowo, ze względu na obecność przedmiotów zawodowych. Około 46-50 h w tygodniu, było całkowitą normalnością. Szkołę wspominam bardzo miło,zarówno jeżeli chodzi o klasę, gdzie byli w końcu normalni ludzie na poziomie, jak i pod względem nauczycieli, którzy zawsze dawali z siebie wszystko, by pomóc uczniowi zrozumieć zagadnienia. Jedyny minus, to to,że przez 4 lata sam się musiałem przygotowywać do matury z Historii i Wosu, co przy 2 projektach średnio na tydzień, oraz zadaniach domowych nie było takie proste. Dużo osób mówi,iż technikum jest prostrze ... tak nie jest. Mamy to co w liceum, plus przedmioty zawodowe, różne praktyki, projekty a na końcu do stresującej matury, dodają nam równie stresujący egzamin na technika ... Szkoła stała na wysokim poziomie, pod względem wyposażenia. Teraz, gdy patrze,że mimo roku więcej mam tytuł technika, mogę śmiało powiedzieć , że nie żałuje ... No a teraz? Czas na informatykę. Powodzenia wszystkim technikom !.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.152
Plusy: 73
Posty: 15.251
Skąd: ふざけた時代
To ja moze o dwoch powiem, w ktorych sie uczylem

Gimnazjum nr 3 w Gdansku - szkola durna, jak nie wiem, przez caly czas wpajali, ze gimnazjum to najwspanialszy okres w zyciu itp., ze niby owa szkola jest bardzo dobra i na wysokim poziomie, a byla doprawdy zalosna. 85% procent nauczycieli oceny naciagalo, szczegolnie na koniec trzeciej klasy. a z niewychowanymi uczniami nic zwykle nie robiono, ale tak to pewnie i tak wszedzie jest.

Liceum nr 1, tez w Gdansku - od czasu do czasu ponoc najlepsza szkola w miescinie, a druga w Trojmiescie. Klasa mat-fiz-inf z rozsz. angielskim. Nauczyciele w znacznej wiekszosci w porzadku, niegłupi, dobrze przygotowujacy do matury, chociaz z niektorym to niezle dziwaki (biolozka to doslownie codziennie ubierala sie w co innego, z wlosami tez zabawne rzeczy robila, polonista krypto-dyslektyk, w dodatku "homofob, antysemita, szowinista", pan informatyk z ciaglymi tekstami "nawet dziecku jak wyjasnic, to by to zrobilo" (zreszta to prawda byla), albo "dostajesz jedynkie", ktorej i tak nie wstawial). Ogolnie przyjemna szkola, budynek niczego sobie, tutaj zdjecie, fajni ludzie, prawie zero dresiarzy, nie jest zle. Poza tym uczeszczali do niej pan Tusk, prezydent Adamowicz, czy Skiba.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.231
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Już od ponad pęciu lat, bo i szósty rok zaczynam, niezmiennie ta sama placówka, zarówno gimnazjum jak i liceum ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku. Buda to ze wszelkich stron niezwykła. Została założona w roku 1916, przeszła wiele kolei losu w końcu w roku 2001 ponownie ją reaktywowano. Od samego początku, jeszcze przed nastaniem kadencji Giertycha wprowadzono mundurki, ale i także parę innych rzeczy wyróżniających jej uczniów spośród reszty m.in. własny strój do wychowania fizycznego czy własny dzienniczek. Także parę dodatkowych przedmiotów szkolnych: łacinę i taniec (dokładniej taniec towarzyski). Na korytarzach zamontowano kamery. Nowością równiez się zwie system wyliczania ocen końcowosemestralnych i końcoworocznych tzw. średnia ważona. Sztywne granice wyników średniej nie pozwalają na jakiekolwiek naciąganie ocen, co w pewnym stopniu jest sprawiedliwe, lecz czasami może bardzo zaniżyć ocenę. Szkoła reprezentuje bardzo wysoki poziom jeżeli chodzi o gimnazjum, liceum już nie ma takiej renomy.
Aktualnie uczęszczam do III klasy LO o profilu biologiczno - medycznym z rozszerzoną biologią, chemią i angielskim. Lekcje całkiem przyjemne, bardzo dobrzy i kompetentni nauczyciele (choc parę choler się znajdzie), przyjemna atmosfera między uczniami. Żadnych wybryków, narkotyków, przestępstw a jeżeli już to w minimalnym stopniu. Jedyne w zasadzie na co narzekam to brak organizacji oraz nierozwijanie talentów uczniów. Praktycznie z mojej inicjatywy powstało cos takiego jak Dzień Sztuki. Historia obiftowała wróżne niespodzianki. Po prostu grupą chętnych postanowiliśmy wystawić sztukę teatralną na podstawie opowiadania Sapkowskiego "Złote popołudnie". problemem było co zrobić, żeby wszyscy mogli to obejrzeć. Pedagog pierdoła nie umiała tego załatwić a może i nie chciała. Faktem jest, że po wielu utyskiwaniach, zażaleniach, zażartych kłótniach i wzajemnego obrzucania się błotem dyrekcja szkoły wyraziła zgodę na powstanie Dnia Sztuki. Mimo tego wszystkiego organizacja była fatalna, żadnego porządku występów, nic oprócz zwykłego dnia pod koniec roku szkolnego, gdzie każdy uważa za stosowne nie przychodzic do szkoły. Podczas ostatniego zakończenia było podobnie. Ogółem z wszystkimi przejawami inicjatywy uczniowskiej jest tak samo. Nie można NIC zrobić.

Co zaś się tyczy instytucji szkoły ogółem... Jest źle. Uczymy się praktycznie wszystkiego lecz praktycznie nic z tej nauki nam się nie przyda, może oprócz lektur z polskiego. Nabywamy wiedzę, jesteśmy nią przeciążani, ale nie umiejętności. Ciężko jest rozwijać swoje własne indywidualne zainteresowania i talenty. Matematyk musi w równym stopniu znać swój przedmiot jak i byc dobrym muzykiem i pisać, pełne i dojrzałe wypracowania, pomimo braku chęci i umiejętności. W jakim celu uczyć się przebiegu glukoneogenezy? Tylko, żeby dalej móc przekazywać to innym? Ani to w życiu do niczego się nie przyda, ani nie będzie więcej powtarzane (może oprócz powyższego przypadku, ale i on tak samo prowadzi do podobnej bezcelowości). Na diabła mi to wiedzieć jaki kraj w danym roku miuał wskaźnik eksportu, skoro podobne dane mozna znaleźć w rocznikach statystycznych i nie tylko?

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.542
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Tak więc, ja także opowiem co nieco o swych perypetiach szkolnych. Niom, więc do szkoły podstawowej, jak i gimnazjum chodziłem do budki Nr 5 we Włocławku - Szare Szeregi. Od dosyć niedawna ta szkoła zmieniła nazwę na Zespół Szkół Integracyjnych Nr 1 we Włocku. Szkoła ta była oddalona od mego bloku o niecałe 300 m ( nie mierzyłem linijką, jak coś ;p ), więc można się było wyspać nieźle.
W podstawówce chodziłem do jednej klasy z niejakim Joe Weiderem ( skądś go znam ;p ), który po ukończeniu 6 klasy podjął mądrą decyzję, przenosząc się do renomowanej uczelni . Tak, nasza szkoła raczej nie posiadala super poziomu... Ja natomiast dalej trwałem przez całe ( no prawie ) gimnazjum w tejże szkole. Czemu prawie? Ano temu, że przyczłapało się do mnie choróbsko - raczek przedramienia ;p Złośliwa to była menda Jednak wszyscy byli ( no chyba , o ile pamietam ;p ) po mej stronie i dzięki temu wrocilem dosyc szybko do zdrowia. Więc przebranalem dalej gimnazjum. Zaleglosci bylo w C**holerę, ale nadrobilo sie choc latwo nie bylo.
Minelo 9 lat calych w tej szkole, ktora mile wspominam, szczegolnie podstawowke ( gimnazjum nie, bo dyrek pochrzaniony byl ), ze wzgledu na mnogosc wycieczek klasowych, gdzie to jezdzilismy niemalze po calej Polsce ( od Morza az po Gory ) i co nieco sie skapowalo z histy.
Ok, stare czasy paszły w dal
Aktualnie uczeszczam do liceum zwanego Profesor - tez we Wloclawku. Ogolnie wybor szkoly nie byl zly i ciesze sie z tej szkoly.
Jezeli chodzi o nauczycieli to:
nasza wychowawczyni to stara purchawka ( wredna i brzydka ), były ksiadz - hmm szatan ??, matematyk: chyba najlepszy ze wszystkich nauczycieli - ze wszystkiego i ze wszystkich jaja sobie robi ( no i slucha rocka ;p ), inni - tacy nijacy, czyli neutralni.
Revania Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Revania
Wiek: 36
Dni na forum: 6.164
Posty: 406
Ja teraz chodzę do liceum wieczorowego, na szczęście, bo nie wytrzymałabym chodzenia codziennie do szkoły na rano. Lekcje mam trzy dni w tygodniu, po południu, raz mam 5, dwa razy 6 lekcji. O klasie się nie wypowiadam, ponieważ za słabo ich na razie znam. Ale brat chodził do tej szkoły i mówił, że w kiblach palą zioło, więc towarzystwo jest ogólnie takie, co ma w dupie szkołę xD.

Wcześniej chodziłam do liceum dziennego i niezbyt miło to wspominam. Było dużo lekcji, klasa była nudna, nie miałam o czym z nimi gadać, a wychowawczyni była moim wrogiem nr.1. Dzięki niej miałam pałę z angielskiego, mimo że moje oceny zawsze wyglądały tak: wszystko dwoje, tróje, angielski: pięć xD. Po prostu mnie nie lubiła... No i cóż, nie zdało się dwa razy to trzeba było pójść do wieczorowej, tutaj raczej na pewno zdam, bo głąbem nie jestem, tylko leniem
Iskierka Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Iskierka
Wiek: 33
Dni na forum: 6.080
Posty: 27
Skąd: Okolice Olkusza (Małopolska)
Ja wcześniej chodziłam do gimnazujm w Krzykawie, gdzie ludzie byli po prostu okropni. Ciesze się że już to się skończylo Teraz jestem w najlepszym liceum w Olkuszu, w I LO im. Króla Kaziemierza Wielkiego
Szkoła na bardzo wysokim poziomie i po tym tygodniu mam już dość ^^"" Z chemii mamy najostrzejszą babkę w szkole - prof. Lasotę Jej teksty powalają. Na pierwszej, organizacyjnej lekcji, jak zaczęła opowadać różne rzeczy, az mnie brzuch rozbolał, a po dzisiejszej lekcji znienawidziłam chemie Wszystkiego się czepia ^^ Jak zwykle musi powiedzieć, że mature zdała, że skoro wybralismy profil biologiczno-chemiczny to mamy jakies konkretne plany i jeżeli ktoś jest tutaj z przypadku to drzwi, na doł do sekretariatu przepisać się... że nie będzie bawiła się w łapanki, ani sprawdzała wszystkim zadania, to nie podstawówka... i takie tam ^^"
Ale ogólnie klase mam fajna, ludzie są mili i nauczyciele w wiekszosci tez ^^" Od polskiego mam dyrkę, nawiedzona trochę a od anglika mam babke która minęła się z powołaniem Wczoraj jak pisalismy test, zeby mogli podzielic klase na tę podstawową i zaawansowana, z nienacka jak uderzyła z pięści w stół to myślałam że zawału dostane ^^ Normalnie moze człowiek wstrząsu dostać Reszta jest ok
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.830
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Czasy gimnazjum skomentuję wymownym milczeniem....

Szkoła średnia... Zespół Szkół nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łukowie. Kształcę się w zawodzie Technik Agrobiznesu. Bardzo związane z rolnictwem. Trochę żałuję, że nie poszłam do Technikum Żywienia, bo odkryłam w sobie talent kucharski.
Ale wracając do szkoły. Szkoła jest całkiem fajna. Nie kocą jakoś szczególnie, apele są fajne, mamy zespół rockowy "The Reymonts" XD, klasy są ładne, nauczyciele znośni. Najbardziej lubię sorkę od biologii (ona mnie też ) i sora od chemii (chemii już nie mam, skończyłam w drugiej klasie).
Szkoła jest mała i przepełniona, więc jest układ dwuzmianowy. Akurat ja w tym roku mam na 10.30, 11.30 lub na 12.25 a kończę przed 18.00 lub o 19.00. Nie ma lekko.
Moje technikum jest czteroletnie, więc jeszcze 2 lata nauki. Obok znajduje się Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej, gdzie chodzą dzieci niepełnosprawne fizycznie i umysłowo. Mają ogromniastą szkołę, więc wypożyczają nam kilka klas. Z początku było trochę drętwo, nie codziennie ma się kontakt z chorymi, ale ja szybko się przyzwyczaiłam. W przeciwieństwie do niektórych osób z mojej klasy, nie uciekam, jak jakiś maluch chce ze mną pogadać. Boiska są porządne, mamy kwietnik, sporo pracowni komputerowych, sala gimnastyczna sporych rozmiarów, szafki w stylu USA (z zamkiem wbudowanym w szafkę). Niedaleko mamy Tesco, Kaufland, Biedronkę i Leader Price. Więc jest gdzie robić zakupy XD
To chyba tyle.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Iskierka Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Iskierka
Wiek: 33
Dni na forum: 6.080
Posty: 27
Skąd: Okolice Olkusza (Małopolska)
Ja jeszcze dopowiem że mam na jedną zmianę
Kończę najczęściej o 14:25, we wtorek mam najmniej lekcji bo tylko 6
U nas w ogóle nie kocą, naszczęście
Niedaleko mam do hypernovej, którą teraz będą zmieniali na carrefura (nie pamiętam jak sie to pisze ^^"")
A co do chorych dzieci, nie mamy w pobliżu takiej szkoły.
Ale chciałabym z nimi mieć jakiś kontakt i móc pracować z nimi, bo uważam to za bardzo ciekawe
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.178
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Ja teraz poszedłem do nowej szoły LICEUM.
Mam fajną klase. 33 osoby i mam bardzo fajne laski w klasie. Ale ogółem nie lubie szkoły. Np: musze dochodzić 3 km do szkoły, wstawać o 6. Po prostu męka. W szkole nie lubie wszystkich nauczycieli ale troche się ciesze że poszedłem do szkoły bo spotkałem moich nowych kolygów.


POZDROWIENIA DLA LICEUM PROFILOWANEGO W OLSZTYNKU
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.043
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Pierwsza klasa Liceum, profil: humanistyczno-artystyczny. 33 osoby w klasie, ale tylko 6 chłopaków... Szkoła jak i nauczyciele mi sie jak na razie podobają, choć rozkład zajęć jest troszkę kulawy (np. w środę na 7:10 i 2 w-fy na początek). Na razie jest dobrze, jeszcze nie narzekam.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez eMate: 26.05.2008, 0:11
SSJ-ddkiller Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SSJ-ddkiller
Wiek: 29
Dni na forum: 6.152
Posty: 222
Skąd: Leszno
ha wreszcie jakis temat tego typu
nienawidze szkoly !! gdy tylko sie zaczyna nie moge nawet wejsc na forum bo moim rodzica odbija
ciagly stres i nauka
komu to potrzebne ... nie lepiej duzej pospac niz isc do szkoly
jestem w gim a juz mam dosc xD
POZDRO FOR ALL

walcz by zyskać Honor.
walcz by Awansować.
walcz by zostać wodziem.

@@@@@@@@@@
Dragon Ball
@@@@@@@@@@
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.521
Posty: 885
SSJ-ddkiller napisał(a):
nienawidze szkoly !! gdy tylko sie zaczyna nie moge nawet wejsc na forum bo moim rodzica odbija
ciagly stres i nauka
komu to potrzebne ... nie lepiej duzej pospac niz isc do szkoly
jestem w gim a juz mam dosc xD
Ostre stwierdzenia,też nie lubie i co?,i chodze bo nie jest aż tak źle,ja prędzej narzekam [ ort! ] na ludzi,którzy chodzą do tej szkoły,niż na samą nauke,bo mimo iż nie chce mi się wstawać z samego rana nie jest tak źle;p.
Co się tyczy mnie,jestem w 3 gimnazjum,jaka szkoła nie bede mówić,bo po co?xD...Profil Biologiczno-chemiczny...jedyne czego żałuje na tym profilu to moja wychowawczyni a zarazem nauczycielka biologii...
Aktualnie jest u nas 23 osoby,ma dojść moja koleżanka z innego profilu,więc w następnym będzie 24...(z czego w pierwszej klasie było 27xD).
Czy coś więcej,raczej nie,o podstawówce nie ma co wspominać,nie było źle i tyle.

Pozdrawiam.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.043
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
20 czerwca odbędzie się zakończenie roku szkolnego szkół średnich (nie licząc maturzystów, którzy skończyli oczywiście wcześniej). Jak wam minął ten rok nauki? Dla mnie w miarę pozytywnie, jestem zadowolony szczególnie z ocen, które mam najlepsze od 3 lat i w ogóle nie porównywalne z tymi z gimnazjum . Widzę, że na początku września pisałem, że mam w klasie 33 osoby... Gdzieś od trzech miesięcy mam tylko 29 . Na dzień dzisiejszy 98% uczniów mojej klasy nie zdałoby, ale pewnie większość na ostatnią chwilę się jakoś wykaraska z tego, choć podejrzewam, że będzie im niesamowicie trudno . Ja natomiast będę miał (również na 98%) najwyższą średnią z klasy, tak więc nie jest źle.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.818
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Ja kończę w zasadzie 2 gimnazjum... Za rok mam egzamin a w tym roku praktycznie wogle się nie uczyłem... Mój rekord to 20 minut na sprawdzian z historii, a tak to max po 5-10 minut przeczytania tematu. Ogólnie słuszałe, że 2 GIM jest najtrudniejsza z Gimnazjum, ale w następnym roku zacznę się uczyć...

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.108
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Obecnie uczęszczam do 1 LO w Koszalinie. Liceum bardzo dobre, najlepsze w mieście, drugie najlepsze w województwie i na dzisiejszy rok 13 w Polsce.
Szkoła jest świetnie zorganizowana, posiada własny radiowęzeł, często mają miejsce różnorakie happeningi, zabawy itp. Nauczyciele są z reguły kompetentni i potrafią znakomicie przygotowywać do matury (z geografii wypadamy lepiej niż XIII LO w Szczecinie - najlepsze w Polsce ). Mimo wysokiej pozycji w rankingu, w moim liceum nie ma samych kujonów. Głównie są to normalni ludzie, znajdzie się też parę dresiarzy, emoboyów, i 1 naoboy . Co do mojej klasy. Już tam gdzieś pisałem, że los sprawił, że z niewiadomych dla mnie przyczyn znalazłem się w biol-chemie. Niby brzmi groźnie, ale są to tylko pozory. Sama klasa, w której się znajduję jest mało zgrana. Czasem mam nawet wrażenie, że część niej jest dla mnie zupełnie obca. Dużo lepiej dogaduję się z członkami innych profili...

Wcześniej chodziłem do gimnazjum nr 1 w Koszalinie. Był to zespół szkół sportowych, w skład którego wchodziła także szkoła podstawowa. Z gimnazjum wiążą się moje najlepsze wspomnienia. Szkoła była strasznie ciasna, ale za to byli tam świetni ludzie. Moja klasa liczyła 17 osób, przy czym w każdym roczniku były tylko 2 oddziały. Jako dyscyplinę sportu wybrałem pływanie i nawet dobrze mi szło. Sport jako tako nauczył mnie wielu rzeczy oraz pozwolił mi nabrać doświadczenia, które przydaje mi się w różnych dziedzinach życia. Pamiętam jak wielką frajdę w gimnazjum sprawiało mi droczenie się z dzieciakami z podstawówki, gdzie często jakiemuś odważnemu i niezależnemu młodziakowi uświadamiało się (często fizycznie) kto rządzi na terenie.

Skąd wiesz, że tylko 1?
SoheiMajin Gotenks

Tylko 1 czynnie aktywny

Może inny się ukrywa?
SoheiMajin Gotenks

W to już nie wnikam

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Danevert: 26.05.2008, 16:08
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.736
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Avensus napisał(a):
Mój kierunek, to technik mechanik z obsługą i naprawą pojazdów samochodowych.
Witam w klubie

Podobnież jak Avensus mam ten zaszczyt pracować na tytuł Technika Mechanika, tyle że o specjalności Konstrukcja i Budowa Maszyn. Powiem tak : jeśli jeszcze nie wybrałeś szkoły a się napalasz na technikum, to bardzo dobrze się zastanów. Jeśli nie chcesz mieć problemów z zagrożeniami itp. to przyzwyczajaj się do książek Za bodajże dwa - trzy tygodnie kończę III klasę. To bardzo ciekawa szkoła, ale dopiero w trzeciej i ostatniej klasie, gdy masz tzw. specjalizację. Oczywiście jeśli jesteś tępy z matmy jak ja, nadrabiaj to ciągłymi ćwiczeniami, a jeśli marzy ci się zdanie egzaminu, od pierwszych lat ucz się przedmiotów zawodowych, ze szczególnym naciekiem na Podstawy Konstrukcji Maszyn. Tyle ode mnie.

pozdr.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.143
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
mihesz napisał(a):
Z czym kojarzy się wam szkoła?
Szkoła kojarzy mi się z monotonnym zajęciem, jakim są wykłady profesorów na zajęciach i z odrabianiem prac domowych (standard).

mihesz napisał(a):
Czy kojarzycie swoją szkołę lub byłą szkołę, jako miejsce spotkań z przyjaciółmi,
Bardzo trafnie to ująłeś mihesz . W zasadzie prawie każde swoje byłe szkoły wspominam bardzo dobrze, a to ze względu właśnie na bardzo częste spotkania ze znajomymi z klasy (chodzenie na papierosa itd.)

mihesz napisał(a):
gdzie chodzicie
Chodzę do II klasy Technikum Ekonomicznego. Muszę przyznać, że w mojej szkole panuje porządek, każdy jest dla siebie miły. Choć nauczyciele zadają bardzo dużo prac domowych często ciężko jest mi znaleźć na co kol wiek wolną chwilę.
Bardzo duży nacisk stawia się u mnie w technikum na tzw. "przedmioty zawodowe" m.in. Ekonomika Przedsiębiorstw, Statystyka, Rachunkowość itd.
Do mojej klasy chodzi wiele naprawdę bardzo fajnych osób
Na atmosferę w szkolę nie narzekam i oby było tak aż do 2011 kiedy to skończę uczęszczać do TE.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Szkoła
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook