Forum Dragon Ball Nao

» Wyzwolenie energii ki przez ludzi

Strony: 1, 2  
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
ciekawe czy da się tak racjonalnie wytworzyć energię KI u ludzi gdyby naukowcy to wymyślli wiele osób by na tym skorzystało [ ort! ]. Podobnie jest z czakrą co Wy o tym myślicie?
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Ostatnio przez dupę wyzwoliłem energie kinetyczną schabowego , więc nauka jest na dobrej drodze.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Hmmm, a ja jestem bardzo ciekawy, jak się nie da wytwarzać energii życiowej?

Jeżeli przyjmujemy jak Ty w tej chwili, że ona istnieje, nie możemy odchodzić od jej pojmowania. A jest to hipotetyczna energia życiowa.
Goku28a Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Goku28a
Wiek: 27
Dni na forum: 5.794
Posty: 97
Skąd: Magnuszewice
Czytałem na pewnym forum, że energia KI istnieje. Znajduje się we wszystkim i jest potrzebna do funkcji zyciowych. Sensei, którzy podobno potrafią z niej korzystać dotykiem odrzucają innych kilka metrów dalej . Na ile jest to prawdą tego nie wiem.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Co do tej energii Ki... Nie wierzę w nią. To po prostu ktoś się nudził i powymyślał takie tam bzdury, byleby się rozniosły po świecie i być w centrum uwagi.
Co do tych sensei potrafiących odrzucić... . bujda na resorakach. My nie jesteśmy w żadnym anime -Db to nie świat realny. A odróżnić fikcję od realu nie jest jakąś nie wiadomo jak trudną sprawą. Tak i co jeszcze ludzie powymyślają za bzdury?
Sorki, to jest niemożliwe do wykonania- energia Ki nie jest czymś co można sobie stworzyć. Choćby i naukowcy spędzili ze 100 lat nad tą sprawą do niczego nie dojdą.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
A ja powiem tak. Nie wierzę w to, iż można wyzwolić energię, która jest widoczna gołym okiem (zwolennikom DB oraz Naruto dziękujemy), aczkolwiek analizując sztuki walki, można się dowiedzieć, iż istnieje coś takiego jak Chi. Najprościej mówiąc jest to duchowa energia, która znajduję się w każdym człowieku. Poprzez medytację, oraz harmonie ze swoim ciałem, możemy osiągać zdumiewające rezultaty na tle siły, szybkości, czy też kordynacji ruchowej. Za prawdziwością tego, przemawia dla mnie fakt, iż poprzez medytacje, potrafimy kontrolować coś, co rozporządza całym organizmem - mózg. Niejednokrotnie dzięki temu, iż w myśl placebo wmówiliśmy sobie, że damy radę coś zrobić, rzeczy nieosiągalne zostały przez nas wykonane. Człowiek wykorzystuje ponoć do 20% swojego mózgu. Dzięki temu są także nałożone blokady na mięśnie, tak by korzystanie z nich nie sprawiło, że wystąpią urazy mechaniczne. Kontrolując dobrze umysł, niektórzy mnisi są w stanie delikatnie przekroczyć granicę korzystania z nich, przez co zyskują zdumiewającą siłę. Oczywiście góry, czy głazu podnieść nie zdołają, aczkolwiek wbić palce w drzewo już chyba mało kto z ludzi by potrafił. Reasumując, nie dla Kamehamy, Rasengana itp, tak dla sztuki koncentracji i pełnego wykorzystania ciała.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Krzysztex Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Krzysztex
Wiek: 31
Dni na forum: 5.276
Posty: 19
Zgodzę się z Focusem.
Od siebie dodam, że sam potrafię w niewielkim stopniu skoncentrować energię, pozwala mi to podnieść siłę ciosu o kilka % (pewnie głupio to brzmi, ale to wina tego, że używam terminologii Dragon Balla).
Czytałem o różnych przypadkach, np. kiedy chiński wojownik zobaczył, że w dolinie płacze dziecko, atakowane przez dzika to zeskoczył z 15 metrów i je obronił.
Moim zdaniem Ki nie jest tylko nastawieniem psychicznym, jak to stwierdził Focus, ale czymś więcej. Ja uważam ją za energię życiową, bez której nic nie może żyć na Ziemi.
Uważam też, że energia Ki nie jest w żaden sposób ograniczona i sami wytwarzamy sobie limity jej użycia (przez swoją głupotę i złe pojmowanie mądrości). Człowiek, który nauczy się panować całkowicie nad swoją energią nie musi jeść, ani pić. Może medytować non-stop przez długie lata. Taki człowiek zostaje Buddą.

http://www.szantymen.yoyo.pl
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Polecam obejrzeć to: http://www.joemonster.org/filmy/19262/National_Geographic_Nadprzyrodzona_moc

Moim zdaniem Ki, Chi czy jak to nazywają w zależności od kultury istnieje, tylko sztuką jest ją odkryć i użyć Oczywiście nie można jej zobaczyć tak jak w DB, przez co ciężko udowodnić, że ktoś tym dysponuje.

A jeśli chodzi o ten dokument co podałem, to gdzieś miałem lepszy filmik, ale nie mogłem odnaleźć.

PS. Za to ci panowie mają za dużo KI: http://www.joemonster.org/filmy/3028/Zulerskie_Mortal_Kombat

Grupa Mirai
konto usunięte
Nail
Nail


...

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez konto usunięte: 19.07.2012, 20:02
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Heihachi napisał(a):
w grę na pewno nie chodzi zwykłe celowe naelektryzowanie przez pocieranie
Czemu?

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Nie zawsze człowiek zauważy że o coś potarł.

Obraz
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
O czym Wy w ogóle mówicie? Naelektryzowanie źródłem energii, czy jej przejawem? Nie bądź śmieszny koleś. Jak to jest prowokacja, to fakt - dosyć zabawna. Ja codziennie jak kładę się spać i wstaję to mam tak naelektryzowane włosy, że pewnie oświetliłbym tym całe osiedle. Potem to minimalnie opada, ale widać to gołym okiem. Ludzie bez problemu są w stanie to zauważyć. I jest na to rada - "zmień szampon". To jeśli przeliczyć to na Dragon Balla byłbym Buu, jak na Naruto to jestem Jinchuuriki Dziewięcioogoniastego.

Nie zawsze człowiek zauważy że o coś potarł.
Ja tam zawsze słyszę charakterystyczny odgłos i czuję to nawet przez włosy.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
No, np. mógł spać na brzuchu i sobie potrzeć.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Hako napisał(a):
Ja tam zawsze słyszę charakterystyczny odgłos i czuję to nawet przez włosy.
I jesteś cholernie pewny, że zawsze to czujesz lub/i słyszysz jak o coś potrzesz?

Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Jedno jest pewne, gdyby wynaleziono sposób na wytworzenie KI u ludzi, to dresiarze byliby zachwyceni, wiecie jakie oszczędności w bejsbolach i scyzorykach?

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Coś Ty wtedy połączyliby KI z metalowym bejsbolem.

Obraz
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Mateusz. napisał(a):
Hako napisał(a):
Ja tam zawsze słyszę charakterystyczny odgłos i czuję to nawet przez włosy.
I jesteś cholernie pewny, że zawsze to czujesz lub/i słyszysz jak o coś potrzesz?
Tak.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
To Ci współczuje Twojej zarozumiałości.

Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Wyzwolenie energii ki przez ludzi
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook