Rok 1989 :: Start serii "Dragon Ball Z" (35 lat temu)

» [Problem] Wykrywanie ki ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony: 1, 2, 3  
Brolli Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Brolli
Wiek: 32
Dni na forum: 6.826
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 248
Skąd: Białystok
Jak dobrze pamiętam to wykrywać energię Ki za pomoca zmysłów zaczęto chyba w Buu Sadze ale ogladałem sobie odcinek 33 i Vegeta w postaci Oozaru trzyma Goku a za jego plecami Kuririn wytworzyl tnący dysk rzucił w Vegetę a on podskoczył.Dlaczego on podskoczył?Skąd wiedział że leci tnący dysk?Może mi ktos odpowie na te pytania.
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.837
Plusy: 1
Posty: 1.206
Skąd: Kraków
zacznijmy od tego że wykrywania enegii ki nauczył się Goku od Kami samy jeszcze w pierwszym DB. Reszta bohaterów nauczyła sie tego podczas treningów u niego (czyli Kami Samy)w Sayianin Saga. A jeżeli chodzi o Vegete, to po pierwsze "wiedziałem ze nie mógł przyjść sam (to o Gohanie). Eh, te wasze ludzkie uczucia". Gohan miał zając Sayianina a Kuririn w tym czasie odciąć mu ogon. Tylko dzięki sprytowi Vegeta odkrył jego obecność. Po drugie wyczuł ruch powietrza. Po trzecie nie wyczół Jarobbie, więc ki wyczuwać nie potrafił jeszcze.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Hidden: 25.10.2005, 19:40
blizna Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
blizna
Wiek: 34
Dni na forum: 6.763
Posty: 96
Skąd: Chełmno
Nom, szpaner ma zupełn rację, a poza tym trzeba troszke pomyśleć, Frezer znacznie później mimo swej potęgi równiez nie potrafil wykrywać Ki.

"Jednyna barierą dla człowieka jest on sam..."
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.798
Posty: 514
Skąd: Pluton
Co do Vegety, to on sam na Nameck mówił, że nauczył się wykrywać i mierzyć energie bez pomocy detektorów (był pewny tego co mówił bo zdeptał swój detektor) podczas pobytu na Ziemi

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.623
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Ja ma pytanie: czy energie Ki mozna bylo tylko rozpoznac w czyjejs osobie czy tez mozna ja rozpoznac po za osoba np. w postaci kamehamehy???

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.637
Plusy: 2
Posty: 1.408
KI to energia wewnętrzna... nie chciałbym się wgłębiać w tę kwestie, bo nie czuje się osobą dość kompetentną w tym temacie. Niekturzy twierdzą, że KI istnieje, inni, że nie...
W DB istnieje na pewno. A jej wykrywanie to ważna umiejetność. Z tym ,że jeśli KI to energia wewnętrzna, to wszelki formy ataków energetycznych sa sposobem na wyzwolenie KI.
Zatem teoretycznie mozna wykryć KI danego ataku... po częśći potwierdza to DB, bo zawsze podczas pojedynków ktoś stwierdzał: "Co za moc". I nie dotyczylo to tylko siły walczących ale także ich ataków(tak mi sie wydaje )
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.052
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
wszelkie wyzwolenie energi z siebie to ki... nawet krzyki podczas walki to ki.

ki to inaczej chi. a chi w sztukach walki istnieje. sa osoby ktore zadajac cios w klatke piersiowa potrafia przekierowac chi zadajac bol w szyi itd.
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.623
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Wiem ze Ki (inaczej Chi) istnieje na pewno [ ort! ]. Wystarczy popatrzec na Bruce'a Lee. Jego budowa ciala nie odchodzi od normalnosci a potrafił zadawac smiertelne ciosy. Wiem ze potem przeszedl na aktorstwo i sie zmarnowal, ale mysle ze ten czlowiek byl najsilniejszym na Ziemii pod wzgledem dobrej energii Chi.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.637
Plusy: 2
Posty: 1.408
Istnieja setki ludzi, którzy potrafią zadac śmierc jednym ciosem...
Ale nie wiem czy to kwestia KI...
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.551
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
kI posiada każdy człowiek, tak to ujął Gohan, mówiąc Videl . Energią tą nazywamy siłą człowieka za pomocą którą może np. jeść, pić i takie tam inne .
A więc nie zbaczając z tematu, wykrywanie energii KI pojawiło się już pod koniec serii db, kiedy to Goku walczył z Piccolo na ostatnim turnieju w db.
Także Boski Miszczuniu potrafił wykrywać ki u innych osób.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.840
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
wykrywanie energii KI pojawiło się już pod koniec serii db, kiedy to Goku walczył z Piccolo na ostatnim turnieju w db.
Pojawiło się jeszcze wcześniej. Np. Piccolo Damaio i Goku po wypiciu Przeboskiej Wody. Potrafił w tedy wyczuć złą energię tego pierwszego. Myślę, że żeby móc wyczuwać energię Ki, trzeba było wejść na pewien stopień wtajemniczenia. Tzn. mieć już trochę doświadczenia i siły.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.653
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
a myslicie, ze gdyby Vegi zarl tyle co goku to by był silniejszy a co do KI to zgadzam sie ze Szpanerem.

Obraz
PALATIAL REGALIA
VegatZ Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
VegatZ
Wiek: 40
Dni na forum: 6.626
Posty: 151
Skąd: Lincoln
KI - tak często występujące w świecie DB, jego nieodzowny czynnik, nie jest bynajmniej tworem Akiry na potrzeby mangi. Wystepuje a naszym realnym świecie, pod wieloma definicjami, podporzadkowywane wielu filozofiom. Jak to słusznie napisał Gotex17, moznaby załozyc ze każda istota posiada taka energie, energię życiową. W moim przekonaniu, jej siła i intensywność zależy od stanu ducha danego osobnika, jego doświadczenia, zrozumienia samego siebie i istoty KI. Pozwole sobie zacytować fragment definicji pewnej sztuki walki, ktora w swych założeniach wykorzystuje wspominaną energie:

"Jeśli chodzi o założenia techniczne wykorzystuje zasadę aiki- harmonizacji energii ki, co przejawia się charakterystycznymi technikami polegającymi na idealnym zgraniu czasowym i reagowaniu na atak. Posługuje się dźwigniami i atakami na stawy. Aiki jujitsu było podstawą do stworzenia Aikido."

Widzimy więc, że KI wystepuje w wielu formach na naszym ziemskim padole.

a myslicie, ze gdyby Vegi zarl tyle co goku to by był silniejszy
- myśle ze Vejita jadl wcale nie mniej od Goku, nie bylo to jednak za czesto pokazywane. Przed 25tym TB, mozna sie przyjrzec żarłoczności wszystkich Sayian sma3nego

pozdrawiam

EDIT

do postu poniżej


jakos nie zauważyłem aby Piccolo pochłaniał ogromne ilosci jedzenie, w sumie jak to powiedzial Dende, Nameczanie piją tylko h2o Saiyanie to po prostu małpy takie były z nienapchanymi brzucholami, że tak komicznie napisze... to i żarli bez opamietania
p.s
uzywaj albo opcji EDIT albo rozwijaj troszke swoje wypowiedzi, ewentulanie gdy masz do napisania jedno zdanie: wstrzymaj się pozdrawiam serdecznie

You seek a God to stand above you,
wrapping healing arms around you.
You'll find another God of pain,
a God of suffering and tears.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez VegatZ: 05.06.2006, 16:34
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.551
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Chyba musieli jeść tyle, dlatego , ze posiadali taka ogromna moc, czyz nie?
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 31
Dni na forum: 5.829
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Brolli napisał(a):
Jak dobrze pamiętam to wykrywać energię Ki za pomoca zmysłów zaczęto chyba w Buu Sadze ale ogladałem sobie odcinek 33 i Vegeta w postaci Oozaru trzyma Goku a za jego plecami Kuririn wytworzyl tnący dysk rzucił w Vegetę a on podskoczył.Dlaczego on podskoczył?Skąd wiedział że leci tnący dysk?Może mi ktos odpowie na te pytania.
To dlatego, że Vegeta w którymś tam odcinku powiedział, iż umie wykryć KI bez detektora. To było gdy walczył z Zarbobonem.
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.738
Plusy: 1
Posty: 538
^Avensus
Ja ma pytanie: czy energie Ki mozna bylo tylko rozpoznac w czyjejs osobie czy tez mozna ja rozpoznac po za osoba np. w postaci kamehamehy???
Nie wiem czy to będzie dosłowna odpowiedź na twoje pytanie ale spróbuję. Pamiętasz może odcinek 3 DBZ, w którym to Raditz sprawdza moce Gouku i Picola. Dla żadnego z nich, o ile dobrze pamiętam nie wychodzi ponad 400 jednostek. Natomiast już w następnym odcinku kiedy Goku atakuje Raditza Kamehame, jednostki niespodziewanie rosną do 900+. To można uznać za energię Kamehame a nie samego wojownika. Obliczona została moc fali uderzeniowej.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
baniak_ko Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
baniak_ko
Dni na forum: 5.713
Posty: 26
tak jak ktoś już wcześniej napisał, to wykrywanie KI pojawia się już przed walką Goku z Piccolo Daimao, po wypiciu ultra-divine water( nie wiem jak po polsku), Vegeta nie mógł wyczuwać KI, dopiero na Namek zrobił to poraz pierwszy po walce z Dodorią, kiedy dotarł do wioski namekian-jinów.

a co do tego jak wyczuł to, że leci dysk, to po prostu [ ort! ] usłyszał. Zaraz po uniknięciu ataku powiedział, że w oozaru nie tylko siła wzrasta, ale skoro uszy się powiększają, to i słuch...
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.711
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
baniak_ko napisał(a):
Vegeta nie mógł wyczuwać KI, dopiero na Namek zrobił to poraz pierwszy po walce z Dodorią, kiedy dotarł do wioski namekian-jinów.
Te słowa mijają się z prawdą. Vegeta sam się przecież chwalił że nauczył się jej od ziemian. A więc po raz pierwszy zrobił to walcząc z Ziemianami. Przy walce z Dodorią on się po prostu pochwalił że to umie. Możesz zadać pytanie czemu wziął detektor. Żeby śledzić co mówi Freezer i znać jego położenie na naprawde dużą odległość. A detektor zniszczył i sam później tego żałował. ;]
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.161
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Ta, nauczył się od Ziemian, ale w walce z nimi tego nie wykorzystywał, bo nie pojął tego tak błyskawicznie.
Mogę się mylić, ale w takim razie przytocz konkretną scenę w mandze albo anime, w której by to robił.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.711
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Naoista napisał(a):
Mogę się mylić, ale w takim razie przytocz konkretną scenę w mandze albo anime, w której by to robił.
Jak ja mam przytoczyć moment w którym by to robił? Co to jakaś aura się pojawia nad wojownikiem????? No raczej nie. Ale Vegeta Sam mówił że nauczył się tego na ziemi
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » [Problem] Wykrywanie ki
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook