Forum Dragon Ball Nao

» Problem z przyrostem siły

Strony: 1, 2  
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.810
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Jak wam wszystkim dobrze wiadomo Goku przeszedł wlele wzamcniających treningów. Wierza Karin, Kami Sama, Kaito... Bardzo się po tych treningach wzmocnił. A jednak gdy Ziemianie (Kuririn, Shin Han, Yamcha) odbyli te treningi byli dużo silniejsi. Najlepszym dowodem jest to, że po treningu u Kami Samy Goku miał ok. 280 jednostek, a Kuririn i reszta po takim Samym mieli już ok. 1000.

Oznacza to, że po przebyciu identycznych ćwiczeń różnice między ich poziomamy znacznie się różniły. Więc wniosek z tego jeden:
ZIEMIANIE BYLI SILNIEJSI OD GOKU

Gdyby taki Goku po treningu u. Kaito walczył z Piccolo po trenigu u Kaito to by sromotnie przegrał... Lecz gdyby użył Kaioken to by najprawdopodobniej zwyciężył. Więc tak naprawdę Goku miał przewage tylko dlatego że opanowywał inne techniki, lecz tylko dzięki ...nazwijmy to "szczęściem". Inni nie mieli możliwości opanować Kaiokena, a nawet gdy już taka technika była na wyciągnięcie ręki, Kaito ich nie chciał jej nauczyć. Podobnie było z SSJ, Goku stał się nim nie umyślnie. Nie dążył do tego jak np. Vegeta, on wiedział jaki jest jego cel.

Goku też miał ten fart że gdy inni wykonywali treningi to on już brał się za efektywniejszy. Np. Gdy on trenował u Kami Samy, Shin Han dopiero właził na Wierze Karin... Zawsze był krok przed nimi w treningach.


Reasumując Goku był taki dobry w sagach Sayian i Nameck tylko dzięki fartowi.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Konaltan Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Konaltan
Wiek: 31
Dni na forum: 6.799
Posty: 109
Skąd: Tychy
Ja to zawsze wiedziałem że Goku nie jest najlepszy i zgadzam sie gdyby mieli te same techniki i trenowali w tym samym czasie ziemianie byliby silniejsi i zmietli by Goku z powierzchni ziemi ale najpotężniejsze i tak był Vegeta

"mam moc która przerasta zwykłego człowieka"

"If you want to have a brother put your father on your mother."

"Weźcie stąd zwłoki swojego kolegi bo szpecą mi krajobraz!" - Vegeta po pokonaniu Yamuchy
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.856
Posty: 549
Ciekawa teoria, ale to możliwe że nie to, bo gdy ziemianie zaczynali ten trening, byli już po jakimśtam treningu i byli silniejsi niż Goku wtedy.Gdyby Goku posiadał taka siłę jak inni gdy zaczynał treningi, to na pewno miałby większy przyrost siły niż oni, ale Gdyby jednak wszyscy opanowali Kaioken (nawet piccolo, co dla mnie trochę śmieszne się wydaje) to na pewno do Sagi co najmniej Freezera byli by bardzo blisko Goku.

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.810
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Ciekawa teoria, ale to możliwe że nie to, bo gdy ziemianie zaczynali ten trening, byli już po jakimśtam treningu i byli silniejsi niż Goku wtedy.Gdyby Goku posiadał taka siłę jak inni gdy zaczynał treningi, to na pewno miałby większy przyrost siły niż oni, ale Gdyby jednak wszyscy opanowali Kaioken (nawet piccolo, co dla mnie trochę śmieszne się wydaje) to na pewno do Sagi co najmniej Freezera byli by bardzo blisko Goku.

Odniosę się do pierwszej części postu. Zwróć uwagę że np. Kuririn czy Yamcha żadnych treningów nie przechodzili (tzn. nie mieli swoich mistrzów) a Goku takie przechodził, ze swym dziadkiem. Więc tu akurat kto ile trenował na początku nie ma znaczenia.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.856
Posty: 549
Krillin trenował w zakonie szałolin (wg. Mangi ) a Yamha....... no tu niepotrafie powiedziec Wiec nie mów mi że oni nie byli wytrenowani wcześniej.

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
Scyller Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Scyller
Wiek: 34
Dni na forum: 7.059
Posty: 482
Skąd: Kraków
Po pierwsze nikt tak nie panowal nad moca jak goku, z tad latwosc posiadania umiejetnosci kaiokena, kuririn i yamsha na pewno nie umieli by nad nia w ten sposob zapanowac, co moglo by ich zabic. To sie tyczy tez do piccola. Goku trafil do kaito zaraz po zabiciu raditza. Kuririn, piccolo i reszta trafili tam po roku treningu. Z tad ta roznica mocy. Rok treningu to jest cholernie duzo wiec jak goku lapal bubbelsa to inni trenowali i jak przyszlo im zlapac malpe to nie bylo to dla nich wielkim problemem.
Myslicie ze ziemianie byli w danym momencie silniejszy od goku? to dlaczego nie stanel do walki z raditzem?

Kiedy jestem z nim, czuje sie bezpiecznie, wiem, ze nic mi nie grozi, nikt mnie nie moze skrzywdzic. Z nim moge robic to co umiem najlepiej. Kiedy cos jest nie tak, wiem, ze moge temu zaradzic i znowu bedzie tak jak dawniej. Jego obecnosc sprawia, iz czuje sie w pelni dowartosciowany. Nie, nie jestem gejem. Ja po prostu kocham swoj komputer
WierciucH Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
WierciucH
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Posty: 96
Skąd: Capsule Corporation
a Yamha....... no tu niepotrafie powiedziec
Yamha byl pustelnikiem i zlodziejem !!!

Moim zdaniem nie dogonili by Goku , moze Vegeta ale Goku mial cos w sobie .

DRAGON BALL NA ZAWSZE W NASZYCH SERCACH !!!
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.741
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Ziemscy wojownicy nie staneli do walki z Raditzem bo byli od niego o wiele słabsi (Kuririna na deski posłał 1nym uderzeniem ogona).

Nie jestem taki pewien czy ziemscy wojownicy dogoniliby Goku, gdyby trenowali w tym samym miejscu, w tym samym czasie. Goku to Saiyan, ma talent do walki jak i treningów. Jego postępy były szybciej widoczne (szybciej przechodził przez coraz wyższe utrudnienia treningów).
Ziemianie mogliby być potężniejsi, ale raczej nie silniejsi od Goku. Saiyanie z każdą walką stają się silniejsi (gdy są na max'a wykończeni-tuż przed śmiercią- a następnie wyleczeni). Ziemianie takiej umiejętności nie posiadali więc każdy większy przyrost "siły" musieliby nadrobić żmudnymi i trwającymi długi czas treningami.
I tak czy siak bariera pomiędzy ich poziomami z czasem by się pojawiła. Ale oczywiście wolałbym by ziemscy wojownicy byli silniejsi i dorównywali Goku

Ziemianie The Best

ps- Kuririn swoje początki sztuk walki posiadł ze świątyni Orinji (Shaolin)-miał tam swoich mistrzów.
Yamucha - nie wiadomo, ale obserwując jego styl "Rogafufuken" (Pięści porwiste jak wilcze kły) można chyba stwierdzić że styl ten podobny jest do różnych stylów kung-fu. Nie wiadomo dokładnie- wiadomo że sam się tak dobrze nauczyć walczyć nie mógł. Może nauczył go ojciec czy cuś
Może jego ojciec też był złodziejem-bandytą - a ten odziedziczył zawód po ojcu hehehe... Nigdy nic nie wiadomo...


PoZdRo
DB RuLeS

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
andonezja
Super Nameczanin
Super Nameczanin
andonezja
Dni na forum: 6.718
Posty: 105
eh... tylko po co te gdybanie. goku byl zawsze na krok przed innymi, z czasem ten krok stal sie ogromna przepascia, jedynie vegeta byl zawsze tuz za nim, ale mimo wszystko. od czasu buu sagi[te znienawidzone przeze mnie GT: D] vegeta i goku sie bardzo rozwijali, a reszta kisiła sie na osiagnietych juz poziomach mocy: P goku mial przede wszystkim chec do treningu i milosc do walki, ktora z czasem coraz bardziej przeslaniala mu oczy. reszta Z team [wylączajac naszego 'księżulka' : D] takich cech nie posiadala.

bo cały ten porządek do tego się sprowadza, że władza daje kasę, a kasa to władza.

I see a vision through my colorful dreams,
pictures of places that I have never been.
Something is out there waiting for you and me.
Not far away is a beautiful sight,
magic balls shining with power so bright.
Go ahead and take the chance, follow your dream.
Damian13
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 6.192
Ostrzeżenia: 1
Posty: 48
Moim zdaniem jak Goku był u Kami-Samy to był strasznie młody nie był w stanie juz osiagnać 100jednostek gdy Kurrin i reszta udali sie na trening do Kami-Samy byli starsi i bardziej doswaidczeni wiec wiecej mocy zdobyli:d

Dragon Ball to super Manga
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.516
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
U Kami'ego ludzie byli już dorośli, nawet Goku jak trenował Gohana w Room of Spirit and Time [czy jak mu tam było], że był tam tylko 3 miechy, bo był za młody i nie wyrobił. Ogólnie mieli surowsze treningi i wcześniej byli lepiej przygotowani niż malutki Beniaminek.
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.203
Posty: 633
Skąd: Kielce
Powiem tak: Goku jest głównym bohaterem. To jest powód, dla którego powinien (powinien!!!) być najsilniejszym wojownikiem.
-------------------------------------------------
Zauważmy, że gdy ludzie trenowali u Kaio, Goku był już w SSJ. Zawsze był krok przed nimi.
-------------------------------------------------
Ale zgadzam się z kwestią, że po tym samym rodzaju treningu ludzie byli silniejsi. A dlaczego? Oto powód: treningi ludzi były dłuższe i intensywniejsze od treningów Goku.
(przykład? Tenshinhan, Caoz i Yamucha byli u Kaio we trzech-licząc tylko ludzi- Piccolo też tam przecież był- i mieli się z kim bić. Dodatkowo Kaio przysłał im Ginyu Team. Goku trenował tylko z małpą i Grzesiem).
--------------------------------------------------
Poza tym, Goku to Sayanin. Miał chłopak talent i tyle.
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.117
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
kasia_kame napisala
"Dodatkowo Kaio przysłał im Ginyu Team. Goku trenował tylko z małpą i Grzesiem)."

Dobrze ze wspomnialas o tym bo to mnie np strasznie irytuje ze wszyscy przyjaciele Goku (ci ktorzy przebywali w niebie i cwiczyli u Kaio) bez problemu pokonali Ginyu Forces czyli musieli miec przynajmniej okolo 60 000 j. albo i wiecej nawet okolo 100 000 bym powiedzial po czym Goku trenujac u Kaio mial jedynie 5000 j (uzywajac techniki Kaito mial wiecej) ale dlaczego tak jest ?? czyzby Ziemianie mieli wiekszy talent od Sayan ? przeciez nawet Vegeta na poczatku nie dawal rady pokonac Recoma a taki maly Chaozu dawal rady sobie z Gerudo...

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.090
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Hidden napisał(a):
Oznacza to, że po przebyciu identycznych ćwiczeń różnice między ich poziomamy znacznie się różniły. Więc wniosek z tego jeden:
ZIEMIANIE BYLI SILNIEJSI OD GOKU
Ziemianie na pewno [ ort! ] mogliby byc jeszcze silniejsi, np po treningu u kaio mogli trenowac na x-krotnym przeciazeniu podobnie jak Goku lecac na Namek i mozna bylo by chyba oczywiste, ze mieli by wiecej sily niz goku kiedy wyladaowal na planecie. Jednak przy odpowiedniej sile mocy samozaparcia lub gniewu Kosmicznego wojownika pojawia sie bonus-poziom Super Saiyana, ktorego niestety ziemianie nie mogli osiagnac. Poziom Super Saiyanina pozwalal na treningi w duzo ciezszych warunkach, trudniejszych niz w przypadku ziemian.Wowczas tworzyla sie ograomna przepasc miedzy mocami obu ras, ktora z czasem tez sie powiekszala. Ziemianie mieli dosc duzy potencjal, jednak sile glownie zawdzeczaja treningom(jak wspomnial Mistrzu), a Saiyanie jak to Saiyanie, dzieki specyfice swojej rasy. Jednak, gdyby nie SSJ, mysle, ze przy odpowiednim treningom ziemianie mogliby przescignac Goku.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
SSJ-ddkiller Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SSJ-ddkiller
Wiek: 29
Dni na forum: 6.134
Posty: 222
Skąd: Leszno
cóż musze się z tobą zgodzić ...
tak naprawdę się nad tym zastanawiałem ale wiem że goku i ak jest najlepszy z wszystkich wojowników
a poza tym goku jest w końcu bohaterem magi więc taki jamcha może być od niego silniejszy

@@@@@@@@@
Dragon Ball
@@@@@@@@@

walcz by zyskać Honor.
walcz by Awansować.
walcz by zostać wodziem.

@@@@@@@@@@
Dragon Ball
@@@@@@@@@@
Yoshi
Nameczanin
Nameczanin
Yoshi
Dni na forum: 6.079
Posty: 92
Wiadomo, żę Goku jako główny bohater musi być najpotężniejszy . Zauważcie jednak, że dzięki pewnym zdolnościom Goku trenował wcześniej u tych samych mistrzów. Taki Kururin nie mógłby opanować Kaioken, gdyż nie był dość "zdolny", aby móc opanowac technikę, która może go pozbawić życia.

Obraz
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.117
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
Dobija mnie jeszcze jedna rzecz a wlasciwie to kilka...wezmy sobie malego Goku ktory walczac z "nieznanym" Jackie Chunem ma okolo 140 j. (mniej wiecej) Po wieeelkim treningu po 3 latach w ktorym to nie uzywal magicznej chmurki, sam pokonal armie czerwonej wstegi i jego sila na 22 turnieju wynosi chyba 191 albo 192 j...Jego sila nie wzrosla o duzo...jedynie o okolo 60 jednostem po tak ostrym treningu...A wezmy pod uwage pozniejsze czasy np. walka Goku SSJ i Freezera...Jezeli sie nie myle sila tyrana w 100% wynosila 12 000 000 j a sila Goku chyba 15 000 00...roznica sil jest ogromna az o 3 000 000...a Goku nie mial az takiej przewagi nad Freezerem jak np. w walce z Tamburine (od Piccolo Daimao)Gdzie przeciez Goku mial wtedy 191 j a Tamburine okolo 170 roznica tylko 20 jednostek a wieksza przewaga niz w sytuacji walki Freezera i Goku...Skoro juz pisze o Piccolo Daiamo to sie moze tez o nim wypowiem...To tak sila STAREGO Piccolo Daimao wynosila chyba 205 albo 210j...w mandze po pokonaniu Goku Pilaf pyta sie Piano czy sila Piccolo wzrosnie po odmlodzeniu a ten odpowiada, ze po tysiackroc jak nie wiecej...To rowniez mnie dobilo bo sila Daima nie wzrosla nawet 2 razy...mial chyba 260 j albo nawet mniej...Niech ktos napisze co o ty sadzi

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.596
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Jedno pytanko:
skąd wiesz jaką siłę mieli Son Goku czy Freezer? Nigdzie nie ma tego napisane ani powiedziane, a więc...?

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Boss napisał(a):
Dobija w mandze po pokonaniu Goku Pilaf pyta sie Piano czy sila Piccolo wzrosnie po odmlodzeniu a ten odpowiada, ze po tysiackroc jak nie wiecej...
Powiedzial tak, bo nie wiedzial, o ile naprawde wzrosnie

Avensus napisał(a):
skąd wiesz jaką siłę mieli Son Goku czy Freezer?
Freezer akurat informowal wszystkich na biezaco o swojej mocy
Ale ile mial Goku jako SSJ, to juz nikt nie wie.

Ave: no właśnie!

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Yoshi
Nameczanin
Nameczanin
Yoshi
Dni na forum: 6.079
Posty: 92
http://dbnao.net/?d=inf&p=sila Tu są domniemane siły w całym DB. Domniemane, gdyż siłą ciosu nei jest nigdzie podana. Ostatnim autentycznym przekazem siły była bodaje siął Freezy na 1 poziomie, która wynosiła 500000 jednostek. Dokładnie nie wiadomo kto miał jaką siłę w danym czasie.

Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Problem z przyrostem siły
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook