Forum Dragon Ball Nao

» Co macie z DB ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Indiger napisał(a):
Zmienili sobie ot tak własne logo i logo Shounen Jumpa. Poza tym nawet wielkość tych logo się różni. No kryminał normalnie.
Rzeczywiście słabo to wygląda. A ja ostatnio czasami zachodzę w głowę, czy nie wrócić bardziej poważnie do mang, w sensie zacząć kolekcjonować.

Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Mateusz napisał(a):
Rzeczywiście słabo to wygląda
Czy ja wiem? Widzialem juz slabiej wydane filmy. Chociazby kinowki DBZ wydane na polski rynek w 2003 bodajze. Tu mam dobra jakosc, oryginalna sciezke dzwiekowa, brak cenzury, dodatki. Szata graficzna ma dla mnie drugorzedne znaczenie.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
marobo Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 37
Dni na forum: 5.418
Posty: 5
Kolekcja filmów naprawdę zacna, mam nadzieje, że też kiedyś uda się zebrać.

U mnie bez szału, ale z czasem robi się więcej:

- pełna kolekcja Chio w folii
- 52 tomy mangi JPF + poboczne Yamcha i Jaco
- Kawaii 100% DB
- 3 animangi od JPF
- 3 zeszyty A5 w twardej oprawie
- notatnik A4
- Ilustrowana Historia DB
- figurki z Empiku, takie małe (komplet 10szt.)
- 9 albo 10 figurek POP! + 4 w drodze
- figurka Shenrona WCF
- figurka Chosenshiretsuden - Gohan
- figurka SMSP Goku w drodze
- 2 zestawy puzzli 1000 elem.
- wszystkie odcinki/filmy na płytach DVD (póki co z netu ściągane X lat temu, oryginały w planach).
- masa kolorowanek, artów, screenshotów, teledysków, ścieżek dźwiękowych na płytach DVD

Chyba tyle
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Bez szału
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.547
Posty: 660
10 tomików z DBS i dwie koszulki oraz gry
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
marobo napisał(a):
- 52 tomy mangi JPF + poboczne Yamcha i Jaco
Skąd się wzieło 10 dodatkowych tomów DB?

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.547
Posty: 660
Hidden napisał(a):
marobo napisał(a):
- 52 tomy mangi JPF + poboczne Yamcha i Jaco
Skąd się wzieło 10 dodatkowych tomów DB?
Pewnie do oryginalnej mangi DB doliczył 10 tomików DBS które wyszły po polsku.
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.324
Posty: 232
Skąd: Szczecin
A ja się pochwalę, że do mojego zbioru dołączyła kolejna koszulka z DB, torba z Vegetą i kubek W końcu mam kubek z DB

Klątwa - Dragon Ball
marobo Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 37
Dni na forum: 5.418
Posty: 5
Hidden napisał(a):
marobo napisał(a):
- 52 tomy mangi JPF + poboczne Yamcha i Jaco
Skąd się wzieło 10 dodatkowych tomów DB?
Doliczyłem już te nowe DB Super, bo też są od JPF
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.547
Posty: 660
Mangi gry i koszulki
Pracowity Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 1.045
Posty: 16
W gimnazjum trochę się biliśmy, co ciekawe gdy chodziłem do lepszej szkoły, solówki były najrzadziej co dwa tygodnie - gdy przeniosłem się do takiej o ciężkiej renomie - przez cały rok tylko dwie, bo każdy się bał, że ktoś będzie na niego czekał z kolegami pod szkołą xD no ale wracając do tematu.
Najgorsza była nie sama walka, a oczekiwanie, kibel co chwila i stres. Dragon Ball Z bardzo mnie odstresowywał i podnosił mi morale. Oczywiśćie, żeby ktoś mi nie wyjechał, techniki tak nie podpatrywałem xD NIe wiem dokładnie jaki mechanizm psychologiczny tu zadziałał, ale bardzo mi pomogło
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kiedyś pytałem w tym temacie o puzzle z DB, od tamtego czasu kilka się pojawiło na polskim rynku, a parę dni temu nawet jakieś od Cenegi dla "gamerów": https://goodlootpuzzle.cenega.pl/.

Obraz

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Clouudy Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 23
Dni na forum: 996
Posty: 5
Pendrive, Album z Kartami Chio, Kolorowanki XD, Tapetę Na Pc i Telefonie
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.547
Posty: 660
Ostatnio doszły oryginalne 42 tomy DB
tronk21 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 36
Dni na forum: 2.255
Plusy: 1
Posty: 55
Skąd: Białystok
Obraz

Uaktualniona kolekcja! Sporo się zmieniło.

Z dolnej półki nic, bo polskie tomy i amerykańską "Dragon Ball Daizenshũ: The Complete Illustrations" jak miałem tak mam.

Na górnej półce są 2 zmiany. Jedna to kompletny "BIG BOX" po prawej! A druga jeszcze lepsza, bo Shõnen Jump z pierwszym rozdziałem Dragon Ball'a (nr 51 z 1984 roku).

No i środkowa półka najważniejsza! Kolekcja kaset zmieniła się diametralnie. Wtedy miałem tylko 29 kaset z Dragon Ball'a. Teraz mam 65! Trochę przybyło...

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio zmieniony przez tronk21: 07.05.2022, 11:23
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Tronk21, wrzuć obrazek raz jeszcze bo nie wczytało go, a masz super kolekcję i fajnie byłoby się jej przyjrzeć lepiej
tronk21 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 36
Dni na forum: 2.255
Plusy: 1
Posty: 55
Skąd: Białystok
Indiger napisał(a):
Tronk21, wrzuć obrazek raz jeszcze bo nie wczytało go, a masz super kolekcję i fajnie byłoby się jej przyjrzeć lepiej
Hmm, chyba wiem o jakim problemie mówisz. Na Google Chrome mi też nie wyświetla moich obrazków. Albo użyj Mozilli Firefoxa i wtedy pokazuje obrazek od razu. A jak chcesz na Google Chrome to kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonkę porwanego obrazka i wybierz "Otwórz grafikę w nowej karcie". Wtedy zobaczysz. Tak czy siak obrazek tam jest. I dzięki za komplement! Zbierałem te rzeczy przez 11 lat!

EDYCJA: Nieważne. Problem naprawiony. Założyłem konto na imgur. Tak przypuszczałem, że to pomoże.
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Ale Shounen Jumpów nazbierałeś! Ten z pierwszym rozdziałem DB już teraz musi być wart niezłą sumkę. Czym jest ten Big Box na górnej półce? Pierwszy raz się z nim spotykam.
Co do kaset, bo tak pobieżnie śledzę temat z Twoimi wpisami. Na tych kasetach jest nagrana cała ścieżka dźwiękowa z filmów czy tylko same dialogi? Kaset jest o wiele więcej niż filmów. Co więc znajduje się na reszcie, jeśli mógłbyś po krótce opowiedzieć?
VIZ nie robi dodruków i ciężko ten artbook dorwać za jakieś normalne pieniądze. Na szczęście w Visual History, który wydali są te same grafiki.

PS. Superki nie uznajesz?
tronk21 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 36
Dni na forum: 2.255
Plusy: 1
Posty: 55
Skąd: Białystok
Ten pierwszy rozdział w Shõnen Jumpie jest teraz warty około 10000 zł na eBayu. Ja go kupiłem za 2500 zł (z wszystkimi kosztami wysyłkowo-celnymi 3500 zł).

Big Box to zestaw zawierający: płytę CD z dźwiękiem do odcinków 229 i 237 w super jakości, kasetę z wersjami karaoke openingu 2, endingu 2 i "Dragon Power ∞", 2 scenariusze do odcinków (229 i 237) oraz mini-ring turniejowy z wycinanymi postaciami.

Na kasetach drama z filmami jest nagrana cała ścieżka dźwiękowa z filmów, ale się różni co nie co od dźwięku na samych filmach. Opisałem dokładnie te różnice na innym wątku. Kasety drama są tylko do filmów 1, 2, 4, 6 i 11 (ta ostatnia jest nieobecna na moim wątku, bo dźwięk z niej niczym się nie różni od dźwięku z filmu). Reszta kaset to głównie kasetowe wersje albumów Hit Song Collection 1-17 (18stej części nie posiadam) i inne rzeczy jak na przykład single z endingami do filmów i singiel z openingiem i endingiem do oryginalnego Dragon Ball'a oraz openingiem 2 i endingiem 2 do DBZ. Są jeszcze 3 kasety z muzyką Shunsuke Kikuchi'ego. Nawet mam soundtrack'a z Super Butõden! Jest też Hit Song Collection i Complete Song Collection z oryginalnego DB. No i jedna kaseta drama do DB (nie do filmu, tylko do oryginalnego anime). Nie zapominajmy też o albumie "Akira Toriyama: The World"! Generalnie mam od groma kaset.

GT i Super to według mnie nie są serie, które mógłbym określić jako "prawdziwy Dragon Ball". Nie mają tego czegoś! Tego wesołego ducha Toriyamy... GT oglądałem parę razy, a Super raz i już pewnie żadnej z tych serii ponownie nie obejrzę. Jedyne kreatywne dzieło utworzone po Dragon Ball Z, które jest warte uwagi to "Battle of Gods". Taka jest moja opinia. Także w skrócie - nie, Superki nie uznaję, ale wielu innych rzeczy też nie. "Najczystszy" Dragon Ball to oryginalna manga oczywiście, ale adaptacja anime ma swoje zalety i ją jak najbardziej uznaję.

Jedynych rzeczy, których nie oglądałem to filmu DB Super: Broli i najnowszego filmu (wyszedł on w ogóle?). Rzucę okiem, ale nie liczę na wielkie widowisko.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
tronk21 napisał(a):
Rzucę okiem, ale nie liczę na wielkie widowisko.
A Dragon Ball to w ogóle „wielkie widowisko”? Pewnie gdybym dziś pierwszy raz obejrzał Smocze Kule, to nie wywarłyby na mnie żadnego wrażenia, a wręcz wrzuciłbym je do worka z innymi tasiemcowymi bijatykami. Patrzymy na DB przez pryzmat dzieciństwa, dlatego go gloryfikujemy. Żona się ze mnie śmieje, jak się wzruszam na DB…

Żeby już nie było, że offtopuję, to troszkę się bawię lego i od paru lat do kolekcji wrzucam od czasu do czasu trochę chińskich podrób. Mam sporo figurek z Dragon Balla, ale nie chce mi się robić zdjęć. Można wyrwać na aliexpressie czy shopeem po mniej niż 3 złote za sztukę, na wyprzedażach nawet za 89 groszy targałem. Jakość? Dawne lego to to nie jest, ale zależnie od firmy plastik bywa bardzo zbliżony do obecnych wypuszczek wiodącej marki klocków, nadruki, „osprzęt” i elementy ze szczegółami i „pomyślunkiem” daleko lepsze niż to, co oferują Duńczycy.

Przykładowa rycina na podstawie firmy kopf, która robi chyba najlepsze jakościowo figi, po niej plasowałbym xinh i pogo.

Obraz
Oczywiście mowy nie ma o jakiejkolwiek kontroli jakości, więc dwie takie same figurki tego samego producenta mogą diametralnie odbiegać od siebie jakością. Mam dwa takie same Beerusy i Whisy, Beerusy są niemal identyczne, natomiast jeden Whis ma mnóstwo śladów po formie i słabszy nadruk na ryjcu, drugi ma pogięty kijaszek. Zdarza się też, że spakują bez jednej dłoni/ramienia itp. Kitajce raczej zwracają kasę, jak coś jest nie tak, chociaż korzystałem z refunda tylko, kiedy poczta posiała paczki (polecam paczkomatu InPostu, of course).

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Forum DB Nao » » » Co macie z DB
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook