Cienie północy
Informacje

Dragon Ball

INFORMACJE
-
MIEJSCA I ORGANIZACJE -- RED RIBBON
Nazwa w oryginale
赤いリボン
Akai Ribon
Reddo Ribon
 
Pierwsze pojawienie się
Manga: odcinek 55
Anime: DB odcinek 31
 
Logo
 
Opis

Red Ribbon była to kiedyś najsilniejsza oraz najliczniejsza armia na całej Ziemi. Została ona stworzona na polecenie Doctora Gero, zaś jej dowódcą został niezbyt wysoki Red Sosui. Zbierał on Smocze Kule, ale, co się później okazało, jedynie po to, żeby stać się wyższym, a nie żeby armia objęła władzę nad światem, gdyż uważał, że ona nad Ziemią i tak już panowała. Jednak głównodowodzący nigdy nie zrealizował swego planu.

Armię Red Ribbon znał chyba każdy człowiek, a kiedy zobaczył kogoś należącego do niej, to zaraz uciekał. Nawet Kuririn, gdy usłyszał, że to właśnie ona goni Son Goku, nieźle się wystraszył. Słyszano o niej nawet w Penguin Village, daleko oddalonej wyspie, którą zamieszkiwała Arale z przyjaciółmi.

 
Położenie

Kwatera główna armii Red Ribbon znajdowała się spory kawałek od wieży Karina i Rajskiego Pałacu. Była ona otoczona wielkim lasem i górami, by nikt niepożądany nie mógł jej łatwo znaleźć. Poza tym, i tak posiadała niesamowicie potężny system alarmowy. Kiedy tylko zbliżał się do niej wróg, już z gór, a później z lasu startowały rakiety, duża ich ilość, jedna po drugiej. Żaden normalny Ziemianin nie przeżyłby takiego ataku.

Armia miała także swoje mniejsze kwatery na całej planecie, głównie w miejscach, gdzie znajdowały się Smocze Kule, na przykład na wyspie, niedaleko groty piratów.

 
Zdjęcia kwatery głównej
 
Opisy najwyżej postawionych członków i przebieg walk (chronologicznie)

Silver, Srebrny

Generał. Pierwsza poznana osoba z armii Red Ribbon. Gdy zauważył na niebie Goku na chmurce Kintoun, wystrzelił w niego rakietę. Chmurka znikła, jej właściciel pomyślał, że została zlikwidowana, ale, co się później okazało, nic jej nie było. Silver był całkiem szybki, zabrał małemu z rąk worek z kulami, ale ten zaraz go miał z powrotem. Został łatwo pokonany, leżał już po dwóch ciosach, a później Red Sosui skazał go na śmierć.

Mettalic, Metalik

Sierżant. Bardzo silny i szybki robot, sprawił nieco kłopotów. Znajdował się na drugim piętrze Wieży Muskułów, siedziby generała Białego. Został pokonany oczywiście przez Son Goku. Początkowo, z powodu Kamehamehy, odpadła mu głowa, a niedługo potem niespodziewanie wyczerpały mu się baterie.

Purple, Purpurowy

Starszy sierżant. Z nim zmierzył się, na trzecim piętrze wieży, Son Goku, kiedy wygrał z Metalikiem. Jest on wojownikiem ninja. Jego najlepszą techniką jest ukrywanie się - zwykle pod płachtami, umie szybko biegać, czy rzucać shurikenami. Tylko w anime - po pokonaniu generała Białego, Purpurowy chciał jeszcze ukraść Son Goku Smocze Kule, ale mu się to nie udało.

Jinzo Ningen 8, Android numer 8, Ósemek

Cyborg ten miał pokonać i zabić Son Goku, po tym, jak Purpurowy sobie nie radził. Jednak Jinzo Ningen 8 w przeciwieństwie do innych nie cierpiał żadnej, jakiejkolwiek przemocy, toteż odmówił. Mały Goku uratował go od zlikwidowania, i po niedługim czasie obaj się zaprzyjaźnili, a robot zamieszkał w pobliskiej wiosce.

Buyon, Potwór

Walczył z Goku i Jinzo Ningen 8 na tajemniczym czwartym piętrze Wieży Muskułów. Jest ogromny, i przypomina różową galaretę. Son Goku nie mógł pokonać tej bestii, gdyż każdy cios był nieskuteczny, za każdym razem się odbijał. W końcu chłopiec wymyślił plan. Zrobił otwór w ścianie wieży, i wtedy zimne powietrze zamroziło potwora, a po chwili Son Goku jednym ciosem go rozwalił.

White, Biały

Generał. Porwał on szefa wioski, w której okolicy znajdowała się Smocza Kula, i uwięził go w wieży. Zawsze działał siłą i podstępem. W jego wieży znajdowali się Jinzo Ningen 8, bestia Buyon, Purple oraz Mettalic i paru szeregowców. Po tym jak strzelił z rakietnicy w tył głowy Goku, Ósemek jednym uderzeniem wyrzucił z wieży.

Blue, Niebieski

Generał. Posiada nadprzyrodzone zdolności, dzięki którym mógł bez problemu unieruchomić prawie każdego przeciwnika. Walczył z Goku i Kuririnem w wielkiej grocie piratów. Z oboma sobie poradził, ale na widok myszy, przestraszył się i Goku jednym uderzeniem go pokonał. Po zawaleniu jaskini trafił do Pingwinówka, ale Aralka tak go urządziła, że wylądował wśród piramid. Zdobył Smoczy Radar, ale i tak żeby nie zginąć musiał pokonać Tao Pai Paia, co mu się nie udało.

Yellow, Żółty

Pułkownik. Bardzo króciutko występował. Miał za zadanie zdobyć Smoczą Kulę, która znajdowała się na Świętej Ziemi Karin. Porwał on małego Upachiego, synka Bory, który to nie chciał oddać kuli. Zagroził, że go zabije, jeśli ten nie będzie słuchał. Jednak akurat zjawił się Son Goku i jednym uderzeniem zniszczył samolot pułkownika Żółtego, a jego samego wyrzucił daleko w powietrze.

Violet, Fioletowa

Pułkownik. Po tym, jak armia zdobyła radar Goku, Fioletowa szybko znalazła jedną ze Smoczych Kul i dostarczyła do bazy. Tylko w anime - podczas zamieszania, które to wybuchło z powodu ataku Son Goku na kwaterę główną Red Ribbon, ukradła pieniądze ze skarbca - należące do całej armii, po czym odleciała samolotem.

Red Sosui, Czerwony

Marszałek. To on dowodził całą wielką armią Red Ribbon. Jednak został zabity od kuli z pistoletu przez swojego adiutanta Czarnego. Red Sosui zbierał Smocze Kule, aby stać się wysokim, a nie żeby opanować świat, gdyż uważał, że to i tak się stanie, prędzej czy później.

Black, Czarny

Adiutant, marszałek. Zawsze znajdował się przy marszałku Czerwonym. Gdy dowiedział się, po co ich żołnierze zbierają Smocze Kule i narażają swoje życie, zabił dowódcę i sam objął stanowisko marszałka. Pod koniec walczył z małym Son Goku w dosyć silnym robocie z rakietami atomowymi, ale oczywiście jak każdy jego poprzednik przegrał.

Doctor Gero, Doktor Żiro

Szalony naukowiec, ujawnił się dopiero w drugiej serii. Tworzył dla Red Ribbon różnego rodzaju cyborgi czy roboty. On później skonstruował między innymi potężnego Seru. Został zabity przez swoje dzieło - Jinzo Ningen 17.

 
autor: *Shounen

<- powrót

RED RIBBON -- MIEJSCA I ORGANIZACJE
-
INFORMACJE
Informacje ►
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker