Cienie północy
Informacje

Dragon Ball

Informacje » Miejsca i organizacje » Pałac i wojownicy Uranai Baby
Pierwsze pojawienie się
Manga: odcinek 98
Anime: DB odcinek 69
 
O co chodziło

Son Gokū i jego przyjaciele nie wiedzieli w pewnym momencie (po zlikwidowaniu armii Red Ribbon), gdzie znajduje się ostatnia Smocza Kula, gdyż Smoczy Radar jej nie wykrywał. Była ona im potrzebna, gdyż chcieli ożywić ojca małego Upy, którego zabił Tao Pai Pai, płatny morderca, wynajęty przez armię.

Kame sennin polecił im więc, by zapytać się o to Wróżki Jagi - Uranai Baby. Ona posiada dar jasnowidzenia, toteż na pewno zdoła im pomóc. Kiedy już dolecieli do jej pałacu, dowiedzieli się, że za jedną usługę u niej, trzeba zapłacić sporo pieniędzy (dokładnie 10 000 000 zeni), albo pokonać jej pięciu bardzo silnych wojowników. Nasi bohaterowie wybrali oczywiście tę drugą opcję, gdyż nie byli w posiadaniu tak wielkiej ilości kasy.

Co się później okazało, stara Uranai Baba lewitująca na swojej magicznej kuli, była siostrą Boskiego Miszcza.

 
Położenie i wygląd Pałacu

Pałac Uranai Baby położony jest gdzieś na pustyni, ale na wodzie. Składa się z paru głównych pomieszczeń. Pierwsze jest małe "powitalne", w którym nowoprzybyłych obsługuje unoszący się duch w kapeluszu. Następnie krótki pomost prowadzi do większego, w którym można się spotkać z Wróżką Jagą. Po lewej i prawej od tego miejsca, za małymi pomostami, znajdują się jakieś małe piramidki. Na wprost natomiast, także za pomostem, umiejscowiony jest okrągły ring dla walczących. Jeszcze dalej widzimy spore pomieszczenie, w którym jest Czarci Kibel.

 
Zdjęcie Pałacu
 
Wojownicy i przebieg walk
Dracula Man, Drakulak, Wampir

Wampir, którego pierwszym przeciwnikiem był Kuririn. Dracula wypił trochę krwi Ziemianina (z jego głowy), po czym ten zeszedł z ringu.

Następnymi jego przeciwnikami byli mali Puar i Upa. Upa najadł się przed walką czosnku i potem stanął w kształcie krzyża, co spowodowało, że niemogący wytrzymać Dracula transformował się w nietoperza i szybko zaczął uciekać, ale wtem powstrzymał go Puar zamieniony w dłoń i ostatecznie Drakulak wpadł do wody, przegrywając tym samym walkę.

 
Suke-san, Niewidkowski

Niewidzialny przeciwnik, który mierzył się z Yamuchą. Bez problemów zadawał mu ciosy, podczas gdy Yamucha był bezsilny. Nikt go nie mógł zauważyć, toteż Kuririn wpadł na pewien plan i powiedział Son Gokū, by zaraz przyprowadził Bulmę i Kame sennina. Kiedy byli oni już na miejscu, Kuririn ustawił przybyłych w odpowiednich pozycjach, i w pewnym momencie jednym zamachem ściągnął szybko bluzkę dziewczyny, odkrywając tym samym jej piersi. Wtedy Kame sennin, stojący przed nią, dostał silnego krwotoku z nosa i opryskał nim Niewidkowskiego, który momentalnie stał się cały czerwony. Gdy już go wszyscy widzieli, poddał się.

 
Miira-kun, Mumiarz, Mumia

Walka z nim odbywała się w miejscu zwanym Czarci Kibel - na wąskiej powierzchni, pod którą znajdowała się gorąca fosa. Mumiarz był bardzo silny i zwinny. Pierwszym przeciwnikiem był Yamucha, który po niedługiej walce poddał się.

Wtedy na pole walki wszedł Gokū. Walka ta trwała dosyć krótko, wojownik Uranai Baby stracił przytomność po kilku ciosach malca.

 
Akkuman, Biesicz, Diabeł

Czwartym przeciwnikiem był prawdziwy diabeł. Akkuman, po krótkiej walce, aby pokonać Gokū wykorzystał niezawodną (do tego czasu) technikę Akumaitokosen. Polegała ona na tym, że nawet najmniejsze zło siedzące w sercu dowolnej istoty, rosło w jego wnętrzu, aż w końcu całe ciało eksplodowało. Ale że Gokū nie miał ani odrobiny złych myśli, nic się nie stało. Wkrótce zadał jeden cios Akkumanowi i całkiem łatwo wygrał pojedynek.

 
Son Gohan, Son Gohan, Son Gokan

Ostatnim wojownikiem był przyszywany dziadek Gokū, Son Gohan. Pojedynek odbywał się na zwykłym ringu, tym co z Suke-san i Draculą. Gohan miał założoną maskę, by go od razu nie rozpoznano, a nad głową aureolkę, która oznaczała, iż przybywa z Zaświatów. W pewnej chwili wykorzystał technikę Kamehameha, co wszystkich bardzo zaskoczyło, gdyż mało który wojownik ją znał. Gdy wydawało się, że uczeń Boskiego Mistrza ma wygraną w kieszeni, starzec niespodziewanie chwycił malca za ogon, jego słaby punkt, i mocno ścisnął. Wkrótce go wyrwał (chyba przez pomyłkę), a następnie się poddał i zdjął maskę. Son Gokū oczywiście zaraz rozpoznał dziadka i aż się rozpłakał ze szczęścia, że mógł go znowu zobaczyć.

 
autor: *Shounen

<- powrót
Informacje ►
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker