Informacje

Dragon Ball

INFORMAJCE
-
ODCINKI TELEWIZYJNE -- DRAGON BALL Z -- 241-260

W tym dziale znajdują się raczej szczegółowe opisy wszystkich odcinków trzech serii Dragon Balla, a także ich tytuły oryginalne, jak i polskie, jak i oryginalne przetłumaczone na angielskie. Życzymy do miłego czytania.


DRAGON BALL | DRAGON BALL Z | DRAGON BALL GT

INFORMACJE OGÓLNE
001-020 | 021-040 | 041-060 | 061-080 | 081-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160
161-180 | 181-200 | 201-220 | 221-240 | 241-260 | 261-280 | 281-291

Schemat przedstawiania odcinków
Numer odcinka [Data wydania]

a) Tytuł japoński (romaji)

b) Tytuł japoński (kanji)

c) Tytuł japoński przetłumaczony na angielski

d) Tytuł polski

Szczegółowy opis odcinka


Odcinek 241 [28.09.1994]

a) Goten Torankusu Zensekai ni Shimei Tehai

b) 悟天 トランクス全世界に指名手配

c) Buu destroys a city, Kibito heals East Kaioshin, they find Son-Gohan

d) Poszukiwani: Trunks i Son Goten

Kibito, który niedawno odzyskał życie dzięki Shen-Ronowi, szukał East Kaioshina. W pewnym momencie wyczuł jego obecność i poleciał w jego stronę. Tymczasem Kaioshin padł na ziemię ze zmęczenia. Buu i Babidi wylądowali w środku ulicy. Potem demon wszedł do sklepu ze słodyczami i zjadł wszystkie ciastka, po czym przeszedł do innego pomieszczenia i zaczął wchłaniać torty. Budynek, w którym był Babidi i Buu otoczyła w pewnej chwili policja. Kiedy wrogowie wyszli, policjanci do nich strzelali. Oczywiście nic to nie dało. Tymczasem Kibito wciąż szukał wszędzie East Kaioshina. W pewnej chwili znalazł na trawie martwego jelenia. Niedaleko obok znalazł przyjaciela. Od razu położył na nim dłoń i uleczył z ran. Wkrótce obaj odlecieli, by poszukać Son-Gohana. Buu i Babidi zmierzali przed siebie. East Kaioshin powiedział, że Son-Gohan mógłby pokonać groźnego demona. Kibito i Kaioshin znaleźli leżącego Saiya-jina. Po kilku sekundach wszyscy trzej teleportowali się na glob Kaioshinkai. Tymczasem w Rajskim Pałacu, Son-Goku powiedział wszystkim, że Son-Goten i Trunks ciągle żyli, zaś Son-Gohan i Vegeta nie mieli tego szczęścia. Nagle z pałacu wyszedł Karin i powiedział, że przy Buu, Freezer i Seru to bułka z masłem. Gdy Mister Popo miał obudzić małych Saiya-jinów, Babidi zaczął mówić telepatycznie do wszystkich mieszkańców Ziemi. Powiedział, że szukał on Trunksa, Son-Gotena i Piccolo. Potem Buu uniósł ludzi z jakiegoś miasta, a później zamienił ich w cukierki i zjadł.


Odcinek 242 [12.10.1994]

a) Gohan Fukkatsu!! Kaioushin no Himitsu Heiki!?

b) 悟飯復活界王神の秘密兵器!?

c) Buu terrorizes city, Trunks and Son-Goten regain consciousness

d) Święty Miecz Królestwa Bogów

Babidi mówił telepatycznie, że jeżeli Piccolo, Son-Goten i Trunks nie pokażą się, to Buu wszystkich zabije. Po jakimś czasie demon nabrał powietrza, po czym wypuścił, niszcząc w ten sposób całe pobliskie miasto. Tymczasem Trunks i Son-Goten spali na łóżku w Rajskim Pałacu. Babidi powiedział na koniec, że jeśli ktoś będzie chciał mu coś przekazać, to niech wymówi tylko jego imię. Nagle organizatorzy Tenkaichi Budokai powiadomili wroga, jak się nazywają tamci trzej wojownicy. Piccolo chciał poddać się Ma-jinowi, ale Son-Goku powiedział mu, że musi on nauczyć małych techniki Fusion Dance. Trunks się tymczasem obudził. Później wstał również Son-Goten. Obaj nie wiedzieli skąd się tam wzięli. Niedługo potem wyszli z pokoju i pobiegli. Tymczasem Mister Popo zauważył, że w łóżku, w którym powinni leżeć Saiya-jinowie, bylo pusto. East Kaioshin, Kibito i nieprzytomny Son-Gohan znajdowali się już na bardzo odległej od Ziemi planecie. Kibito uzdrowił Saiya-jina. Kaioshin powiedział im, że Son-Gohan ma wyciągnąć miecz zwany Z Sword ze skały i nim pokonać wroga. Trunks i Son-Goten jedli jedzenie. W pewnej chwili znalazł ich Mister Popo. Potem małych zobaczył także Son-Goku. Tymczasem Kibito zmienił ubranie Son-Gohana na podobne do swojego. Po jakimś czasie East Kaioshin, Kibito i Son-Gohan byli już obok miecza, który to był mocno wbity w skałę. Son-Goku powiedział Trunksowi i Son-Gotenowi, że Vegeta i Son-Gohan zginęli.


Odcinek 243 [19.10.1994]

a) Nuketaaa!! Densetsu no Zetto Soodo

b) 抜けたァ~!!伝説のゼットソード

c) Son-Gohan withdraws the legendary sword, Buu destroys more cities

d) Spotkanie dwóch sił

Son-Gohan złapał dłońmi Z Sword. Obok niego stali Kibito i East Kaioshin. Saiya-jin próbował wyciągnąć miecz, ale niestety nie zdołał, oręż nawet nie drgnął. Więc syn Son-Goku zamienił się w Super Saiya-jina i ponownie chwycił miecz. Po wielu wysiłkach broń wyszła ze skały. Z Sword był bardzo ciężki. Nawet Son-Gohan miał problemy z poruszaniem go. Później dał miecz do rąk Kibito, a kiedy ten go złapał, oręż od razu opadł na ziemię. Kibito potem jeszcze chciał go podnieść, lecz nie zdołał. Tymczasem Son-Goku wyjaśniał Son-Gotenowi i Trunksowi, co trzeba zrobić, aby doszło do scalenia. Potem maluchy zapytały się Saiya-jina, gdzie był, kiedy Buu walczył z Son-Gohanem i Vegetą. Son-Goku odpowiedział zgodnie z prawdą. Nagle Babidi zaczął znowu telepatycznie mówić. Niedługo potem Buu uniósł ludzi z miasta i zamienił wszystkich w tabliczki czekolady, a na koniec je zjadł. Babidi się śmiał. Gdzie indziej Mister Satan uczył się latać, dlatego był przyczepiony do sprężyn. Po jakimś czasie mistrz świata wyszedł na zewnątrz i zobaczył tam tłumy ludzi. Wołali oni do niego, by pokonał Buu oraz Babidiego. Gdzie indziej demon zniszczył kolejne miasto. Nagle Trunks i Son-Goten zaczęli mówić do Babidiego, ale zaraz przestali.


Odcinek 244 [01.11.1994]

a) Nerawareta Nishi no Miyako! Tomare Majin Buu!!

b) 狙われた西の都!止まれ魔人ブウ!!

c) Buu wreaks havoc, Son-Goku attempts to stop Buu

d) Szantaż

Son-Goku zapytał Trunksa i Son-Gotena, czy umieli zamienić się w Super Saiya-jinów. Mali odpowiedzieli, że tak, po czym osiągneli wyższy poziom. Cały Rajski Pałac zaczął drżeć. Son-Goku powiedział Trunksowi, by obniżył trochę poziom mocy, żeby miał taki sam jak Son-Goten, gdyż inaczej nie było można się scalić. Nagle do pomieszczenia weszła Bulma. Potem wyszła przygotować coś do jedzenia. Tymczasem Mister Satan mówił tłumom ludzi, że pokona złego Buu, ale wtedy musiał trenować. Gdzie indziej Babidi patrzył, jak Buu niszczył kolejne miasta. Nagle matka Ikose i Idaasy powiadomiła telepatycznie Ma-jina, że Trunks mieszkał na południu od jego aktualnej pozycji. Kiedy Bulma i inni usłyszeli o tym od Babidiego, Son-Goku powiedział Trunksowi, by leciał natychmiast do Capsule Corporation po Dragon Radar. W niedługim czasie mały wyskoczył w dół. Buu z Babidim na plecach leciali bardzo szybko przed siebie, niszcząc wszystko po drodze. Nagle przed nimi niesodziewanie zjawił się Son-Goku. Saiya-jin powiedział przeciwnikom, że Trunks i Son-Goten postanowili przygotować się do walki z Buu. W pewnej chwili Babidi rozkazał silnemu demonowi, by pokonał przeciwnika. Nagle Son-Goku zamienił się w Super Saiya-jina 2.


Odcinek 245 [09.11.1994]

a) At'to Odoroku Daihenshin!! Suupaa Saiyajin Surii

b) アッと驚く大変身!!超サイヤ人3

c) Son-Goku turns Super Saiya-jin 3, Son-Goku fights Buu

d) Ktoś tu chyba blefuje

Super Saiya-jin 2 Son-Goku się uśmiechał. Buu i tak się nie bał. Piccolo, Bulma i reszta oglądali walkę w myślach, dzięki Babidiemu. Tymczasem Trunks zatrzymał się i stał w bezruchu. Son-Goku to wyczuł i przypomniał mu, by leciał szybko po radar. W pewnej chwili Son-Goku przestał być już Super Saiya-jinem. Jego włosy stały się z powrotem czarne. Później przeszedł na wyższy poziom. Po chwili na kolejny, aż w końcu zaczął przemieniać się w jeszcze wyższy, którego nikt jeszcze nie osiągnął. Wszyscy wyczuli jak jego moc rosła. North Kaio-Sama także oglądał Son-Goku. Trunks zatrzymał się, ale po sekundzie leciał dalej. Tenshinhan, Chaoz i inni mieszkańcy Ziemi poczuli trzęsienie ziemi spowodowane przez Super Saiya-jina. Nagle złote włosy Son-Goku wydłużyły się tak bardzo, że sięgały do pasa. Wokół jego ciała pojawiały się wylądowania elektryczne, zaś jego brwi zniknęły. Moc tego Saiya-jina była tak olbrzymia, że dochodziła nawet do Kaioshinkai, gdzie nigdy nie dobiegały żadne wibracje. East Kaioshin od razu wiedział, że jest to energia Son-Goku. Tymczasem Trunks doleciał do dziadków. Zapytał się ojca Bulmy, gdzie znajdował się Dragon Radar. Super Saiya-jin 3 zaatakował przeciwnika. Bez problemów zadawał mu ciosy. W końcu rzucił go w jakiś budynek. Mimo wielu ciosów Son-Goku, Buu nic się nie stało. W pewnej chwili wróg wykorzystał technikę Renzoku Energy Dan, którą zwykle używał Vegeta. Po jakimś czasie obaj przeciwnicy stali już naprzeciw siebie. Trunks i Burifu-Hakase szukali radaru. Son-Goku znowu zaatakował wroga.


Odcinek 246 [16.11.1994]

a) Bai Bai ˇ Babidi!! Majin Buu Hangyaku

b) バイバイ・バビディ!!魔人ブウ反逆

c) Son-Goku fights Buu, Buu knocks off Babidi's head

d) Bu Bu się buntuje

Son-Goku walczył z prawie niepokonanym przeciwnikiem. Niestety nie mógł pokonać go w żaden sposób. Tymczasem Trunks wraz z Burifu-Hakase szukali wszędzie Dragon Radaru. Buu i Son-Goku bili się bardzo szybko. Demon nie zranił przeciwnika, przez co się denerwował. Kuririn, Piccolo i reszta oglądali walkę. Nagle Bulma przypomniała sobie, że radar zostawiła w samolocie, dlatego Trunks nie mógł go znaleźć. Po chwili Videl wyjęła telefon komórkowy, by zadzwonić do Capsule Corporation i powiedzieć o Trunksowi o radarze. North Kaio-Sama mówił Son-Goku, by zszedł na niższy poziom, gdyż wtedy zużywał dużo energii i będzie musiał szybciej wrócić w Zaświaty. Trunks dowiedział się już od Bulmy, gdzie powinien być Dragon Radar. Silny Son-Goku wystrzelił w przeciwnika potężny pocisk Chi. W brzuchu Buu zrobiła się dziura, ale po chwili demon się zregenerował. Później nieprzyjaciel wykorzystał technikę Kamehameha i wystrzelił pocisk. Na szczęście Saiya-jin odbił go. Tymczasem Son-Gohan próbował opanować ciężar miecza, którym miał pokonać wroga. Gdzie indziej ojciec Bulmy rzucił Hoi-Poi na ziemię i szybko pojawił się samolot. Trunks nie czekając wszedł do niego, wziął radar, po czym odleciał do swoich. Son-Goku to zauważył i przestał być już Super Saiya-jinem. Potem powiedział Buu, że po trzech dniach spotka Son-Gotena i Trunksa. Później teleportował się do Rajskiego Pałacu. Babidi zaczął wyzywać Buu, bo nie pokonał Son-Goku. Wtedy wróg złapał małego za szyję, tak mocno, by nie mógł wypowiedzieć zaklęcia zamykającego go w kuli. Son-Goku pojawił się w Rajskim Pałacu, natomiast Buu oderwał Babidiemu głowę.


Odcinek 247 [23.11.1994]

a) Mecha Kakko Warui!? Tokkun Henshin Poozu

b) メチャカッコ悪い!?特訓変身ポーズ

c) Son-Goten and Trunks are shown how to perform the Fusion Dance

d) Songo musi wracać

W pewnej chwili groźny Buu oberwał głowę Babidiemu. Tymczasem Son-Goku, Piccolo, Kuririn i reszta znajdowali się w Rajskim Pałacu. Po chwili demon znalazł jakieś duże miasto, którego jeszcze nie zniszczył. Więc od razu rozwalił kilka budynków. Uranai Baba powiedziała tymczasem do Son-Goku, żeby już za pół godziny wracał w Zaświaty. Trunks ciągle zmierzał z Dragon Radarem w stronę przyjaciół. Gdzie indziej Son-Gohan uczył się władać ciężkim mieczem. Nagle Trunks był już przy wieży Karina, a w niedługim czasie w Rajskim Pałacu. Tymczasem Buu rozwalił helikopter, który to za nim leciał. Son-Goku zaczął przekazywać Son-Gotenowi i Trunksowi tajemnicę techniki Fusion Dance. Nieprzyjaciel zniszczył kolejne miasto.


Odcinek 248 [30.11.1994]

a) Jaa na Minna!! Gokuu Ano Yo ni Kaeru

b) じゃあな みんな!!悟空あの世に帰る

c) Son-Goten and Trunks train at the Fusion Dance Buu builds a house

d) Czas się rozstać

Son-Goku oraz Piccolo pokazali małym Trunksowi i Son-Gotenowi, co należy zrobić, aby technika Fusion Dance zadziałałą. Po sekundzie maluchy spróbowały się scalić, ale oczywiście nie wyszło im to. Gdzie indziej Buu ciągle wszystko niszczył. Nagle gruby demon zamienił gromadkę ludzi w kamienie, zbudował z nich dom, umył się i poszedł spać. Gdy już się wyspał, poleciał zniszczyć kolejne domy. Nagle Son-Goten i Trunks powiedzieli, że chcieliby zobaczyć, jak wyglądał Son-Goku w stanie Super Saiya-jina 3. Więc ten zamienił się w ten trudny do osiągnięcia poziom Saiya-jina. Kiedy wrócił już do zwykłego, zjawiła się Uranai Baba i powiedziała wszystkim, że Son-Goku musiał w tamtej chwili wracać do świata umarłych. Saiya-jin pożegnał się z prawie wszystkimi i odleciał. Tymczasem Buu ciągle niszczył wszystkie budynki. Gdzie indziej Son-Gohan nauczył się w nareszczie władać mieczem zwanym Z Sword.


Odcinek 249 [07.12.1994]

a) Gohan wa Doko Da!? Kaioushinkai no Moutokkun

b) 悟飯はどこだ!?界王神界の猛特訓

c) Son-Goku meets up with Son-Gohan, Piccolo trains Son-Goten and Trunks

d) Rozstania i powroty

Son-Goku leciał za Uranai Babą do Enmy-Daio. Kiedy dolecieli, Saiya-jin zapytał się go, czy widział w Zaświatach Son-Gohana. Enma-Daio odpowiedział, że nie widział go tam. Po chwili Son-Goku zaczął mówić sam do siebie i teleportował się na Kaioshinkai, gdyż tam wyczuł moc syna. Son-Gohan o mało, co nie obciął głowy ojcu, który nagle pojawił się obok jego miecza. Potem Son-Goku powiedział synowi, że Buu zabił już miliony ludzi. Po chwili wziął do rąk Z Sword. Minął jeden dzień. Piccolo obudził Trunksa i Son-Gotena. Trunks powiedział do Namek-jina, że chce zobaczyć jeszcze raz ruchy techniki Fusion Dance. Więc Piccolo i Kuririn pokazali je Trunksowi. W telewizji mówili, że Buu zabił już około 1/3 wszystkich Ziemian. Nagle demon ujrzał niewidomego chłopca. Po chwili przywrócił mu wzrok. W niedługim czasie poleciał i zamienił jakiegoś człowieka w wielkie mleko, które dał później małemu. Chwilę później Buu odleciał i zniszczył kolejne miasto. Tymczasem Son-Gohan trenował za pomocą miecza. Trunks i Son-Goten ćwiczyli w Rajskim Pałacu.


Odcinek 250 [14.12.1994]

a) Uso Daro!? Zetto Soodo ga Orechatta

b) ウソだろ!?ゼットソードが折れちゃった

c) Piccolo trains Son-Goten and Trunks, Son-Goku and Son-Gohan break the Z Sword

d) Złamany miecz

Son-Goten i Trunks powtarzali bez przerwy taniec scalający. Piccolo ich ponaglał. Wkrótce chłopcy się pokłócili, który źle wykonuje technikę. Tymczasem Kame sennin, Bulma i Kuririn grali w karty. W innym miejscu zaś Son-Gohan trenował ze swoim ciężkim mieczem. Po jakimś czasie Son-Goku wpadł na pomysł, by pobawić się trochę mieczem. Rzucił więc w stronę syna ogromny głaz, którego Saiya-jin bez problemu przeciął. Potem East Kaioshin wytworzył czarny kloc z najtrwalszego materiału w Kosmosie. Tym razem miecz zawiódł, gdyż po zetknięciu z tym przedmiotem, pękł na pół. Po krótkiej rozmowie o sile Son-Gohana, odezwał się jakiś głos - był to niejaki Ro Dai Kaioshin. Wyjaśnił on wszystkim, że jest seniorem wszystkich bogów - to jego prosi się o rady. W Zaświatach, u Enmy-Daio, była wielka kolejka duszyczek. Nagle przybyli nowi, których było około miliona. Senior bogów wyjaśnił zebranym, że pewny potwór zamknął go w mieczu. Son-Goku wpadł na pomysł, żeby przetestować Ro Dai Kaioshina, toteż rzucił zaraz w jego stronę ognistą kulę. Senior się nie obronił, ale wyjaśnił, że jego moc nie tkwi w sile fizycznej. Son-Goku poprosił Ro Dai Kaioshina, by im pomógł, w zamian za co umówi go z ładną dziewczyną. Tymczasem w Rajskim Pałacu, Bulma wygrała w karty. Senior bogów powiedział zebranym, że posiada nadzwyczajną moc, dzięki której może ożywić siły drzemiące w ludziach. Potem dodał, że zwiększy moc temu, który wyrwał święty miecz ze skały. Początkowo myślał, że zrobił, to któryś z bogów, ale się mylił. Wkrótce przystąpił do specjalnego tańca, jeśli można to tak nazwać, by w ten sposób spotęgować moc Gohana. Son-Goku postanowił się tymczasem zdrzemnąć. Son-Goten i Trunks wciąż wykonywali Fusion Dance. Piccolo powiedział, że nadeszła chwila prawdy i zaraz malcy będą musieli się scalić.


Odcinek 251 [21.12.1994]

a) Gattai Choujin Tanjou!! Sono Na wa Gotenkusu

b) 合体超人誕生!!その名はゴテンクス

c) Son-Goten and Trunks Fusion Dance, they get it wrong a few times

d) Grzech pychy

W Rajskim Pałacu, Bulma i reszta grali w karty. Potem poszli zobaczyć, jak Son-Goten i Trunks się scalają. Kiedy już do nich dotarli, malcy zaczęli zwiększać energię, ale tak by ich poziom mocy był taki sam. Wkrótce Saiya-jinowie wykonali taniec, ale powstał nieudany wynik fuzji - gruby Gotenks. Wkrótce się on zmęczył. Piccolo wyjaśnił, że Trunks przy scalaniu nie wyprostował palca i dlatego fuzja się nie udała. Po określonym czasie Gotenks się rozpadł na dwóch Saiya-jinów. W niedługim czasie jeszcze raz wykonali specjalny taniec, ale źle złączyli palce i powstał tym razem chudy Gotenks. Kiedy fuzja się skończyła, Son-Goten i Trunks jeszcze raz się połączyli. Nareszcie powstał prawdziwy Gotenks. A jego włosy były dwukolorowe - fioletowo-czarne. Po jakimś czasie nowy wojownik odleciał, w celu pokonania złego Buu. Tymczasem na Kaioshinkai, Son-Goku dopiero się obudził. Ro Dai Kaioshin nadal wykonywał specjalne ruchy. Na Ziemi, Buu niszczył kolejne miejsca. Między innymi zlikwidował prom. Wtedy odnalazł go Gotenks, który wyzwał go na pojedynek. Zadał demonowi kilkanaście mocnych ciosów. Myślał, że pokonał już wroga, ale ten nagle wynurzył się z wody, bez żadnej rany. Zaczął bić Gotenksa, a ostatecznie wbił go w ścianę, po czym miał zamiar wysłać w jego stronę pocisk Chi. Ale wtedy do akcji wkroczyło wojsko. Oczywiście nie zdołali niczego zrobić przeciwnikowi, po czym Buu zmiótł ich z powierzchni. Po jakimś czasie Gotenks wrócił do Rajskiego Pałacu. Ro Dai Kaioshin nadal wykonywał swój taniec.


Odcinek 252 [11.01.1995]

a) Saishuu Heiki Shidou!? Satan wa Chikyuu o Sukuu

b) 最終兵器始動!?サタンは地球を救う

c) Mister Satan and Buu become friends

d) Senior Bogów

Buu zamieniał kolejnych ludzi w słodycze i ich zjadał. Wkrótce pojawił się Mister Satan. Ziemianie wierzyli, że on ich obroni przed potworem. Nagle odleciał samolotem. Son-Goten i Trunks mieli bardzo dużo ran. Piccolo powiedział malcom, że mają powody do dumy. Potem obaj zaczęli trenować. Tymczasem Mister Satan odnalazł dom Buu. Wziął on ze sobą torbę z przyrządami, którymi miał zamiar pokonać przeciwnika. Potem mistrz świata zaczął iść w stronę domu demona. Wkrótce został sam, wojskowi odlecieli. Szybko podszedł do mieszkania Buu, chowając się pod krzakiem. Rzucił zaraz kamień, by sprawdzić, czy Buu jest u siebie. Ale po obejrzeniu mieszkania od środka, zorientował się, że nikogo tam nie ma. Potem ujrzał, że Buu znajduje się na dachu. Demon do niego pomachał, po czym zszedł na dół. Mister Satan dał mu do skosztowania trochę czekoladek z trucizną, które demon zaraz zjadł. Potem Buu zaczął grać w GameBoya, który zaraz eksplodował. Potworowi oczywiście nic się nie stało. Potem Buu postanowił, że Mr. Satan może zostać jego niewolnikiem. Wkrótce mistrz świata zrobił sobie kilka zdjęć z potworem, na których wyglądało tak jakby Buu nie żył. W międzyczasie na Kaioshinkai, senior bogów przestał wykonywać specjalne ruchy, po czym usiadł. Potem opadł na ziemię także Son-Gohan. Ro Dai Kaioshin wyjaśnił, że Son-Gohan poczuje nową moc za 20 godzin. Tymczasem Mister Satan i Buu jedli razem kolację i się umyli.


Odcinek 253 [25.01.1995]

a) Korosu no Yameta!! Majin Buu Yoi Ko Sengen

b) 殺すのやめた!!魔人ブウよい子宣言

c) Men Men the sniper kills Buu's puppy and an old couple

d) Bu Bu ma przyjaciela

Son-Goku coś spożywa. Czeka on razem z Kibito i East Kaioshinem, aż senior bogów zwiększy moc Son-Gohanowi. Nagle mistrz zasnął, ale zaraz go obudzono. Tymczasem Piccolo powiedział malcom, by zamienili się w Super Saiya-jinów i potem scalili. Son-Goten i Trunks zaraz tak zrobili. Powstał oczywiście Gotenks w formie Super Saiya-jina. Wszyscy byli zaskoczeni. Gotenks zaraz odleciał w dół na ziemię. Piccolo poleciał za nimi, ale nie zdołał ich dogonić. Okrążyli całą Ziemię chyba z dziewięć razy. Potem czekając na Piccolo utnęli sobie drzemkę. Tymczasem jakichś dwóch ludzi ze strzelbami rozmawiało. Wkrótce Namek-jin odnalazł Gotenksa. Super Saiya-jin postanowił jeszcze raz zmierzyć się z Buu, ale za minutę ich fuzja miała się rozpaść. Kiedy dotarł już do wroga, fuzja się rozpadła. Mister Satan czytał demonowi książkę, która mu się spodobała. Potem Buu postanowił zniszczyć kilkanaście domów. Kiedy odleciał, mistrz świata, ukrył ładunek wybuchowy w mieszkaniu Buu, potem zaczął robić obiad. Nagle Buu wrócił z rannym pieskiem Bee w dłoni. Niedługo go uleczył i wypuścił na wolność, ale zwierzak nie chciał odejść. Później Mister Satan odjechał samochodem, w celu zakupu pokarmu dla psów, ale miał inny zamiar - aktywować ładunek wybuchowy okryty w mieszkaniu Buu. Ale żal mu było pieska, więc tego nie zrobił. Potem wrócił z jedzeniem dla psów. Przyjaciel demona, powiedział mu, że zabijanie ludzi jest złe, więc ten obiecał mu, że już nigdy nie zje człowieka. Ludzie ze strzelbami jadą w stronę Buu. Nagle jeden z nich postrzelił pieska Bee. Buu bardzo się tym zdenerwował. Co się teraz stanie, nikt nie mógł się domyślić.


Odcinek 254 [01.02.1995]

a) Nigero Satan!! Ikari no Majin Buu Shutsugen

b) 逃げろサタン!!怒りの魔人ブウ出現

c) Buu heals the puppy, Buu expels the evil from within

d) Cisza przed burzą

Piesek Bee leży postrzelony na ziemi. Mister Satan dostrzegł dwóch ludzi ze strzelbami. Nagle tych dwóch wystrzeliło w Buu i mistrza świata sporo pocisków z bazooki. Wściekły demon zaczął iść w ich stronę. Ale wtem Mr. Satan pokonał słabych przeciwników w oka mgnieniu. Wkrótce gruby Buu uzdrowił pieska. Wszystko to oglądali z Rajskiego Pałacu Piccolo i Dende. Buu przerobił swój dom na kształt psa. Tymczasem Ro Dai Kaioshin i Son-Gohan siedzą ciągle na przeciw siebie. Senior bogów spytał Saiya-jina, jaka jest Bulma. W mieszkaniu Buu, mistrz świata robił jedzenie. Son-Goten i Trunks przybyli już do Rajskiego Pałacu. Mr. Satan i Buu wykąpali się. Potem Ziemianin obejrzał zdjęcia, które wcześniej zrobił. Nagle do jego mieszkania wtargnął jeden z ludzi ze strzelbami. Wystawił pistolet przed siebie i wystrzelił pocisk, który trafił mistrza. Niedługo potem bardzo zdenerwowany Buu uzdrowił przyjaciela. Potem kazał Mr. Satanowi uciekać, gdyż już nie wytrzymuje. Mistrz uciekł. Wkrótce z demona wyszły wielkie opary, które złączyły się w jedną całość. I uformowały drugiego potwora - wyższego, o trochę ciemniejszej skórze. Wszyscy byli bardzo zdziwieni. Nagle nowy wróg podleciał do człowieka z pistoletem i zlikwidował go. Piccolo i Dende byli przerażeni.


Odcinek 255 [08.02.1995]

a) Dotchi ga Katsu no!? Zen'aku Buu Buu Taiketsu

b) どっちが勝つの!?善悪ブウブウ対決

c) The evil from Buu forms an evil Buu

d) Trzy wcielenia Bu Bu

Obaj Buu stali przed sobą. Kłócili się, który z nich jest Buu. Nagle gruby zaatakował, ale z marnym skutkiem. Zaczęli się bić. Piccolo powiedział Dendemu, że toczona jest teraz walka ze złem. Potem dodał, że ten nowy Buu jest silniejszy od starego. Son-Goten i Trunks weszli do pomieszczenia, żeby coś zjeść, albo iść spać. Buu walczą bez przerwy. Nagle zaatakowali pociskami energii. Siła nowego była większa. Następnie gruby wysłał różowy promień w stronę drugiego, który miał na celu zamienianie w czekoladę tego, z czym się zetknie. Niestety ten odbił go przed siebie i dobry Buu przybrał postać słodycza. Wkrótce wróg go zjadł i przybrał nową postać - ani chudą, ani grubą. Potem zaczął wrzeszczeć w powietrze. Tymczasem Trunks i Son-Goten jedli, nie przejmując się trzęsieniem, które spowodował demon. Son-Goku, East Kaioshin i reszta także poczuli, że na Ziemi coś się wydarzyło. Buu skończył, po czym się zaśmiał. Son-Goku powiedział, że sytuacja zmieniła się diametralnie. Jeden człowiek wziął do rąk karabin maszynowy i powystrzelał wszystkie kule w ciało Buu. Wtedy wróg wyskoczył w jego stronę i go chyba zjadł. Później miał zamiar uderzyć Mr. Satana, ale w ostatniej chwili się zatrzymał. Potem odleciał, zostawiając znajomego w spokoju. Piccolo i Dende mieli złe przeczucia. Mali Saiya-jinowie skończyli jeść i poszli się umyć, a potem spać. Buu zmierzał przed siebie. Dotarł już do wieży Karina i kierował się w stronę Rajskiego Pałacu. Po kilku sekundach był już na miejscu. Wszyscy się bali, oprócz Son-Gotena i Trunksa, gdyż ci byli pogrążeni w głębokim śnie.


Odcinek 256 [15.02.1995]

a) Matta Nashi no Hakyoku!! Chikyuu Jinrui Zetsumetsu

b) 待ったなしの破局!!地球人類絶滅

c) Buu launches a fountain of fireballs from Kami-Sama's lookout

d) Niespodziewana wizyta

Piccolo i reszta zauważyli, że Buu zmienił się. Potem wróg powiedział, że czeka na przeciwnika, o którym mówiono, że będzie z nim walczył. Son-Goten i Trunks tymczasem spali. Buu kazał przyprowadzić malców. Piccolo nie wiedział co robić. Więc powiedział przeciwnikowi, że przy życiu pozostało jeszcze wielu Ziemian, i żeby się nimi najpierw zajął. Demon zaczął krążyć wokół Rajskiego Pałacu. Kuririn poszedł obudzić Saiy-jinów i zaprowadzić ich do Room of Spirit and Time. Nagle Chi-Chi wybiegła z miotłą na Buu, ale Piccolo ją powstrzymał. Kuririn budził malców, a Buu nadal krążył w kółko. Wkrótce wróg zatrzymał się i uniósł rękę do góry. Z dłoni wypuścił setki pocisków Chi, które w mgnieniu oka zlikwidowały prawie wszystkich Ziemian. Mister Satanowi oczywiście nic się nie stało, Tenshinhanowi i Chaozowi również. Ro Dai Kaioshin i Son-Gohan wciąż siedzieli. Buu oznajmił, że zniszczył już wszelkie życie na Ziemi i teraz chce walczyć. Videl poprosiła go, żeby poczekał jeszcze jedną godzinę. Buu zgodził się. Son-Goten i Trunks obudził się nareszcie. East Kaioshin ostrzegł Son-Goku, że przeżyło nie więcej niż 20 Ziemian. Ro Dai Kaioshin oznajmił Son-Gohanowi, że już spotęgował jego moc, ale nadal siedzieli przed sobą. Buu patrzył na klepsydrę, która odmierzała godzinę. Trunks i Son-Goten zmierzają leniwie do sali treningowej.


Odcinek 257 [22.02.1995]

a) Tokkun Seikou!! Kore de Owari Da Majin Buu

b) 特訓成功!!これで終りだ魔人ブウ

c) Buu turns Chi-Chi into an egg, Gotenks challenges Buu

d) Cisza przed burzą

Buu przygląda się klepsydrze. Piccolo rozmawiał z malcami. Nagle Chi-Chi podeszła do Buu i klepnęła go w głowę. Więc potwór zamienił ją w jajo, po czym chyba rozdeptał. Son-Goten zaczął płakać. W niedługim czasie Saiya-jinowie znajdowali się już w Room of Spirit and Time. Son-Goten trenował, zaś Trunks sprawdził lodówkę, w której była tylko woda. Videl zapytała się Piccolo, czy wie co się dzieje z jej ojcem. Ten odpowiedział, że on z pewnością jeszcze żyje. Nagle Buu rozwalił klepsydrę i ostrzegł, że nie może dłużej czekać. W przeciwnym wypadku wszystko zniszczy. Piccolo podszedł do Buu. Oznajmił mu, że teraz pójdą do chłopców. Więc zaraz weszli do pomieszczenia i szli przed siebie. Dende powiedział wszystkim, że nawet jeśli Saiya-jinowie zginą, to Buu zostanie uwięziony w innym wymiarze i się z niego nie wydostanie. Piccolo prowadził przeciwnika najdłuższą drogą do Room of Spirit and Time. Tymczasem Trunks i Son-Goten ciężko trenowali. Zniecierpliwiony Buu się zatrzymał. Piccolo powiedział telepatycznie malcom, że niedługo przyprowadzi do nich wroga. Więc Saiya-jinowie poszli spać. Buu dotarł nareszcie do sali treningowej. Kiedy zobaczył dwóch malców powiedział "To jakiś żart!?". Potem uderzył Trunksa. Po chwili Son-Goten i Trunks wykonali Fusion Dance i się scalili - powstał Gotenks. Od razu zaatakował przeciwnika wieloma ciosami, lecz nic mu nie zrobił. Wygląda na to, że mają niewielką szansę na wygraną.


Odcinek 258 [01.03.1995]

a) Honki de Iku ze!! Suupaa Gotenkusu Zenkai

b) 本気で行くぜ!!超ゴテンクス全開

c) Gotenks starts his Super Ghost Kamikaze Attack

d) Dziwna taktyka

Gotenks ponownie uderzył Buu. Potem jeszcze raz go kopnął, lecz nadal nic. Wtem całe otoczenie zmieniło się tak, jakby byli na Ziemi. Gotenks atakował bez przerwy różnymi ciosami przeciwnika, lecz bez żadnego skutku. Potem wyjaśnił Piccolo, jak ma zamiar pokonać wroga - początkowo przegrywać, a na końcu wygrać. Gotenks ponownie zaatakował. Kuririn i Kame sennin rozmawiali. Buu nadal stoi na ziemi i niczego się nie boi. Piccolo jest zaniepokojony. Nagle Gotenks przybrał postać Super Saiya-jina - otaczała go złotawa aura. Potem zastanawiał się nad najskuteczniejszą techniką walki. Wytworzył wkrótce sporą obręcz. Powiększył ją, umieścił wokół przeciwnika i zacisnął. Buu próbował się uwolnić, lecz nie posiadał tyle siły. Jednak po kilku chwilach uczynił to i obręcz się rozleciała. Następnie zaatakował różowoskóry demon. Każdy jego cios dosięgnął przeciwnika. Ostatecznie Gotenks wpadł na Piccolo i obaj znaleźli się w wannie. Kiedy wyszli, Namek-jin zaczął wyciskać wodę z płaszcza. Gotenks ruszył do ataku, lecz nadal nie dawał rady niepokonanemu Buu. Po jakimś czasie obaj uderzyli się głowami. Później Saiya-jin pokazał środkowy palec przeciwnikowi. Nagle otoczenie wróciło do normy, czyli wszystko stało się na powrót białe. A Gotenks postanowił zastosować teraz Super Ghost Kamikaze Attack. Wkrótce wytworzył jednego ducha z jego podobizną.


Odcinek 259 [08.03.1995]

a) Yatta ze!! Obake de Seikou Buu Taiji!?

b) やったぜ!!オバケで成功 ブウ退治!?

c) Gotenks launches the Super Ghost Kamikaze Attack

d) Super Duchy Kamikadze

Buu przygląda się duchowi. Piccolo także jest zaskoczony. Nagle mała istota wyskoczyła w stronę wroga. Ale kiedy ten ją uderzył, to eksplodowała, powodując potężny wybuch, niszcząc po części ciało demona. W niedługim czasie Gotenks wytworzył dziesięć kolejnych duchów. Zaczęły się one zastanawiać, gdzie się znajdują i która jest godzina. Tymczasem Buu pił sobie lemoniadę i czytał gazetę. Dwa duchy ruszyły na demona, ale ten się usunął do góry i duchy zderzyły się i wybuchły. Son-Goku oznajmił East Kaioshinowi i Kibito, że od dziesięciu minut nie wyczuwał energii Buu. Wtem Ro Dai Kaioshin wyjaśnił, że Buu znajduje się w innym wymiarze. Nagle dwa duchy dotknęły się rękami i niespecjalnie wybuchły. Reszta (bez jednego) wyskoczyła na potwora. Podstępem udało im się go chwycić i rozsadzić. Następnie ten ostatni wpełznął w ciało Buu i tam eksplodował. Na Ziemi tymczasem Mister Satan idzie z pieskiem Bee przed siebie. Chciał zamienić zwierzaka w coś do jedzenia, ale mu nie wyszło. Potem przypomniał sobie, co działo się ostatnimi czasy z Buu. Resztki demona leżały na powierzchni w sali treningowej. Gotenks i Piccolo zaczęli je niszczyć. Nagle wróg zaczął zbierać się w powietrzu, aż w końcu pojawił się - bez żadnych ran oczywiście, z siłami tymi samymi co poprzednio. Gotenks postanowił przejść do planu B. Zaczął krzyczeć, że zaraz fuzja się skończy i że nie ma już siły. Buu złapał go za nogę i zaczął go bić. Zaś Piccolo zniszczył właśnie wrota dzielące dwa wymiary. I powiedział, że demon już nigdy się stamtąd nie wydostanie.


Odcinek 260 [15.03.1995]

a) Ijigen kara no Dasshutsu!! Suupaa Gotenkusu Surii

b) 異次元からの脱出!!超ゴテンクス3

c) Buu creates a portal to leave the Room of Spirit and Time, as does Gotenks

d) Wrota dzielące dwa wymiary

Piccolo zachęcił Buu, by zabił go i Gotenksa. Kame sennin i reszta spostrzegli się, że wrota dzielące dwa wymiary zostały zniszczone. Saiya-jin mówił do Piccolo, że miał plan, jak pokonać przeciwnika. Nagle rozwścieczony Buu zaczął wrzeszczeć. Po sekundzie powstało jakieś przejście, prowadzące na Ziemię. Powoli się zamykało, ale Buu zdążył się wydostać. Gotenks i Piccolo również chcieli wyjść, ale nie zdążyli. Son-Goku znowu wyczuwał energię Buu. Ro Dai Kaioshin wkrótce wytworzył szklaną kulę, w której można było zobaczyć Rajski Pałac. Zadowolony demon zaczął się śmiać. Postanowił zamienić zebranych ludzi w czekoladę. Tymczasem Gotenks i Piccolo głośno wrzeszczeli. Kuririn postanowił zyskać na czasie i wyskoczył na Buu. Wiedział, że zginie, ale chciał uratować przyjaciół. Jednak nikomu ni udało się przeżyć. Son-Goku i inni wszystko to widzieli. Piccolo wraz z Gotenksem wrzeszczą bardzo głośno, lecz bez skutku. Nagle ten rugi wpadł na pewien pomysł. Zaraz potem przybrał postać Super Saiy-jina 3 - trzeciego poziomu. Między innymi bardzo urosły mu włosy i zniknęły brwi. Kiedy raz krzyknął od razu powstało przejście prowadzące do Rajskiego Pałacu. Wkrótce się wydostali. Ujrzeli demona jedzącego czekoladę. Son-Goku, East Kaioshin i Kibito zobaczyli w kryształowej kuli Gotenksa. Piccolo zapytał przeciwnika, co zrobił z ludźmi, którzy mieszkali w Rajskim Pałacu. Odpowiedział on, że wszystkich zjadł. Gotenks zwiększył swą moc i postanowił walczyć z Buu.


241-260 -- DRAGON BALL Z -- ODCINKI TELEWIZYJNE
-
INFORAMCJE
Informacje ►
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker