Informacje

Dragon Ball

Informacje » Postacie » Smoki
Akai Shen Long
赤い神龍
Akai Shen Ron
Akai Shén Lóng
Imię polskie, anime:
Czarodziejski Smok
Inne spotykane imiona:
Black-Star Shenlong,
Black Star Shenron
Tłumaczenie:
"akai" - czerwony
"shén" - boski
"lóng" - smok
Pierwsze pojawienie się:
anime: DBGT odcinek 1
Rasa: Smok
Pochodzenie: Ziemia

Największy z Shen Longów i o największym zakresie władzy. Został stworzony w bardzo dawnych czasach przez Kami-samę, kiedy na jego zachowanie miał jeszcze wpływ Piccolo Daimaō - ciemna strona jego osobowości. Czerwony Boski Smok mógł spełnić każde życzenie, w tym nawet kogoś zabić, czego żaden inny nie potrafił.

W serii widzimy go tylko dwa razy. Pierwszy raz został wezwany przez Pilafa. Zamienił wtedy Son Gokū w dziecko, po czym odleciał, a Smocze Kule rozproszyły się - ale nie po Ziemi, lecz po całym kosmosie. Następnie Akai Shen Longa wezwał Baby i zażyczył sobie utworzenia nowej planety Plant.

Warto też wspomnieć, iż planeta, na której zostało wypowiedziane życzenie, eksplodowała po roku, o ile w tym czasie nie sprowadziło się na nią Smoczych Kul, i nie pozostawiło ich w spokoju. Z tegoż właśnie powodu Ziemia wybuchła, a razem z nią Piccolo, który tak postanowił, gdyż dzięki temu owe Smocze Kule i Smok znikły na zawsze.

Zginął: 1 - Kiedy Piccolo zginął wraz z Ziemią w DBGT. Seiyū:
Kenji Utsumi
 
Shen Long
神龍(シェンロン)
Shen Ron
Shén Lóng
Imię polskie, manga:
Boski Smok
Imię polskie, anime:
Czarodziejski Smok
Inne spotykane imiona:
Dragon God,
Eternal Dragon,
Shenlon,
Shenlong,
Shenron
Tłumaczenie:
"shén" - boski
"lóng" - smok
Pierwsze pojawienie się:
manga: odcinek 1
anime: DB odcinek 1
Rasa: Smok
Pochodzenie: Ziemia

Bardzo ważna postać w serii. Shen Long został stworzony przez Nameczanina Kami-samę, po tym jak został on bogiem Ziemi. Pojawia się po zebraniu siedmiu Smoczych Kul i wezwaniu go. Ma zieloną skórę, bardzo długie ciało, i wydłużoną twarz, a w miejscu uszu powiewające włosy. U każej ręki ma cztery palce zakończone pazurami, a na twarzy czerwone oczy, dwa długie rogi, i wielkie wąsy, jak u suma. Gdy go wzywano, z niewiadomych powodów zwykle prosił, by się streszczano, gdyż nie miał czasu długo czekać.

Może spełnić życzenie, o ile nie przekracza ono mocy jego twórcy, o ile tamten jest przy życiu, i o ile już go wcześniej nie spełniał - czyli na przykład był w stanie ożywić daną osobę tylko raz. Początkowo wzywający Smoka miał prawo tylko do jednego życzenia, zmienił to Dende, po tym jak przejął moc ziemskich Smoczych Kul (bo Kami-sama połączył się z Piccolo, by znowu tworzyli jedną postać), i zwiększył ilość życzeń do dwóch.

W Dragon Ball GT, z powodu zbyt wielu życzeń wypowiadanych wcześniej, w Smoczych Kulach ujawniła się negatywna energia, i kule popękały, a po ich zebraniu zamiast znanego wszystkim Shen Longa pojawił się Kokuen no Ryū - tłumacząc na polski Smok Czarnego Dymu, który następnie rozrzucił Smocze Kule tworząc z każdej Złego Smoka. Dopiero po ich pokonaniu, na powrót pojawił się prawdziwy Shen Long, a po spełnieniu ostatniego życzenia, z Gokū na grzbiecie odleciał w niewiadome, by ludzie trochę odpoczęli od Smoczych Kul, i od tego czasu radzili sobie bez ich boskiej mocy.

Zginął:
1 - Przez Piccolo Daimaō.
2 - Kiedy Kami-sama połączył się z Piccolo.
Seiyū:
Kenji Utsumi
DBZ odc. 192-193: Masaharu Satō
Daisuke Gōri
Dr. Slump 2: Kōji Yada
 
Porunga
ポルンガ
Porunga
Imię polskie, manga:
Porunga
Imię polskie, anime:
Porunga
Inne spotykane imiona:
Polunga
Pierwsze pojawienie się:
manga: odcinek 292
anime: DBZ odcinek 75
Rasa: Smok
Pochodzenie: Namek

Boski Smok pochodzący z planety Namek, stworzony przez Saichōrō. Tak samo jak nameczańskie Smocze Kule są większe od ziemskich, tak i Porunga jest większy od Shen Longa. Poza tym jest inaczej zbudowany - krótszy, bardziej umięśniony, bez wąsów, ale z czułkami. Na jego wzór powstał Shen Long.

W przeciwieństwie do Shen Longa, Porunga może spełnić trzy życzenia naraz, a nie jedno, w dodatku nie patrzy na to, czy w przeszłości już takie spełniał. Począkowo przywracać do życia mógł tylko jednego osobnika na jedno życzenie, ale po problemach z Freezą poprawiono to. Ponadto wezwać go można już po 130 dniach, gdyż tyle czasu trwa nameczański rok, a swoje życzenia należy wypowiedzieć w języku Nameczan.

Saichōrō przed swoją śmiercią naturalną (czyli po tym, jak odzyskał życie na jakiś czas) przekazał całą moc Porungi mędrcowi Mūriemu.

Zginął:
1 - Kiedy Saichōrō umarł (pierwszy raz).
Seiyū:
Junpei Takiguchi
DBZ odc. 283+: Daisuke Gōri
 
Kokuen no Ryū
黒煙の龍
Kokuen no Ryū
Imię polskie, anime:
Czarny Zły Smok
Inne spotykane imiona:
Black Smoke Dragon,
Black Smoke Shenron,
Evil Shenlong
Tłumaczenie:
"kokuen" - czarny dym,
"ryū" - smok
Pierwsze pojawienie się:
anime: DBGT odcinek 48
Rasa: Smok
Pochodzenie: Ziemia

Smok, który pojawił się w Dragon Ball GT po tym, jak Son Gokū i reszta, po pokonaniu Super #17, zebrali popękane Smocze Kule i usiłowali wezwać Shen Longa. Jest koloru niebieskiego, ma wielkie skrzydła, rogi, długie wąsy i pali cygara. Poza tym, gdy się pojawił, otaczał go dym - dym, który ulotnił się z popękanych kul.

Zrodził się z ujemnej energii nieświadomie gromadzonej przez lata w ziemskich Smoczych Kulach, gdyż owe kule powinny być używane raz na 100 lat. Powiedział, że nie ma zamiaru spełniać żadnego życzenia i wkrótce zniknął rozrzucając po planecie siedem kul, a z negatywnych energii się w nich znajdujących, narodziło się siedem Złych Smoków, których zadaniem było zniszczenie Ziemi.

Zginął: nigdy Seiyū: Daisuke Gōri
 
Liang Xing Long
二星龍(リャンシンロン)
Ryan Shin Ron
Liǎng Xīng Lóng
Imię polskie, anime:
Dwugwiezdny Smok Ryan
Inne spotykane imiona:
Haze Shenron,
Two-Star Dragon
Tłumaczenie:
"liǎng" - dwa
"xīng" - gwiazda
"lóng" - smok
Pierwsze pojawienie się:
anime: DBGT odcinek 48
Rasa: Smok
Pochodzenie: Ziemia

Tytułował się najsilniejszym ze Złym Smoków, ale w rzeczywistości był najsłabszym z nich, chociaż i tak dosyć groźnym. Jest pierwszym, którego mamy okazję zobaczyć w akcji.

Stopniowo rozprzestrzeniał na Ziemi zgniliznę, która miała bardzo negatywny wpływ na żywe istoty, w tym także na Pan i Son Gokū. On sam nie był silny, i w normalnych warunkach poradziłaby z nim sobie nawet wnuczka głównego bohatera. Kiedy na stopę spadł mu kawałek ściany, zaczął płakać.

Początkowo Liang Xing Long przegrywał, ale w pewnym momencie role się odwróciły, gdyż jego przeciwnicy stawali się coraz słabsi przez obecność maksymalnie zanieczyszczonego jeziora położonego w ich pobliżu. W końcu zostali oni wrzuceni do owego jeziora, w którym mieli się rozpuścić, jednak od nieszczęścia uratował ich Gill, który przeniósł ich do miejsca o zanieczyszczeniu równym zero. Tamci odzyskali siły i wyskoczyli z jeziora. Liang Xing Long próbował się ratować wskakując do zgniłej wody, jednak pociski Ki Pan i Gokū dogoniły go i zniszczyły.

Smok ten powstał z ujemnej energii nagromadzonej w Smoczej Kuli z dwiema gwiazdkami, która pojawiła się w niej w momencie spełnienia przez Shen Longa życzenia Upy - ożywienia Bory, jego ojca zabitego przez Tao Pai Paia.

Zginął: 1 - W walce z Pan i Son Gokū. Seiyū: Chafūrin
 
Liu Xing Long / Oto Hime
六星龍(リュウシンロン) / 乙姫
Ryū Shin Ron
Oto Hime
Liù Xīng Lóng
Imię polskie, anime:
Sześciogwiezdny Smok,
Księżniczka Oto
Inne spotykane imiona:
Oceanus Shenron,
Six-Star Dragon
Tłumaczenie:
"liù" - sześć
"xīng" - gwiazda
"lóng" - smok
"hime" - księżniczka
Pierwsze pojawienie się:
anime: DBGT odcinek 48
Rasa: Smok
Pochodzenie: Ziemia

Trzeci z kolei napotkany Smok. Powstał z sześciogwiezdnej Smoczej Kuli, z ujemnej energii wytworzonej podczas spełniania życzenia wypowiedzianego przez Ūrona, który poprosił o dziewczęce majteczki.

Liu Xing Long wyglądał jak ogr, jednak potrafił zmieniać wygląd, dzięki czemu przybrał postać znacznie ładniejszej i przyjemniejszej Księżniczki Oto. Mieszkańcom pobliskiej wioski zajmującej się łowiectwem, zrzucał setki ryb i innych stworzeń z morza, przez co tamci uważali go/ją za boga. Dzięki temu nie musieli pracować i całymi dniami pili alkohol. Tylko jednemu chłopcu się ona nie spodobała, który zauważył, iż od przybycia Księżniczki mewy dziwnie się zachowywały.

Moc posiadał nieprzeciętną, a w walce używał wiatru. Spowodował tak wielki huragan, że nawet Gokū nie mógł przez niego przejść. Blokował skutecznie tego Saiya-jina, jednak wtedy Pan wystrzeliła we wroga swoją pierwszą Kamehamehę. Główny bohater został uwolniony i również zaatakował pociskiem Ki, co definitywnie zniszczyło wroga.

Zginął:
1 - W walce z Pan i Son Gokū.
Seiyū:
Ryūzaburō Ōtomo
jako Oto Hime: Masako Katsuki
 
Qi Xing Long
七星龍(チーシンロン)
Chī Shin Ron
Qī Xīng Lóng
Imię polskie, anime:
Siedmiogwiezdny Smok
Inne spotykane imiona:
Naturon Shenron,
Seven-Star Dragon
Tłumaczenie:
"qī" - siedem
"xīng" - gwiazda
"lóng" - smok
Pierwsze pojawienie się:
anime: DBGT odcinek 52
Rasa: Smok
Pochodzenie: Ziemia

Znaleziony przez Gokū i Pan jako czwarty. Powstał z kuli z siedmioma gwiazdkami, dzięki życzeniu wypowiedzianemu przez Bulmę, która postanowiła ożywić ludzi zabitych przez Vegetę, po tym jak ten uległ Babidiemu.

Qi Xing Long posiadał zdolność pochłaniania żywych istot, dzięki czemu powiększała się jego moc i ciało, poza tym zmieniał się jego wygląd. W swej normalnej postaci był prawie bezbronny, umiał strzelać pociskami Ki, ale bardzo słabymi. Był niewielkich rozmiarów, o szarej skórze i świńskiej twarzy.

Gdy pierwszy raz się pojawił, miał w sobie kreta, i jego ulubionym zajęciem było kopanie w ziemi pod miastami i powodowanie tam wielkich trzęsień. Gdy Gokū i Pan się zjawili, Smok nie zainteresował się nimi i wyruszył do miasta. Jednak nie zdołał narobić wielkich szkód, gdyż tamci na to nie pozwolili. Wtedy dopiero się zdenerwował i zaczął atakować przeciwników poprzez wyrzucanie z ziemi fal energii Ki. W pewnym momencie tamci na nim stanęli, i Siedmiogwiezdny Smok trafił sam siebie. Stwierdził, że przegrał i pozostała po nim tylko Smocza Kula.

Pan wzięła ją do rąk, jednak zauważyła, że ona nadal jest popękana. W tym momencie została przez nią wchłonięta, i wróg znowu się pojawił, ale tym razem znacznie silniejszy, niż poprzednio. Saiya-jin nie wiedział, co robić, gdyż jeśliby go zabił, zginęłaby również jego wnuczka. W końcu udało mu się wydostać Pan - leżał i udawał, że jest nieprzytomny, a wtedy Smok pozwolił dziewczynie się do niego zbliżyć, po czym Gokū mocno ją chwycił i wyrwał z ciała przeciwnika. Qi Xing Long stracił moc i wrócił do swojej normalnej postaci. Chciał zaabsorbować przelatującego ptaka, ale został zlikwidowany przez Gokū na poziomie SSJ4.

Zginął: 1 - Przez Son Gokū. Seiyū: Shin Aomori
 
San Xing Long
三星龍(サンシンロン)
San Shin Ron
Sān Xīng Lóng
Imię polskie, anime:
Trzygwiezdny Smok,
San Szin Ron
Inne spotykane imiona:
Eis Shenron,
Three-Star Dragon
Tłumaczenie:
"sān" - trzy
"xīng" - gwiazda
"lóng" - smok
Pierwsze pojawienie się:
anime: DBGT odcinek 54
Rasa: Smok
Pochodzenie: Ziemia

Bliźniaczy "brat" Si Xing Longa. W przeciwieństwie do tamtego, zależało mu jedynie na zwycięstwie - na pokonaniu Son Gokū. Pojawił się podczas walki brata z przeciwnikiem. Zabrał nieprzytomnej Pan plecak ze Smoczymi Kulami, a następnie ją pobił. Wtrącił się do walki Si Xing Longa z Saiya-jinem i sam postanowił pokonać nieprzyjaciela. Władał on lodem, dzięki czemu udało mu się zamrozić Son Gokū, tak bardzo, że tamten nie mógł się nawet poruszyć. Ale go nie zabił, gdyż kazał bratu to zrobić. Si Xing Long wykorzystał swoją najlepszą technikę, ale specjalnie obniżył jej moc do minimum, by zniszczyć w ten sposób jedynie lód otaczający Saiya-jina.

Po jakimś czasie Gokū znowu został zamrożony, ale tym razem zdołał się uwolnić, gdyż nie dało się go zaskoczyć dwa razy tą samą techniką. San Xing Long nie walczył honorowo, w dodatku był tchórzliwy. Kiedy Saiya-jin miał wystrzelić w niego Kamehamehę, ten zasłonił się ledwo żywą Pan. Później wróg błagał przeciwnika, by darował mu życie, aby następnie go oślepić. Mimo tego Smok i tak został pokonany, niewidomy Gokū przebił go pięścią za pomocą ataku Ryūken, gdyż choć go nie widział, bardzo wyraźnie czuł jego moc. Nie wiadomo przez które życzenie się narodził.

Zginął: 1 - W walce z Son Gokū. Seiyū: Kaneto Shiozawa
 
Si Xing Long
四星龍(スーシンロン)
Sū Shin Ron
Sì Xīng Lóng
Imię polskie, anime:
Czterogwiezdny Smok,
Su Szin Ron
Inne spotykane imiona:
Four-Star Dragon,
Nova Shenron,
Nuova Shenron
Tłumaczenie:
"sì" - cztery
"xīng" - gwiazda
"lóng" - smok
Pierwsze pojawienie się:
anime: DBGT odcinek 54
Rasa: Smok
Pochodzenie: Ziemia

Brat bliźniak San Xing Longa. Podczas gdy tamten władał lodem, Si Xing Long w walce stosował ogień, a temperaturę swojego ciała potrafił momentalnie podnieść nawet do 6000 °C, czyli wyższej od tej panującej na Słońcu. Powstał z ujemnej energii wytworzonej przez życzenie Piccolo Daimaō, który poprosił Shen Longa o wieczną młodość.

Kiedy Son Gokū i Pan się na niego natknęli, dziewczyna chciała go zaatakować, a wtedy Smok uderzył ją tak, że straciła przytomność. Ale nic więcej jej nie zrobił, nawet nie odebrał Smoczych Kul, gdyż nie zależało mu na tym.

Normalnie jego skóra była koloru złotego, jednak na początku miał na sobie czerwoną warstwę, która nie pozwalała mu pokazać całej swej mocy. Przemienił się dopiero po bezowocnej walce z małym Gokū, który wkrótce przeszedł na czwarty poziom Super Saiya-jina. Si Xing Long prawdopodobnie był szybszy od przeciwnika, jednak walka nie została skończona, gdyż wtrącił się do niej San Xing Long, jego brat. Wkrótce nowy wróg zamroził Gokū i kazał bratu go zabić. Czterogwiezdny Smok zastosował swoją najlepszą technikę, ale bardzo obniżył jej siłę, by spowodowała ona tylko stopienie lodu trzymającego Saiya-jina. Trzygwiezdny Smok niedługo zginął, pozbawiając wcześniej Gokū zdolności widzenia. Si Xing Long postanowił przełożyć dalszą walkę na później, po czym dał przeciwnikowi krople do oczu. Wtedy jednak pojawił się Yi Xing Long i strzelił pociskiem Ki do Smoka. Następny wyrzucił w stronę Saiya-jina, dla którego mogło się to źle skończyć, gdyby nie to, że Czterogwiezdny Smok przyjął ten atak na siebie. Nie wytrzymał tego i zniknął, pozostawiając po sobie Smoczą Kulę.

Ale na tym się jego rola nie skończyła. Kiedy Yi Xing Long drugi raz próbował zjeść siedem Smoczych Kul, Gokū chwycił tę z czterema gwiazdkami i sam ją połknął, a ta po paru chwilach pojawiła się na jego czole. W pewnym momencie wyszedł z niej Si Xing Long, który rozpoczął walkę z Vegetą i Son Gokū, jednak nie używał całej swojej mocy. Nagle razem z Saiya-jinem zaatakowali Yi Xing Longa z zaskoczenia. Nic ten atak oczywiście nie dał, ale Si Xing Long miał co innego w planach. Złapał wroga i wytworzył wokół kolistą barierę. Następnie spowodował olbrzymią eksplozję, która prawdopodobnie zniszczyłaby Jednogwiezdnego Smoka, gdyby ten zawczasu nie przejął ciała Si Xing Longa przerzucając do niego swoich sześć Smoczych Kul. Gdy było po wszystkim, Yi Xing Long wyszedł z jego ciała, niszcząc je.

Zginął: 1 - W walce z Yi Xing Longiem. Seiyū: Ken Yamaguchi
 
Wu Xing Long
五星龍(ウーシンロン)
Ū Shin Ron
Wŭ Xīng Lóng
Imię polskie, anime:
Pięciogwiezdny Smok Wo
Inne spotykane imiona:
Five-Star Dragon,
Rage Shenron
Tłumaczenie:
"wǔ" - pięć
"xīng" - gwiazda
"lóng" - smok
Pierwsze pojawienie się:
anime: DBGT odcinek 48
Rasa: Smok
Pochodzenie: Ziemia

Ze Złych Smoków pojawił się jako drugi. Posiadał zdolność manipulowania na różne sposoby energią elektryczną. Z wioski, do której trafił, pochłaniał prąd, a właściwie pochłaniała go galaretowata substancja przez niego wytworzona. W swojej normalnej postaci był niewielkich rozmiarów, jednak potrafił znacznie się powiększać gromadząc ową substancję na swoim ciele.

Wszelkie pociski Ki, nawet Kamehameha Gokū na poziomie SSJ4, zatrzymywały się w jego galaretowatym ciele, a następnie odbijały. On sam natomiast atakował piorunami - atak Dragon Thunder. W pewnym momencie mocno złapał Pan i Son Gokū i umieścił w galarecie, po czym bez przerwy atakował ładunkami elektrycznymi. Jednak nagle, ni stąd, ni zowąd zaczął padać deszcz. Wu Xing Long wiedział, że może to doprowadzić do zwarcia i wielkiej eksplozji, toteż kazał galaretowatym substancjom jak najszybciej się "rozejść". Ale nie zdążyły i wybuch nastąpił. Smok przeżył i przyznał, że przegrał. Kiedy Pan chciała wziąć od niego Smoczą Kulę, próbował ją zaatakować, ale nie wyszło mu to i zmiotła go Kamehameha Son Gokū.

Powstał z życzenia wskrzeszającego Gokū na chwilę przed wylądowaniem na Ziemi Vegety i Nappy.

Zginął: 1 - Przez Son Gokū. Seiyū: Hirotaka Suzuoki
 
Yi Xing Long
一星龍(イーシンロン)
Ī Shin Ron
Yi Xīng Lóng
Imię polskie, anime:
Jednogwiezdny Smok,
Li Szin Ron
Inne spotykane imiona:
Ii Shenron,
Omega Shenron,
One-Star Dragon,
Syn Shenron
Tłumaczenie:
"yi" - jeden
"xīng" - gwiazda
"lóng" - smok
Pierwsze pojawienie się:
anime: DBGT odcinek 57
Rasa: Smok
Pochodzenie: Ziemia

Najpotężniejszy ze Złych Smoków, co czyniło go również najsilniejszym z wrogów w Dragon Ball GT. Powstał ze Smoczej Kuli z jedną gwiazdką, i nie przez żadne konkretne życzenie do Shen Longa. Pojawił się zaraz po tym, jak Son Gokū pokonał San Xing Longa, i Si Xing Long przekazał mu krople do oczu. Yi Xing Long strzelił pociskiem Ki w Smoka, trafiając poza tym w dłoń Saiya-jina, który wypuścił flakonik. Następnie skierował drugi pocisk w stronę Gokū, ale zasłonił go jeszcze żyjący Si Xing Long, być może ratując od śmierci. Czterogwiezdny Smok zniknął pozostawiając po sobie Smoczą Kule, a Gokū, mimo iż nadal nic nie widział, zaczął walczyć.

Ale na wroga nie działały nawet 10x Kamehamehy. Son Gokū był znacznie słabszy od Yi Xing Longa i wkrótce stracił moc SSJ4. Od śmierci uratowali go Son Goten, Son Gohan, Trunks i Uub, którzy przybyli na pole walki. Wiedzieli, że nawet jeśli wszyscy zaatakują, i tak będą bez szans na wygraną, toteż Gokū postanowił, że przekażą mu oni swoją energię. Tak też się stało i Son Gokū ponownie osiągnął poziom SSJ4, i mimo iż nadal jego oczy nic do widziały, był górą w walce. Na koniec wykorzystał technikę 10x Kamehameha, i pozbył się wroga, a przynajmniej tak się wszystkim wydawało. Yi Xing Longowi udało się przeżyć i w dodatku wpadł na pomysł zjedzenia sześciu Smoczych Kul.

Yi Xing Long zjadł pozostałe Smocze Kule i jego siła znacznie się powiększyła, zyskał moce wszystkich Złych Smoków, a także ich umiejętności i techniki. Son Gokū nie wiedział co robić, gdyż już nawet nie dorównywał wrogowi, był zupełnie nieskuteczny. Wykorzystał potężny atak Ryūken, jednak nie odniósł on skutku, gdyż Jednogwiezdny Smok zregenerował się dzięki właściwościom, jakie posiadł po wchłonięciu kuli Wu Xing Longa. Saiya-jin wpadł na pomysł wysadzenia się, gdyż nie widział innej możliwości zniszczenia przeciwnika. Gdy złapał od tyłu wroga i się do tego przygotowywał, zjawił się Vegeta. W niedługim czasie dzięki urządzeniu Bulmy, wysyłającemu specjalne fale, Vegeta przemienił się w Ōzaru, a następnie osiągnął poziom SSJ4. Książę zaproponował Gokū scalenie za pomocą Tańca Fuzji. Zrobili to i oczom wszystkich ukazał się nowy wojownik - Gogeta.

Gogeta przewyższał Yi Xing Longa wszystkim, był od niego znacznie silniejszy i szybszy, robił z nim co chciał. Śmiał się z niego i śmiał, a kiedy miał zadać ostateczny cios 100x Big Bang Kamehamehą, fuzja się rozpadła... Wcześniejszy taki atak spowodował, że ciało wroga opuściły Smocze Kule, toteż musiał ponownie je zjadać. Ale nie wszystko poszło po jego myśli. Gokū chwycił kulę z czterema gwiazdkami i sam ją połknął. Niedługo potem owa kula pojawiła się na jego czole. Kiedy Smok ruszył do ataku, Smocza Kula wyszła z czoła malca i nagle pojawił się Si Xing Long we własnej osobie. Powiedział, że chce pokonać Saiya-jina, a w pewnym momencie obaj zaatakowali swojego prawdziwego wroga - Yi Xing Longa. Następnie Czterogwiezdny Smok przytrzymał Jednogwiezdnego, po czym zamknął się razem z nim w kuli przez siebie wytworzonej. Wróg prawdopodobnie nie przeżyłby ataku, ale zdołał się przed nim uchronić. Wyrzucił z siebie Smocze Kule i wszystkie weszły w niezagrożone wysadzeniem ciało Si Xing Longa, a po paru chwilach z jego ciała wyszedł Yi Xing Long.

Nieprzyjaciel widział, że nic nie jest mu już w stanie zagrozić, więc postanowił zniszczyć Ziemię. Zaatakował potężną kulą energii, ale Gokū zdołał wykrzesać z siebie resztki energii i ją odbić. Zupełnie jednak opadł przez to z sił. Postanowił zrobić Genki Damę zbierając energię z całego wszechświata, co udało mu się dzięki Północnemu Kaiō-samie. Yi Xing Long próbował się bronić, ciągle bezskutecznie atakował malca, ale gdy olbrzymia błękitna kula się z nim starła, Smok ten zniknął definitywnie z powierzchni Ziemi. Pojawił się natomiast Shen Long.

Zginął: 1 - W walce z Son Gokū. Seiyū: Hidekatsu Shibata
 
 
22.05.2008
autor: *Shounen

<- powrót
Informacje ►
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker