Informacje

Dragon Ball

Informacje » Postacie » Mieszkańcy Ziemi - wojownicy Uranai Baby
Akkuman
アックマン
Akkuman
Nazwa polska, manga:
Biesicz
Nazwa polska, anime:
Diabeł
Inne spotykane imiona:
Spike the Devil Man,
The Blue Demon
Imię pochodzi od: jap. "akuma" - diabeł
Pierwsze pojawienie się:
manga: odcinek 103
anime: DB odcinek 73
Rasa: nieznana
Pochodzenie: Ziemia
Techniki: Akumaito Kōsen,
Busshitsu Shutsugen Majutsu

Jeden z silniejszych wojowników, których trzeba pokonać, aby za darmo skorzystać z usług Uranai Baby. Zwykle występuje jako piąty, czyli ostatni. Jak powiedział Kame sen'nin, Akkuman dwa razy zajął pierwsze miejsce na Tenkaichi Budōkai.

W trudnych walkach stosuje swoją niezawodną technikę, która powoduje, że w sercu przeciwnika, nawet najmniejsze zło zaczyna rosnąć i powoduje, że ciało eksploduje. Akkuman (jako czwarty wojownik) musiał zmierzyć się z małym Son Gokū, ale nie znalazł w malcu ani odrobiny zła, i jego technika była zupełnie nieskuteczna. A siłę fizyczną posiadał znacznie mniejszą od siły chłopca, i nie pomogły mu nawet widły, które pod koniec pojedynku wyjął ni stąd, ni zowąd.

Na moment pojawił się również w drugiej serii, kiedy Gokū zbierał energię od wszystkich istot żyjących na Ziemi, w celu otworzenia Genki Damy wymierzonej w Buu.

Zginął: 1 - Kiedy Buu wysadził Ziemię. Seiyū: Michihiro Ikemizu
 
Dracula Man
ドラキュラマン
Dorakyura Man
Nazwa polska, manga:
Drakulak
Nazwa polska, anime:
Wampir
Inne spotykane imiona:
Fangs the Vampire Man
Imię pochodzi od: "Dracula" - postać ze znanej powieści i filmów
Pierwsze pojawienie się:
manga: odcinek 99
anime: DB odcinek 70
Rasa: Ziemianin
Pochodzenie: Ziemia

Pierwszy wojownik, z którym przyszło się zmierzyć naszym bohaterom podczas pobytu w pałacu Uranai Baby. Podobny do wampira, dlatego też nie cierpi czosnku czy krzyży. Potrafi transformować się w nietoperza. Do walki używa rękawic bokserskich.

Jego pierwszym przeciwnikiem był Kuririn. Walka ta nie była zbyt długa. Drakulak wgryzł się w głowę małego, po czym wypił nieco jego krwi, tak że tamten nie był w stanie kontynuować pojedynku.

Następnymi jego przeciwnikami byli Puar i Upa. Ten drugi najadł się przed walką czosnku, i zaraz po wejściu na ring zaczął dmuchać w stronę wampira. Więc przeciwnik rzucił się na Puara, ale tamten przybrał postać jeża, i Drakulak się tylko pokłuł gryząc go. Następnie Upa stanął w kształcie krzyża, co spowodowało, że niemogący już wytrzymać Dracula Man transformował się w nietoperza i zaczął uciekać. Wtem jednak powstrzymał go Puar zamieniony w wielką dłoń i ostatecznie wampir wpadł do wody, przegrywając tym samym walkę.

Zginął: 1 - Kiedy Buu wysadził Ziemię. Seiyū: Kōji Totani
 
Mīra-kun
ミイラくん
Mīra-kun
Nazwa polska, manga:
Mumiarz
Nazwa polska, anime:
Mumia
Inne spotykane imiona:
Bandages the Mummy Man,
Mira,
Mirra,
The Invincible Mummy
Pierwsze pojawienie się:
manga: odcinek 101
anime: DB odcinek 72
Rasa: Ziemianin
Pochodzenie: Ziemia

Trzeci z wojowników walczących dla Uranai Baby. Był bardzo silny i zwinny, mimo tego, że był cały owinięty bandażami, których w dodatku używał jako broni. Pojedynki z nim odbywały się w miejscu zwanym Czarci Kibel - na wąskiej powierzchni, pod którą znajdowała się wrząca fosa.

Pierwszym jego przeciwnikiem był Yamcha. Ten drugi, po niedługiej walce, poddał się, gdyż nawet atak Rōgafūfūken okazał się zupełnie nieskutecznym. Następnie do walki stanął mały Son Gokū. Okazało się, że z uczniem Kame sen'nina, ktoś taki jak Mīra-kun równać się nie może, i po mocnym ciosie w brzuch niespodziewanie stracił przytomność.

Podobnie jak Akkuman, także pojawił się w drugiej serii, podczas kumulowania energii w Genki Damie przeciwko Buu.

Zginął: 1 - Kiedy Buu wysadził Ziemię. Seiyū: Shōzō Iizuka
 
Suke-san
スケさん
Suke-san
Nazwa polska, manga:
Niewidkowski
Imię pochodzi od: jap. "sukeru" - być przezroczystym
Pierwsze pojawienie się:
manga: odcinek 100
anime: DB odcinek 70
Rasa: Ziemianin
Pochodzenie: Ziemia

Niewidzialny przeciwnik, który mierzył się z Yamchą, jako drugi przeciwnik u Uranai Baby. Bez problemów zadawał mu ciosy, podczas gdy Yamcha był zupełnie bezsilny. Nikt go nie mógł zauważyć, toteż Kuririn wpadł na pewien plan i powiedział Son Gokū, by zaraz przyprowadził tam Bulmę i Kame sen'nina. Kiedy ci byli już na miejscu, Kuririn ustawił przybyłych w odpowiednich pozycjach, i w pewnym momencie jednym zamachem ściągnął bluzkę dziewczyny, odkrywając tym samym jej piersi. Wtedy stojący przed nią Kame sen'nin, dostał spodziewanego silnego krwotoku z nosa i opryskał nim Niewidkowskiego. Ten momentalnie stał się cały czerwony. Gdy już go wszyscy bez problemu mogli zauważyć, poddał się, gdyż w otwartej walce z pewnością nie miałby szans.

Zginął: 1 - Kiedy Buu wysadził Ziemię. Seiyū: Kōji Totani
 
22.05.2008
autor: *Shounen

<- powrót
Informacje ►
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker