Akira Toriyama jest autorem Dragon Balla. Wywiad ukazał się w Daizenshū 4 i został podzielony na kilka części.

Postacie

Jeżeli kiedykolwiek zacząłbyś nową serię Dragon Balla, kto zająłby miejsce głównego bohatera?

Mr. Satan. Chciałbym mieć takiego bohatera jak Mr. Satan. Ciągle zastanawiam się, jak to by było, gdyby umieścić go raz z Buu w gag mandze.

Którą postać wybrałbyś na swoje dziecko? Kogo wybrałbyś na rodzica?

Na dziecko: Dende. Jest poważny i może leczyć ludzi dzięki swej uzdrowicielskiej mocy. A ponieważ wygląda dosyć niezwykle, dzieci w szkole miałyby niezły ubaw.

Na rodzica: Bulmę. Byłbym bogaty, więc prowadziłbym stosunkowo łatwe życie.

Który z bohaterów żyłby najdłużej, a który najkrócej?

Najdłużej: Kame Sennin. Przeżył już wiele lat, zobaczył wiele rzeczy, co już o czymś znaczy. Prawdopodobnie jest też jednym z najweselszych ludzi w Dragon Ballu. A jak wiadomo uśmiech odmładza.

Najkrócej: Vegeta. Kiedyś wszyscy umrą i mimo że Saiya-jin żyje dłużej niż przeciętny człowiek, to jego wysokie ciśnienie wewnątrzczaszkowe ma tak straszliwe tendencje do szybkiego wzrostu, że pewnie nie pozwoliłoby mu długo pożyć w takim stresie.

Którym z bohaterów chciałbyś stać się, gdybyś narodził się ponownie?

Trunks. Miło by było być Trunksem, który nie ma bolesnej przeszłości. Byłbym bogaty, mógłbym kupować masę zabawek i byłbym naprawdę silny. Gdyby było mi dane żyć powtórnie, na pewno wybrałbym sobie jego życie.

Kto jest najbardziej ...?

Zabawny: Son Goku. Myślę, że będzie to Son Goku.

Wybredny: Mr. Satan. Mr. Satan najprawdopodobniej lubi robić zakupy i jeść naprawdę kosztowne żarcie.

Nieśmiały: Piccolo. Nameczanie wydają mi się generalnie niezwykle nieśmiali.

Modny: Trunks. Na początku myślałem, że będzie to Bulma, ale jako starsza kobieta zaczęła nosić naprawdę ohydne ubrania.

Zwariowany: Kame Sennin. Oczywiście to musi być ten facet.

Miejsca

Projekty których budynków spodobały ci się najbardziej?

1. Wieża Karin. Najbardziej podoba mi się Wieża Karin. Budowla na jej górze balansuje na niezwykle długim filarze i jest to naprawdę interesujące. Bardzo mi się podobają projekty budowli, które nie mogą istnieć w rzeczywistości.

2. Boski Pałac. Pałac jest intrygujący, ponieważ unosi się w powietrzu bez żadnego wspomagania. Lubię takie dziwne miejsca o niezwykłych kształtach.

Gdybyś wybrał się na wycieczkę po świecie Dragon Balla, gdzie najpierw skierowałbyś swoje kroki?

1. Boski Pałac. Jest to naprawdę ciekawe miejsce. Chciałbym zobaczyć, co znajduje się wewnątrz.

2. Wschodnia Stolica. Nie za bardzo lubię miasta, ale dobrze by było raz się tam wybrać.

3. Świat Kaioshinów. Miejsce wydaje się idealne na wycieczkę. Jest tam bardzo cicho i nie dochodzą żadne odgłosy cywilizacji. Prawdopodobnie klimat także przypadłby mi do gustu.

Gdzie chciałbyś mieszkać?

Kame House. Cóż, robienie zakupów stwarzałoby naprawdę duży problem, ale gdybym miał mecha mogącego unosić się nad wodą, i dopóki w wyspę nie uderzy tajfun, Kame House jest miejscem, w którym najbardziej chciałbym zamieszkać.

Sztuki walki

Która Kamehameha była najlepsza i kto ją wystrzelił?

Kamehameha Kame Sennina. Myślę, że byłby to Kame Sennin, ponieważ to właśnie on rozpoczął historię tej techniki. Poza tym uważam, że jego Kamehameha to naprawdę skuteczny atak w formie takiej, jak on ją wystrzeliwuje.

Których technik chciałbyś się nauczyć?

1. Latanie (Bukujutsu). Myślę, że byłoby to wspaniałe uczucie, latać, gdzie tylko się zechce bez niczyjej pomocy. Jestem pewny, że byłoby nadzwyczajnie. Nie zastanawiacie się czasami, że taka zdolność byłaby przydatna w codziennym życiu.

2. Teleportacja (Shunkan Idō). Ta zdolność także byłaby dobra. Zawsze marzyłem, aby przenieść się do miejsca, w którym chciałbym się znaleźć myśląc tylko o nim.

3. Kamehameha. Kamehameha! Chciałbym iść przed siebie i niszczyć po drodze wszystko, co się da. Ale później opłaty za naprawę tego wszystkiego na pewno byłyby straszliwe dla mojego skromnego portfela.

Które z ataków są twoimi ulubionymi?

1. Kamehameha. Czy to nie ekscytujące, kiedy postać zbiera energię, by następnie ją w jednym momencie wystrzelić? Kamehameha jest tym jednym atakiem, który lubię najbardziej. Moja żona wymyśliła tę nazwę.

2. Siatkarska Wybuchowa Ultra Ścina (Clash Ultra Buu-Buu Volleyball). To lubię. Atak jest naprawdę niedorzeczny, ale zabawny. Byłem z niego zadowolony.

3. Super Duchy Kamikaze. Duchy też lubię. To było szalone, wymyślić pierwszą technikę posiadającą własną wolę.

Które z walk lubisz najbardziej?

1. Son Goku vs Piccolo Daimao. Piccolo Daimao. Być może dlatego, że była to pierwsza walka z gościem dogłębnie złym.

2. Gotenks vs Majin Buu. Myślę, że to była pierwsza walka od dłuższego czasu, którą mogłem przedstawić dokładnie tak, jak chciałem. Zresztą w tamtym okresie narysowałem dość dużo walk jak ta.

Która z walk na Tenkaichi Budokai była najlepsza?

Son Goku vs Tenshinhan. Kiedy się nad tym zastanowić, to myślę, że walka Goku i Tenshinhana. Pewnie dlatego, że ich zdolności były wtedy niemal na równym poziomie.

Nauka i wynalazki

[...]


powrót
AnimePhrases ~ cytaty z anime i mang
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker