Cienie północy

Są to odpowiedzi Akiry Toriyamy zamieszczone jako dodatek w 6 tomie sagi Majin Buu z reedycji zatytułowanej Dragon Ball Full Color, który na półki trafił 4 lipca 2014 roku.

Ostatni tom sagi Majin Buu!
Wydanie specjalne

To już ostatnie ciekawostki!

Prawda jest taka!

Rysowanie walki Gotenksa i Majin Buu było niezłą zabawą.
Szczerze mówiąc, lubię te głupkowate i naiwne walki o wiele bardziej niż poważne. Myślę, że w głębi duszy najbardziej lubię tworzyć gag mangi. (śmiech)

Legenda głosi, że redaktor mało co nie pękł ze śmiechu, przeglądając w siedzibie redakcji szkice walki Gotenksa z Majin Buu!

Prawda jest taka!

Początkowo w scenie, gdy pojawia się #17 podczas tworzenia Genki Damy, miała być Lunch.
Lunch goniła wtedy za Tenshinhanem, który wraz z Chaozu przemieszczał się często ze względu na treningi, co nieźle ją wkurzało.

A co do #17, to po sadze Cella stał się strażnikiem parku narodowego i założył szczęśliwą rodzinę.

Prawda jest taka!

Żoną Mr. Satana była piękna piosenkarka o imieniu Miguel!
Ze względu na to, że nazywała się "Miguel" (jak archanioł), często żartowano sobie z ich małżeństwa, jak to "anioł poślubił diabła!".

Satan miał być postacią epizodyczną, jednak tak bardzo się autorowi spodobał, iż ten zadecydował, że będzie pojawiać się dalej, a czasami nawet mówi o nim jako o swoim ulubieńcu.

Prawda jest taka!

Nieważne, z kim mierzy się Goku, zawsze chce walczyć jeden na jeden!
Zazwyczaj przeciwnik jest tylko jeden, natomiast po stronie dobra mamy wielu wojowników. Byłoby trochę tchórzliwie rzucać się na wroga chmarą, prawda? Goku zawsze dąży do walki jeden na jeden.

To pragnienie walki jeden na jeden potwierdzają także jego ostatnie słowa wypowiedziane podczas walki z Majin Buu.

Informacje dodatkowe: Narodziny bogów

Królowie Światów rodzą się i wychowują na planecie nazywanej "Planetą Centrum Świata".
Jej mieszkańcy nazywani są "Centralnymi Ludźmi". Źródłem ich narodzin jest gigantyczne Drzewo Świata, a populacja planety sprowadza się do około 80 osób. Żyją około 75 000 lat, nie posiadają płci i prowadzą beztroski tryb życia, ucząc się rozmaitych rzeczy w zamku przypominającym szkołę. Kiedy cykl życia Króla Światów dobiegnie końca, na jego miejsce wybierany jest następny drogą losowania. Bogowie Światów natomiast wybierani są z Centralnych Ludzi narodzonych ze specjalnych, bardzo rzadkich złotych owoców.

Tłumaczenie: Wojtek Mikoś (miyamoto1)
Korekta: Shounen

powrót do "Wywiady"
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker