Mandō Kobayashi to japoński program telewizyjny emitowany na kanale Fuji TV One Two Next. Premiera odcinka związanego z Dragon Ballem odbyła się 24 marca 2013 roku o godz. 22:00, a więc na tydzień przed premierą filmu Dragon Ball Z: Battle of Gods. W trakcie programu zostały przedstawione odpowiedzi na pytania prowadzącego, jakie pisemnie udzielił mu Akira Toriyama.

Prowadzący program:

  • Kendō Kobayashi
  • Mai Endō

Goście:

  • Takashi Saitō (profesor Wydziału Literatury Uniwersytetu Meiji)
  • Kōji Yamamoto (aktor)
  • Fuyuto Takeda (Shueisha, trzeci redaktor Akiry Toriyamy w Jumpie)
  • Masako Nozawa (seiyū Goku i innych)
  • Masahiro Hosoda (reżyser)
  • Yūsuke Watanabe (scenarzysta)
"Mandō Kobayashi"

Przybądź, Shen Longu! Mistrz Akira Toriyama odpowiada na nasze pytania!

Pytania dotyczące nowego filmu

Słyszałem, że po raz pierwszy osobiście zaangażowałeś się w scenariusz. Co cię do tego skłoniło?

Pierwszym takim impulsem był moment, kiedy dotarł do mnie oryginalny scenariusz. Było tam mnóstwo dialogów, które mógł zrozumieć właściwie tylko autor, nie spodobało mi się to i zaraz to i owo zaczęło rodzić się w mojej głowie. Dlatego też zamiast mówić, co powinni zmienić, pomyślałem, że szybciej będzie, jeśli napiszę scenariusz własnoręcznie.

Dlaczego na czas akcji filmu wybrałeś okres po walce z Majin Buu?

Uznałem ten okres za najlepszy, ponieważ w tym czasie wszyscy bohaterowie byli w doskonałej formie, natomiast podczas wydarzeń z Uubem byli już za starzy. Był to też okres, w którym mogły pojawić się niemal wszystkie postacie.

Czym się kierowałeś, tworząc postacie Beerusa i Whisa?

Zależało mi przede wszystkim, aby byli to bohaterowie zupełnie inni od wcześniejszych. Do tej pory stworzyłem całą masę postaci i gdyby kolejni byli po prostu straszni, to praktycznie nie różniliby się od poprzedników. Chciałem pokazać, że oni też mają swoje wady, a raczej, by można było dojrzeć w nich ludzkie cechy.

Pytania od Kendō Kobayashiego

Opowiedz nam, jak dalej potoczą się losy Yamchy, Tenshinhana i Chaozu.

Na początku chciałbym ostrzec, że to ja jestem jedynym twórcą i tak naprawdę dopiero teraz pierwszy raz wyobraziłem sobie dalsze losy tej trójki. Możliwość, że popełniłem jakieś błędy w historii bohaterów, jest wspaniała.

Wątek Yamchy:
Jest taki jak ty, KenKoba, żyje w ciągłej rozterce pomiędzy kochaniem kobiet a odpowiednim zachowywaniem się przy nich, dlatego też bezustannie i na ślepo poszukuje idealnej partnerki, przy której nie będzie się denerwował. Pracował nawet w nocnym klubie, jednak przez jego temperament nie szło mu najlepiej i wyleciał. Przeważnie pracuje razem z Puarem jako ochroniarz, a od czasu do czasu odwiedza Tenshinhana i pomaga mu przy gospodarstwie.

Wątek Tenshinhana:
Tenshinhan wykorzystuje pracę na roli jako część swojego treningu. Może podzielić się na kilka ciał i wytworzyć dodatkowe ręce, więc zbieranie plonów idzie mu szybko. Został odnaleziony przez zakochaną w nim od pierwszego wejrzenia Lunch, która nieustannie szukała jego miejsca pobytu. W pewnym momencie nawet z nią zamieszkał, choć niechętnie. Lunch zupełnie nie interesowała gospodarka, a Tenshinhana romans, dlatego ta już po kilku dniach się wyniosła. Mimo wszystko od czasu do czasu wpada do niego w odwiedziny.

Wątek Chaozu:
Oczywiście pomaga Tenshinhanowi w gospodarstwie, a jego praca ze względu na jego zdolności telekinetyczne znana jest z wysokiej efektywności. Do tego stopnia, że pobliscy farmerzy zatrudniają go za spore pieniądze do pomocy, więc z pewnością sporo zaoszczędził.

Gdybyś mógł narysować Dragon Balla na nowo, co byś poprawił?

Jestem typem człowieka, który nie ogląda się za siebie, więc zdecydowanie nie poprawiłbym niczego. Chociaż gdybym od początku wiedział, że Goku okaże się być Saiyaninem, to myślę, że mógłbym nieco lepiej poprowadzić historię.

Gdyby Dragon Ball miał się przerodzić w film akcji, kogo byś widział w głównych rolach?

Niesamowity film w hollywoodzkim wydaniu to coś, o czym od zawsze gdzieś tam myślałem, jednakże ostatecznie nikt nie przychodził mi na myśl. Gdyby można było wrócić do czasów, kiedy Jackie Chan był młody, to prawdopodobnie on byłby jedyną osobą mogącą zagrać Goku.

Gdybyś miał w nim wystąpić, kogo chciałbyś zagrać?

Myślę, że wystąpienie we własnym tworze to najgorsza rzecz, ale gdybym już koniecznie musiał, to chciałbym być po prostu zwykłym widzem na Tenkaichi Budōkai.

A tak przy okazji, co myślisz o Kendō Kobayashim w roli Yajirobē?

Sądzę, że idealnie pasuje do roli Yajirobē. Z jakichś powodów ten bohater niespecjalnie zapadł mi w pamięci i przez to bardzo często zapominam, aby go gdzieś umieścić.

Gdybyś mógł wypowiedzieć jedno życzenie do Smoczych Kul, co by to było?

Aby cała moja rodzina, przyjaciele i wszyscy byli szczęśliwi i zdrowi! Domyślam się, że nie byłoby to zbyt oryginalne... Byłbym naprawdę bardzo szczęśliwy, mogąc sobie zażyczyć: "Móc kończyć rozdziały samym myśleniem nad historią!".

Tłumaczenie: timmy
Korekta: Shounen

powrót do "Wywiady"
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker