Cienie północy

Cykl pytań kierowanych do Akiry Toriyamy, a zadawanych przez Naho Ooishi. Zamieszczane obok rozdziałów rysowanej przez nią mangi Dragon Ball SD. Pytania publikowane są co miesiąc w kolejnych numerach japońskiego magazynu Saikyō Jump (począwszy od wydania #4/2014 z dnia 4 marca 2014).

Skąd pomysł na nazwę "scouter"?

W wojskowym żargonie słowo "scout" (zwiad) odnosi się do "rekonesansu". Na przykład pojazd używany do rekonesansu może być nazywany "pojazdem zwiadowczym". Podrasowałem słowo "scout" na "scouter" i stąd taka nazwa. Innymi słowy, jest to użyteczne urządzenie wykorzystywane do zbierania informacji.

Co było powodem wprowadzenia tego urządzenia do fabuły?

Głównie chodziło o ukazanie siły przeciwnika w postaci konkretnej liczby, co ułatwiało czytelnikowi zrozumienie poziomu mocy danej postaci. Wiedziałem jednak, że na dłuższą metę takie rozwiązanie nie będzie dobre, ponieważ jeśli znałbyś dokładne wartości, to mógłbyś z łatwością przewidzieć, kto wygra kolejną walkę. Dlatego też zdecydowałem, że moc Goku i reszty będzie zmieniać się dzięki ki i nie będzie mogła zostać zmierzona.

Poza tym to wygodne urządzenie, jeśli chodzi o stwarzanie sytuacji zagrożenia, ponieważ przeciwnicy mogą za ich pomocą zlokalizować naszych bohaterów i powiadomić o tym innych.

Tłumaczenie: Wojtek Mikoś (miyamoto1)
Korekta: Shounen

powrót do "Wywiady"
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker