Wywiad z Akirą Toriyamą przeprowadzony przez Naho Ooishi, opublikowany 2 maja 2014 roku w magazynie Saikyō Jump (wydanie #6/2014).

"Saikyō Jump" (#6/2014)

Naho Ooishi x Akira Toriyama Q&A

Wywiad z okazji wysokiej popularności Dragon Ball Kai!

12 tajemnic sagi Majin Buu. Mangaczka Naho Ooishi pyta mistrza Akirę Toriyamę o takie sprawy, jak "Kto był mistrzem Satana?" czy "Jakich składników użyto do stworzenia Majin Buu?"! Jest też wiele innych tajemnic! Przeczytaj wywiad i poznaj prawdę!

Mr. Satan

Jak wyglądał trening Mr. Satana i jego droga do tytułu mistrza? Miał kogoś na kształt mentora?

W czasach młodości Mr. Satan pojawił się w dojo zwanym "Satan Castle". Dzięki połączeniu całkiem dużej siły i szczęścia (przykładowo jeden z jego rywali dostał zatrucia) szybko osiągnął tytuł mistrza świata i został ochrzczony Mr. Satanem od nazwy swego dojo. Pewnego dnia w jednym z barów w Południowej Stolicy (gdzie zatrzymali się w trakcie trasy), Satan i jego mistrz popełnili błąd, naśmiewając się z fryzury Tao Pai Paia, wskutek czego mistrz championa poniósł śmierć, a sam Satan został ciężko ranny. Od tamtego zdarzenia Mr. Satan przysiągł sobie nigdy nie walczyć z kimś, kogo tożsamości nie zna lub wydaje się niezwykle silny.

Jak Mr. Satan zdołał wygrywać Tenkaichi Budōkai, gdy Goku i przyjaciele byli nieobecni? Chyba nie oszukiwał?

Nie, nie, Mr. Satan tak naprawdę jest bardzo silny – oczywiście według miary zwykłego człowieka. Kiedy pojawiał się potężny przeciwnik, zwyczajnie udawał, że nie czuje się za dobrze i przeczekiwał walkę.

Czy poza Videl jest ktoś jeszcze w jego rodzinie? W źródłach możemy wyczytać, że jego żona już nie żyje...

Rodzinę tworzy tylko ta dwójka, mają jednak wielu służących.

Majin Buu i spółka

W jaki sposób Bibidi stworzył Majin Buu? Jak odbywał się ten proces, jakich składników użyto?

W mandze Bóg Światów mówi, że to Bibidi stworzył Buu, jednak prawda jest nieco inna. Postać, którą bohaterowie nazywają "Buu", nie została przez nikogo stworzona, ale istniała od najdawniejszych czasów. Istnienie Buu oscylowało pomiędzy rajdami niszczenia życia w niezliczonych galaktykach a okresami hibernacji. W czasie kolejnych odtwarzań tego cyklu absorbował on zło, które powodowało, że stawał się coraz brutalniejszy. Bibidiemu udało się jedynie odkryć sposób, jak przywołać Buu z jego długiej drzemki. Ze względu na fakt, że z czasem Buu staje się inną formą życia wskutek wyrzucenia z siebie zła, nie do końca wiadomo, czy nadal będzie zapadał w stan hibernacji.

Majin Buu jest niemal niezniszczalny, jednak skąd czerpie energię? Czyżby ze słodyczy?

Tak naprawdę nie potrzebuje on żadnego źródła energii. Słodycze po prostu lubi.

Wyjaśnię przy okazji sprawę Uuba. Ponieważ Buu był czystym złem, w Zaświatach został łatwo oczyszczony i od razu poddany reinkarnacji.

Proszę, powiedz (na ucho), jak brzmiało zaklęcie, którym Bibidi zamykał Majin Buu w kuli.

Jest ono niewymawialne dla ludzi, jednak jeśli chcielibyśmy je zapisać, to myślę, że byłoby to coś w stylu "Nuwemwittsimwawaay".

Bogowie Światów

Bogowie Światów uważani są za istoty stojące najwyżej w hierarchii, ale jak można zostać jednym z nich?

Nie można. Bogiem Światów jest się od narodzenia. Jest ich trójka i pracują na zmianę. Pomimo że aktualnie pełni służbę dwóch z nich, to gdy któryś umarłby w wypadku, wtedy nieaktywny wyrasta w ich świecie jak roślina. Jeśli nie dochodzi do żadnych incydentów, to żyją mniej więcej 75 000 lat.

Kto zamknął Starego Boga Światów w Mieczu Zet?

Bogowie Światów (którzy tworzą planety) i Bogowie Zniszczenia (którzy je niszczą) tak naprawdę nigdy nie potrafili się dogadać, jednak raz na 1000 lat spotykają się, by dokonać ustaleń co do równowagi we wszechświecie. W czasie jednego z takich spotkań doszło do kłótni na mało ważny temat i pewien nerwowy Bóg Zniszczenia zapieczętował Starego Boga Światów w mieczu. Naturalnie, sytuacja, w której Bóg Zniszczenia miałby zniszczyć Świat Bogów, nie mogłaby mieć miejsca. Tak nawiasem mówiąc, tym bogiem był Beerus.

Inni bohaterowie

Kuririn i #18 żyją z Marron w domu Żółwiego Pustelnika. Chciałabym usłyszeć więcej o tym, jak stworzyli tak wspaniały związek!

Wybacz, ale jestem naprawdę kiepski, jeśli chodzi o tworzenie romantycznych historii, dlatego nie mogę udzielić wyczerpującej odpowiedzi. Myślę jednak, że najprawdopodobniej #18 (która była przestępczynią) uznała bezpośredniość i powagę Kuririna za coś atrakcyjnego i w jakiś sposób zakochała się w nim.

Vegeta wypowiedział raz kwestię, że "Super Saiyan rozdają na wyprzedaży". Czy oznacza to, że Bulmie lub Trunksowi udało się zaciągnąć go na zakupowy rajd?

Jak możesz się spodziewać, Vegeta nigdy nie był na wyprzedaży. W końcu Bulma jest niesamowicie bogata, więc raczej nie ma potrzeby z nich korzystać. Najbardziej prawdopodobne jest, że nauczył się tego stwierdzenia z telewizji.

Goku rośnie w siłę bez końca, osiągając poziom Super Saiyanina 3 w mandze i Super Saiyanina 4 w anime. Czy tu nie ma żadnych granic? Istnieje możliwość, że zobaczymy w przyszłości Super Saiyanina 5...?!

Super Saiyanin 2 i 3 to tak naprawdę tylko wzmocnione odmiany Super Saiyanina. Po walce z Beerusem Goku zdał sobie sprawę, że najskuteczniejsze będzie dopracowanie do perfekcji formy podstawowej oraz stadium Super Saiyanina, tak więc myślę, że najprawdopodobniej nie będzie się już więcej przemieniał w Super Saiyanina 2 i 3.

Kto stworzył Tenkaichi Budōkai i dlaczego?

Turniej wywodzi się z festiwalu odbywającego się od wielu lat w świątyni, która obecnie służy za miejsce odbywania się turniejów.

Tłumaczenie: Wojtek Mikoś (miyamoto1)
Korekta: Shounen

powrót do "Wywiady"
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker