Cienie północy
Shounen
26 września 2014 (18:16)
Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi zapowiedzieli, że jednym z gości zbliżającej się 25 edycji będzie Laurent Gomez, znany jako Salagir, autor popularnego fanowskiego komiksu Dragon Ball Multiverse, do którego układa scenariusz. Komiks jest tłumaczony na język polski, co niewątpliwie dopomogło w zaproszeniu autora do naszego kraju. Więcej o komiksie w drugiej części newsa.

Impreza odbędzie się w najbliższy weekend, w dniach 3-5 października 2014, w łódzkiej Atlas Arenie. Gość prowadzić będzie dwie prelekcje:
  • sobota o 10:45 (sala A) – "wykład o współpracy scenarzysty i rysownika",
  • niedziela o 15:30 (sala A) – "webcomics w praktyce – wykład".

Ponadto będzie sprzedawał unikatową papierową wersję komiksu (po francusku) oraz artbook opowiadający o jego tworzeniu – dostępność przedmiotów limitowana, a także prowadził rozmowy z fanami. Na spotkaniu obecna będzie polska tłumaczka DB Multiverse – tzigi.


Dragon Ball Multiverse (skracane do DBM) to największy komiksowy projekt fanowski dotyczący uniwersum Smoczych Kul. Pomysłodawcą i głównym realizatorem jest francuski informatyk i fan DB, Salagir.

Komiks podzielony jest na historię główną opowiadającą o turnieju osadzonym po wydarzeniach znanych z mangi, w którym biorą udział alternatywne wersje różnych postaci stworzonych przez Toriyamę, oraz na rozdziały specjalne – przedstawiające wydarzenia, które doprowadziły do zmian historii światów, z których te właśnie postacie pochodzą.

Rozdziały historii głównej charakteryzują się stylem rysunkowym stanowiącym dobrą imitację stylu Toriyamy przez takich rysowników jak Cheu-Sae (Gogeta Jr) czy Benoît Picard (Asura). Rozdziały specjalne zaś pozwalają rysownikom na większą dowolność artystyczną w interpretacji stylu mangowego.

Komiks ukazuje się w internecie nieprzerwanie od 2008 roku, aktualnie w rytmie minimum trzech stron na tydzień. Ma obecnie 34 wersje językowe, z których większość jest tłumaczona na bieżąco.


Informację podesłała tzigi.
komentarze (0)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker