Katz
4 maja 2016 (20:32)
Amerykański pisarz i badacz Dragon Balla, Derek Padula, autor książki It's Over 9,000!, pracujący aktualnie nad nową – USA DBZ – jeden rozdział poświęcił pierwszej i jedynej hollywoodzkiej adaptacji mangi Akiry Toriyamy, czyli filmowi Dragonball: Ewolucja.


Jak wszyscy doskonale wiemy, film ten okazał się klapą, nie tylko w odczuciu fanów Smoczych Kul, ale także pod każdym innym względem, jeśli chodzi o kinematografię. W poszukiwaniu odpowiedzi, jak doszło do tej "katastrofy", Derek Padula skontaktował się z jego scenarzystą, Benem Ramseyem, i otrzymał od niego poniższą odpowiedź.

Zdawałem sobie sprawę, że w końcu nadejdzie ta chwila. Film Dragonball: Ewolucja odcisnął negatywne piętno na mojej twórczości. Cokolwiek podpisane moim nazwiskiem z góry jest negowane i dla mnie, jako autora, jest to potworne. Otrzymywanie tych wszystkich negatywnych wiadomości z całego świata jest bolesne. Spędziłem wiele lat, próbując zmazać tę plamę, ale teraz mogę napisać wprost, że biorę na siebie całą odpowiedzialność za rozczarowanie tak wielu fanów. Zrobiłem, co mogłem, ale koniec końców gdzieś "utraciłem Smocze Kule".

Podszedłem do tego projektu z zamiarem zysku, nie jako fan, ale jako biznesmen, który otrzymał zlecenie. Nauczyło mnie to, że jeśli podejmujesz się twórczego wysiłku bez pasji, wyjdzie z tego coś przeciętnego albo badziewie. Nie winię za Dragonball: Ewolucję nikogo prócz siebie. Również mam swoje ulubione serie, więc doskonale zdaję sobie sprawę, jak to jest coś uwielbiać i nagle zostać rozczarowanym.

Do wszystkich fanów Dragon Balla: szczerze was przepraszam.

Mam nadzieję, że będę w stanie stworzyć kiedyś coś, co wam się spodoba i sam będę tego pasjonatem. To jedyne, co mogę aktualnie zrobić.

Pozdrawiam
Ben

Derek pracuje także przy fanowskim serialu Dragon Ball Z: Light of Hope, do którego scenarzysta również się odniósł:

Dragon Ball Z: Light of Hope było niesamowite! Świetna robota, Derek. Właśnie taki powinien być Dragonball: Ewolucja.

Co o tym sądzicie? Rzadko się zdarza, by autor przeprosił za cały film. Więc mimo iż późno, to lepiej niż wcale.
komentarze (1)
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker