Shounen
26 stycznia 2018 (14:23)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono dziesiąty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to ilustracja, która znalazła się na okładce wydanej 26 stycznia 1987 gry Dragon Quest II: Akuryō no Kamigami na konsolę Family Computer (Famicom), a więc równo 31 lat temu.


Toriyama odpowiedzialny jest za projekty postaci i potworów oraz ilustracje dla serii gier Dragon Quest od 1986 roku, kiedy wydano jej pierwszą część. Najnowsza ukazała się 29 lipca 2017 w Japonii – Dragon Quest XI: Sugisarishi Toki o Motomete.

Toriyama wielokrotnie odwoływał się do prac nad grą w cotygodniowych komentarzach publikowanych w Weekly Shōnen Jumpie. Przy okazji premiery 74 rozdziału mangi DB, w maju 1986, napisał:

Dragon Quest jest niebezpieczny! Doszło do tego, że nie byłem w stanie pracować i żona mi go zabrała!

Przy rozdziale 108 w styczniu 1987:

Dragon Quest II na Famicom jest tak fajny, że nie jestem w stanie pracować!

Przy rozdziale 141 we wrześniu 1987:

W końcu skończyłem tworzyć potwory do Dragon Quest III. Ta gra wygląda całkiem fajnie!

Kazuhiko Torishima, redaktor mangaki, w wywiadzie dla Forbesa tak opisywał okoliczności włączenia Toriyamy do zespołu tworzącego grę Dragon Quest, w nawiązaniu do rozbudowy growej sekcji w Jumpie:

Horii rozpoczął w tamtym czasie pracę w studiu Enix nad grami Portopia Renzoku Satsujin Jiken i Okhotsku ni Kiyu: Hokkaido Rensa Satsujin Jiken. Ja i mój zespół mieliśmy fioła na punkcie gier fabularnych na Apple, jak Ultima, pomyślałem więc, że powinniśmy stworzyć grę fabularną z Horiim jako scenarzystą. Ale wtedy nie mielibyśmy uzasadnienia dla włączenia tego do Weekly Jumpa, dlatego postanowiłem przyjąć do zespołu Toriyamę, który miał odpowiadać za projekty postaci.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker