Shounen
20 maja 2024 (18:07)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono tysiąc dwieście dziewiętnasty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to rysunek i wiadomość zamieszczone we wstępie do szóstego tomu serii databooków Daizenshū z grudnia 1995 roku.


Ten tom Daizenshū poświęcony jest filmom animowanym. Szczerze mówiąc, nigdy nie byłem w kinie na Dragon Ballu (na Dr. Slumpie też), bo oglądanie z innymi ludźmi anime opartych na własnej twórczości jest dla mnie totalnie krępujące, a to nie przystoi tokijczykowi, prawda? (A, w sumie nie jestem tokijczykiem). Ostatecznie oglądam je potajemnie w domu na wideo. Mój syn, który w zasadzie nie interesował się Dragon Ballem, ostatnio zaczął go trochę bardziej doceniać i nawet był w kinie. Za to moja córka tak go nie znosi, że nawet gdy jest w telewizji, to nie chce oglądać. Ale co tam.

Dragon Ball: Daizenshū to seria dziesięciu (siedmiu głównych i trzech dodatkowych) databooków wydawanych w latach 1995-1996.

Szósty tom skupia się na filmach kinowych i odcinkach specjalnych.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych obecnie co dwa dni od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker