Cienie północy
Shounen
15 sierpnia 2018 (16:22)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono sto czterdziesty szósty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to wykonana w okolicach października 2000 roku maskotka psa Type 5 The Dog (五式犬 Goshikiken) dla firmy Fine Molds.


Pies określany jest mianem "czworonożne urządzenie rozpoznawcze" (四足歩行型偵察警戒デバイス) i pełni funkcję kierownika ds. bezpieczeństwa (取締役警備部長). Rysunek psa można znaleźć na torbach czy T-shirtach, ale dostępne są nawet jego plastikowe modele. Zdjęcia autentycznego psa strażniczego firmy sprzed lat znajdziemy na stronie internetowej przedsiębiorstwa.

Z Fine Molds mangaka współpracował od wielu lat. W niniejszym cyklu była już mowa o wykonanych przez niego modelach żołnierzy (41 wpis) czy też o ilustracji myśliwca Zero 52 (52 wpis).

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker