Cienie północy
Shounen
21 sierpnia 2018 (14:31)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono sto pięćdziesiąty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to okładka Weekly Shōnen Jumpa wydanego 7 lipca 1998 roku (#32/1998), przedstawiająca głównego bohatera mangi Kajika.


We wskazanym numerze, wydanym w 30-lecie tygodnika, opublikowano pierwszy rozdział wspomnianej mangi. Kajika to krótka seria opowiadająca o przygodach przemienionego w człowieka lisa tytułowego Kajiki, który musi uratować życie tysiącu istnień, aby zdjąć klątwę i na powrót stać się człowiekiem. Przemierza świat wraz z duszkiem Gigi (również na ilustracji), a po ocaleniu 990 stworzenia napotykają na dziewczynę atakowaną przez zbirów. Jak się okazuje, jest ona w posiadaniu smoczego jaja, ostatniego przedstawiciela gatunku.

Seria zakończyła się 29 września (w wydaniu #44/1998) na 12 rozdziale, a 8 stycznia wydano w Japonii wersję tomikową. Manga nie doczekała się oficjalnego angielskiego tłumaczenia, wydano ją natomiast w różnych krajach europejskich.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker