Shounen
4 września 2018 (15:50)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono sto sześćdziesiąty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to ostatni panel one-shota pt. Monmon no Sumō Yūgi autorstwa mangaki Tsunomaru, który opublikowano 18 grudnia 1991 roku w Weekly Shōnen Jumpie (#3-4/1992).


Monmon no Sumō Yūgi to krótki, 11-stronicowy rozdział autorstwa Tsunomaru. Opowiada o tym, jak małpka Monmon (główny bohater jego mangi Monmonmon) mierzy się na arenie sumo z kolejnymi bohaterami znanych serii z Jumpa.

Goku występuje pod pseudonimem "Super Saiyama" (スーパーサイ山) i zostaje pokonany uderzeniem nazwanym przez komentatora "kamehameharite" (カメハメハリ手) (harite to w sumo uderzenie płaską dłonią). W ostatnim panelu rozdziału Toriyama i inni mangacy publikujący w czasopiśmie sami narysowali bohaterów swoich komiksów.

W tym samym numerze Jumpa znalazł się również 354 rozdział DB, a w cotygodniowym komentarzu Toriyama napisał:

Ostatnio daję z siebie wszystko, w tym tygodniu kolorowe strony na początku numeru, a w kolejnym będzie dłuższy rozdział niż zazwyczaj. Oczekujcie z niecierpliwością.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker