Shounen
23 stycznia 2019 (16:11)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono dwieście pięćdziesiąty drugi wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to rysunek Bardocka i komentarz, które znalazły się w materiałach dodatkowych do DVD z odcinkami specjalnymi DBZ ("Jump Super Heroes: Dragon Ball Z Special Selection DVD"), które wydano 5 sierpnia 2011 roku.


Zawsze zapominam o rzeczach, od których zaczynałem, więc już praktycznie nie pamiętam momentu tworzenia projektów ojca Goku, Bardocka, i jego towarzyszy.

Myślę, że to było tak, że ktoś ze studia animacji przyszedł i powiedział: "Chcielibyśmy stworzyć historię opartą na tych projektach...", a kiedy kazałem im pokazać szkice, skończyło się na tym, że musiałem je przerobić.

Miałem wtedy ręce pełne roboty przy rysowaniu Dragon Balla i anime praktycznie w całości powierzyłem Toei Animation, więc to była niecodzienna sytuacja. Może poproszono mnie o zajęcie się projektami postaci dlatego, że treść skupiała się na przeszłości głównego bohatera.

Szczerze, ciężko to nazwać projektem, bo wszystko, co zrobiłem przy Bardocku, sprowadziło się do wzięcia Goku, dodaniu mu brutalnej aury rasy wojowników i odzianiu go w zbroję armii Freezy, więc nie miałem z tym większego kłopotu.

Kiedy zobaczyłem ukończony odcinek, byłem pełen podziwu. W moich pracach stawiam na beztroskie klimaty i mam tendencję do unikania cięższych treści. Gdybym to ja pisał o tej przeszłości, z pewnością byłaby w jaśniejszych barwach. Poczułem wtedy, że Dragon Ball zyskał nieco więcej głębi.

Kończąc, imię "Bardock" pochodzi od łopianu [ang. burdock, jap. gobō]. Nie zdawałem sobie z tego sprawy, ponieważ zazwyczaj nie mówię tego po angielsku, ale łopian to dosyć mocno brzmiące imię, prawda?

Na płycie znalazły się dwa telewizyjne odcinki specjalne serii Dragon Ball Z – o Bardocku i o Trunksie z przyszłości. Wydanie było powiązane z promocją gry Dragon Ball Heroes i mangą Episode of Bardock.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker