Shounen
28 marca 2019 (15:02)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono dwieście dziewięćdziesiąty szósty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to zawierająca rysunek i wypowiedź mangaki strona z broszury dostępnej na pierwszej wystawie poświęconej serii Gintama pt. "Dai Gintama Ten – Tsuke ga Mawaru Maeni Ketsu wo Fuke" ("Wielka wystawa Gintamy – Podetrzyj tyłek, zanim przyjdzie zapłacić") z końca 2016 roku.


Gintama to komediowa manga Hideakiego Sorachiego ukazująca się od 2003 roku, parodiująca niezliczoną liczbę znanych tytułów, w tym wielokrotnie Dragon Balla. Część nawiązań zawartych w adaptacji anime znajdziecie na stronie Dragon Ball wokół nas.

Na zdjęciu zamieszczono stronę z 202 rozdziału Gintamy, który ukazał się w 2008 roku, obok rysunek Toriyamy przedstawiający Gina i Goku wykonujących Kamehamehę, a poniżej wypowiedzi obu mangaków.

Akira Toriyama
Moja córka jest wielką fanką Gintamy, ma z tego sporo różnych rzeczy. Mangi ojca praktycznie nie czytała, ale do Gintamy sięga raz po raz. Pewnego razu zauważyłem, że ma w rękach Dragon Balla, ale wyszło na to, że chciała się tylko dowiedzieć, do czego nawiązywała parodia w Gintamie. Dziękuję ci, mistrzu Sorachi.

Hideaki Sorachi
Shen Longu! Mam tylko dwie kule, a spełniłeś moje życzenie! Mistrzu Toriyama, a zwłaszcza córko, czy raczej księżniczko – naprawdę bardzo wam dziękuję!

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker