Shounen
26 lutego 2018 (12:07)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono trzydziesty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem – w 32 rocznicę rozpoczęcia emisji serii telewizyjnej – jest to artykuł pt. "Na tropie siedmiu tajemnic anime Dragon Ball!" (アニメ DRAGON BALL 7つの謎を追え!! Anime Dragon Ball 7-tsu no Nazo o Oe!!). Opublikowano go 18 lutego 1986 roku w Weekly Shōnen Jumpie (#12/1986), a więc na tydzień przed premierą.


Jak zauważają autorzy wpisu, Toriyama odwiedził w tamtym czasie studio Toei Animation (wtedy nazywało się Toei Doga), gdzie dowiedział się, że na stworzenie 25-minutowego odcinka anime potrzeba 27 tysięcy celuloidów, co skomentował słowami: "Brzmi absurdalnie strasznie. Co za ulga, że jestem mangaką".

W omawianym numerze opublikowano również 62 rozdział Dragon Balla, a do premiery animowanej adaptacji jego serii Toriyama odniósł się w cotygodniowym komentarzu publikowanym w magazynie:

U mnie ostatnio sytuacja napięta. Terminy złożenia pracy i modeli na konkurs, ślub mojego młodszego brata i jeszcze ślub przyjaciela. Ale bez względu na wszystko na pewno obejrzę premierę anime!

Anime wystartowało w rok i trzy miesiące od ukazania się pierwszego rozdziału mangi w Weekly Shōnen Jumpie.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (3)
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker