Shounen
9 kwietnia 2019 (13:49)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono trzysta czwarty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to rysunek ze strony tytułowej pierwszego rozdziału mangi Chokin Senshi Cashman, który opublikowano w pierwszym numerze V Jumpa, wydanym w listopadzie 1990 roku.


Chokin Senshi Cashman to krótka, 3-rozdziałowa seria, której następne części publikowano co pół roku w kolejnych V Jumpach, z czego ostatni w listopadzie 1991 roku.

Głównym bohaterem historii jest kosmiczny policjant Jiora z planety Biretejion, który w trakcie pościgu za przestępcą rozbija się na Ziemi, zabijając przy tym policjanta o imieniu Chapat. Łączy się z Ziemianinem i zaczyna pracować jako najemnik w celu uzyskania pieniędzy na zakup paliwa, a przedstawia się jako "oszczędzający wojownik Cashman".

Do rozdziału mangaka nawiązał w Weekly Shōnen Jumpie wydanym 30 października 1990 roku:

Jestem w trakcie tworzenia one-shota, który ukaże się w listopadzie w V Jumpie. Oczekujcie z niecierpliwością!

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker