Shounen
22 maja 2019 (14:31)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono trzysta dwudziesty dziewiąty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to rysunek ze strony tytułowej siódmego rozdziału mangi Go! Go! Ackman, która wystartowała 21 maja 1993 roku, a więc niemal równo 26 lat temu.


Go! Go! Ackman to komediowa manga opowiadająca o przygodach młodego demona, tytułowego Ackmana, który zostaje wybudzony z 50-letniej drzemki i poinformowany, że nadszedł czas, by zaczął zdobywać ludzkie dusze, które skupuje demoni król. Przeszkodzić mu w tym zamierza stary znajomy anioł.

Manga składa się z 11 rozdziałów po pięć stron i publikowana była w V Jumpie od maja 1993 roku do sierpnia 1994 roku. Doczekała się wtedy również 15-minutowej adaptacji anime w reżyserii Takahiro Imamury.

Załączony rysunek przedstawia głównego bohatera z rodziną. Postać Ackmana pojawia się także m.in. w czwartym tomie mangi Dragon Ball SD Naho Ooishi na jednej ze stron dodatkowych, jak również w 199 odcinku anime Dragon Ball Z – pośród widowni turnieju Anoyoichi Budōkai.


Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker