Shounen
29 maja 2019 (14:34)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono trzysta trzydziesty czwarty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to strona tytułowa one-shota Gal-deka Tomato, jednej z pierwszych mang autora, z wydanego w 1979 roku numeru specjalnego Shōnen Jumpa (#1979/8/15).


Gal-deka Tomato ("Policjantka Tomato") to 15-stronicowa komediowa manga opowiadająca o młodej, niezbyt rozgarniętej policjantce, tytułowej Tomato Akai, która zostaje przydzielona do komisariatu policji. W komiksie pojawia się także Kenta Kuraaku, czyli późniejszy Suppaman (Kwaskoman).

Dziewczyna w roli głównej bohaterki był to pomysł redaktora Torishimy. Manga zyskała przychylność czytelników (zajęła piąte miejsce) i otworzyła Toriyamie drogę do publikowania czegoś dłuższego, a konkretnie serii Dr. Slump, która była jego następną pracą.

Warto nadmienić, że postać podobna do głównej bohaterki pojawia się w 44 odcinku anime Dragon Ball – pośród mieszkańców Zachodniej Stolicy.


Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker