Shounen
31 maja 2019 (11:23)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono trzysta trzydziesty szósty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to komentarz zamieszczony na obi mangi Shōichiego Tanazono pt. Gakkō e Ikenai Boku to 9-nin no Sensei ("Niechodzący do szkoły ja i 9 nauczycieli"), która w wersji tomikowej ukazała się 27 lutego 2015 roku.


Głównym bohaterem mangi jest Masatomo Tanahashi (sam autor), fan Dragon Balla, który na początku historii ma siedem lat. Po tym, jak w pierwszej klasie podstawówki zostaje uderzony przez nauczycielkę, traci całą pewność siebie i ma problemy z powrotem do szkoły, w rezultacie ucieka w rysowanie komiksów. Manga opowiada o dziewięciu "nauczycielach", którzy mieli wpływ na jego życie.

Ostatnim z owych nauczycieli był Toriyama, który chodził do tej samej podstawówki co jego matka, a zamieszczony komentarz przedstawia się następująco:

Długo się znamy, ale nigdy nie pytałem o jego przeszłość. Wiedziałem, że był dzieckiem, które nie chciało chodzić szkoły, ale ten komiks to dla mnie spore zaskoczenie. Rysowanie mangi pomogło mu bardziej, niż myślałem.

Do tej pory manga nie ukazała się ani po angielsku, ani po polsku.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (1)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker