Shounen
12 czerwca 2019 (13:44)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono trzysta czterdziesty czwarty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to strona tytułowa pierwszego rozdziału mangi Dub & Peter 1 z wydanego w 1992 roku listopadowego numeru V Jumpa.


Dub & Peter 1 to komediowa manga opowiada o przygodach Duba, którego kumpel Pete konstruuje dla niego wyposażony w "ultrakomputer" najlepszy na świecie samochód nazwany Peter 1, by mógł podrywać dziewczyny (na początku historii obaj mają tylko hulajnogi).

Manga składa się z czterech rozdziałów, dwa pierwsze po dziesięć stron, dwa kolejne po siedem. Publikowana była w V Jumpie w latach 1992-1993 – wszystkie strony drukowane były w pełnym kolorze.

Warto zwrócić uwagę, że jeden z antagonistów mangi pojawia się w 203 odcinku anime Dragon Ball Z, jako członek gangu Czerwonego Rekina (Red Shark). Do tego samego gangu należy również sam Dub lub postać go przypominająca.


Oprócz tego postacie głównych bohaterów pojawiają się w pierwszym rozdziale mangi Dragon Ball Heroes: Victory Mission autorstwa Toyotarō.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker