Shounen
5 sierpnia 2019 (12:12)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono trzysta osiemdziesiąty pierwszy wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to fragment z wydanego 15 sierpnia 1981 roku piątego tomu mangi Dr. Slump, przedstawiający jedną ze stron dodatkowych pt. "Z cyklu teatrzyk zdarzeń prawdziwych – Ja i moje przygody".


Jest to trzecia historia z cyklu "Ja i moje przygody" i została zatytułowana "Asystencik-talencik". Przedstawia Toriyamę i jego pierwszego, nadgorliwego asystenta, którym był Tanaka Hisashi (ps. Hisuwashi). Oryginalnie wszystkie dialogi zostały napisane w dialekcie z Nagoi, a pod komiksem zamieszczono "tłumaczenie".

W polskiej edycji mangi wydanej przez J.P.Fantastica znajdziemy ją w dziewiątym tomie (skan). Do historyjek z serii "Ja i moje przygody" odwoływano się już wcześniej we wpisach 342 (pierwsza) oraz 359 (druga).

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker