Shounen
19 sierpnia 2019 (13:48)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono trzysta dziewięćdziesiąty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to kolorowa strona tytułowa one-shota Pola & Roid z opublikowanego w 1981 roku numeru specjalnego Shōnen Jumpa (#1981/11/5).


One-shot Pola & Roid po raz pierwszy został opublikowany w Weekly Shōnen Jumpie (#17/1981) i był jednym z rozdziałów narysowanych przez dziesięciu najpopularniejszych mangaków magazynu na potrzeby 9 edycji plebiscytu "Nagroda Czytelników" Jumpa. Manga Toriyamy zajęła pierwsze miejsce w konkursie.

Pola & Roid liczy 45 stron i opowiada o przygodach galaktycznego taksówkarza Roida oraz samozwańczej obrończyni sprawiedliwości Poli, przez którą zostaje pewnego dnia wezwany. Wkrótce po spotkaniu rozpoczynają walkę przeciwko imperium Gaganbo. W komiksie pojawiają się nawiązania do Dr. Slumpa.

Autorzy wpisu zwracają uwagę, że strona tytułowa rozdziału została pokolorowana na potrzeby numeru specjalnego.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker