Shounen
12 marca 2018 (11:59)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono czterdziesty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to ilustracja przedstawiająca głównego bohatera gry Chrono Trigger, która znalazła się na okładce poprzedzającego jej premierę, wydanego 21 lutego 1995 roku kwietniowego numeru V Jumpa.


Gra ukazała się 11 marca 1995 na konsolę Super Famicom, a więc wczoraj wypadła jej 23 rocznica. Jak zauważają autorzy wpisu, gra powstała w wyniku współpracy "ekipy marzeń", czyli Hironobu Sakaguchiego, twórcy serii Final Fantasy, Yūjiego Horiiego znanego z serii Dragon Quest oraz Toriyamy, którego przedstawiać nie trzeba.

Mangaka odpowiedzialny był za projekty postaci oraz ilustracje do gry. W późniejszym czasie Chrono Trigger doczekała się portów na nowsze konsole, a dopiero co, bo 27 lutego 2018, miała premierę na PC za pośrednictwem platformy Steam.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker