Cienie północy
Shounen
11 października 2019 (14:49)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono czterysta dwudziesty siódmy wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to projekt robota-komputera z książki obrazkowej pt. Super Sense Story z 1991 roku.


Super Sense Story to 35-stronicowa książeczka dla dzieci dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Skupia się na zdolności ludzi i zwierząt zwanej "super sense" (super wyczucie, zmysł), poruszając przy tym też takie zagadnienia, jak środowisko, ludzkość, historia czy technologia.

Publikacja powstała w wyniku współpracy Weekly Shōnen Jumpa i Honda Motor Company. Mangaka zaprojektował na jej potrzeby postać głównego bohatera (wpis 32) oraz roboty (wpis 389) i innych mieszkańców planety Neo, w tym prezentowanego powyżej wielkiego komputera Mother (マザー).

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker