Shounen
4 grudnia 2019 (11:00)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono czterysta sześćdziesiąty drugi wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to ilustracja promująca anime Dragon Ball GT, które wystartowało w japońskiej telewizji 7 lutego 1996 roku.


Rysunek, wykonany na zielonym papierze, zamieszczono w wydanym pod koniec 1995 roku Weekly Shōnen Jumpie (#52/1995). Przedstawia Goku, Trunksa, Pan i Giru na planecie Mommath, kryjących się za wielką butelką przed gigantami, którzy zauważyli ich statek. Owa planeta pojawia się w szóstym odcinku Dragon Ball GT.

W przypadku serii GT wkład Toriyamy był niewielki. Wymyślił jej tytuł (skrót od Grand Touring), poza tym zaprojektował logo oraz wygląd głównych postaci z początku serii, jak również statku kosmicznego. Anime rozpoczęło się tydzień po wyemitowaniu ostatniego odcinka DBZ, a zakończyło 19 listopada 1997 roku

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker