Shounen
27 grudnia 2019 (13:16)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono czterysta siedemdziesiąty dziewiąty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to strona tytułowa pierwszego rozdziału mangi Dragon Boy, który ukazał się 23 czerwca 1983 roku w magazynie Fresh Jump (#8/1983).


Manga Dragon Boy opowiada o przygodach Tangtonga, chłopca samotnie trenującego kung-fu w górach, który pewnego dnia dostaje od swojego mistrza polecenie eskortowania księżniczki do jej kraju.

Historia składa się z dwóch rozdziałów liczących po 15 i 21 stron, z czego drugi wyszedł 22 września tego samego roku. Rozdział ukazał się z okazji pierwszej rocznicy Fresh Jumpa.

Manga stanowiła punkt wyjścia dla Dragon Balla (wiele wspólnych elementów), który wystartował pod koniec następnego roku. Nawiązywano do niej także we wpisie 204.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker