Shounen
16 stycznia 2020 (10:03)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono czterysta osiemdziesiąty dziewiąty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to strona tytułowa czwartego rozdziału mangi DB, który ukazał się 11 grudnia 1984 roku w Weekly Shōnen Jumpie (#3/1985).


Ilustracja przedstawia Bulmę, Goku i motocykl w nietypowej kompozycji. Rysunek pojawia się także na okładce dziesiątego tomu oryginalnego wydania mangi. W polskiej edycji rozdział zatytułowano "Żółwi Pustelnik i obłok Kinto" i znajdziemy go w pierwszym tomie.

A tak wyglądał komentarz mangaki zamieszczony w numerze Jumpa ze wskazanym rozdziałem:

Obejrzałem ostatnio arcydzieło Mirai Shōnen Conan i zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Chciałbym stworzyć coś w tym stylu.

Przytoczone w wypowiedzi Mirai Shōnen Conan ("Conan, chłopiec z przyszłości") to emitowane w 1978 roku 26-odcinkowe anime w reżyserii Hayao Miyazaki.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker