Shounen
19 lutego 2020 (16:36)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono pięćset dwunasty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to strona poprzedzająca one-shota Pola & Roid z Weekly Shōnen Jumpa opublikowanego 24 marca 1981 (#17/1981).


Pola & Roid był to jeden z rozdziałów narysowanych przez dziesięciu najpopularniejszych mangaków magazynu na potrzeby 9 edycji plebiscytu "Nagroda Czytelników" Jumpa, w którym zajął pierwsze miejsce.

Manga liczy 45 stron i opowiada o przygodach galaktycznego taksówkarza Roida oraz samozwańczej obrończyni sprawiedliwości Poli, przez którą zostaje pewnego dnia wezwany. Wkrótce po spotkaniu rozpoczynają walkę przeciwko imperium Gaganbo. W komiksie pojawiają się nawiązania do Dr. Slumpa.

Autorzy wpisu zauważają, że rozdział powstawał, gdy Dr. Slump był u szczytu popularności i autor, żeby przyspieszyć rysowanie, używał grubszego pisaka.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker