AnimePhrases ~ cytaty z anime i mang
Shounen
27 maja 2020 (16:19)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono pięćset siedemdziesiąty czwarty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to strona ze wstępem z wydanego 27 maja 2016 roku, a więc równo cztery lata temu, artbooka pt. Akira Toriyama Dragon Quest Illustrations.


Album został wydany na 30-lecie Dragon Questa i ukazał się w dzień 30 rocznicy premiery pierwszej odsłony z serii. Wydawnictwo liczy 239 stron i zawiera kolekcję ponad 500 ilustracji wykonanych w ciągu tych trzech dekad przez mangakę na potrzeby gier.

Ilustracja przedstawia autora w rynsztunku bohatera. We wpisie przytacza się fragment jego wypowiedzi:

Kiedy teraz patrzę na te stare rysunki i projekty postaci, wyglądają raczej tandetnie, ale byłem wtedy młody i śmiały i w sumie to była dobra zabawa.

Toriyama odpowiedzialny jest za projekty postaci i potworów oraz ilustracje dla serii gier Dragon Quest od 1986 roku, kiedy wydano jej pierwszą część. O grach wspominano w niniejszym cyklu już wielokrotnie.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
AnimePhrases ~ cytaty z anime i mang
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker