Shounen
11 września 2020 (16:01)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono sześćset czterdziesty ósmy wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to strona tytułowa dwunastego rozdziału mangi DB, który ukazał się 19 lutego 1985 roku w Weekly Shōnen Jumpie (#12/1985).


Ilustracja przedstawia lecącego na chmurce Kinto Goku poszukującego wzrokiem wyspy Żółwiego Pustelnika.

W dolnej części zamieszczono informację o konkursie i głosowaniu na najlepszą stronę tytułową spośród pierwszych pięciu (wygrała ilustracja z trzeciego rozdziału – zamieszona obok tabeli). W rezultacie załączonej strony tytułowej nie dodawano do wydań tomikowych – aż do 2016 roku, kiedy to ukazała się wersja sōshūhen zawierająca bezpośrednie przedruki z magazynu.

W polskiej edycji rozdział zatytułowano "Odwiedziny u Żółwiego Pustelnika" i znajdziemy go w drugim tomie.

A tak wyglądał komentarz mangaki zamieszczony w tym numerze Jumpa:

Codziennie biegam z psem w tym mrozie. Tao, pewnie też jest ci zimno, ale trzymaj się tam w Tokio.

Wspomniany Tao to Yasushi Tao, zawodowy baseballista aktywny w latach 1976-1991. Należał do pochodzącej z Nagoi i lubianej przez mangakę drużyny Chunichi Dragons, a w 1985 roku przeniósł się bliżej Tokio, do klubu Seibu Lions.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker